STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL
PĂDUREA PUSTNICU, ap. 2, București Sectorul 1, București
În 2024: cifra de afaceri 1,9 mil lei, profit net 54 mii lei, 2 angajați.
Despre STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL
STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2015 cu numărul J2015011486406 și codul unic de înregistrare (CUI) 35026755, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 11 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,9 mil lei (-59% față de 2023), un profit net de 54 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,2 mil lei la 1,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 35026755
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015011486406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 septembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015011486406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.09.2016
din 01.02.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 1,9 mil lei
- Profit net
- 54 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 78 mii lei
- Datorii
- 931 mii lei
- Active totale
- 2 mil lei
- Marjă netă
- 2,9%
- Cifră / angajat
- 926 mii lei
-59% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 59% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 307 mii | 2 mil | 604 mii | 1,4 mil | 2,2 mil | 2,8 mil | 5,8 mil | 4,6 mil | 1,9 mil |
| Venituri totale | 307 mii | 2 mil | 604 mii | 1,4 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 5,8 mil | 5,3 mil | 2 mil |
| Cheltuieli totale | 134 mii | 1,8 mil | 363 mii | 844 mii | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 4,3 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 173 mii | 159 mii | 241 mii | 583 mii | 442 mii | 841 mii | 3,5 mil | 1 mil | 101 mii |
| Profit / pierdere netă | 167 mii | 139 mii | 235 mii | 569 mii | 421 mii | 817 mii | 3,4 mil | 818 mii | 54 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 3 | 2 | 5 | 6 | 7 | 4 | 2 |
| Active imobilizate | 2.778 | 80 mii | 77 mii | 60 mii | 215 mii | 173 mii | 243 mii | 781 mii | 601 mii |
| Active circulante | 191 mii | 273 mii | 445 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 4,8 mil | 3 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | — | — | — | 6.426 | 89 mii | 134 mii | 66 mii | 12 mii | 28 mii |
| creanțe | 67 mii | 54 mii | 316 mii | 1,2 mil | 285 mii | 1,2 mil | 985 mii | 1,3 mil | 735 mii |
| casa și conturi la bănci | 124 mii | 220 mii | 129 mii | 175 mii | 1,1 mil | 812 mii | 3,8 mil | 1,6 mil | 665 mii |
| Cheltuieli în avans | 40 | 19 | — | 7.414 | — | — | 409 mii | 8.024 | 8.024 |
| Datorii | 6.438 | 57 mii | 76 mii | 429 mii | 233 mii | 267 mii | 640 mii | 1 mil | 931 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 1,4 mil | 1,9 mil | 1 mil |
| Capitaluri proprii | 187 mii | 296 mii | 446 mii | 1 mil | 1,4 mil | 2 mil | 3,4 mil | 871 mii | 78 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 864 din 2.888 în județul București și locul 4.462 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- PROMOTEX SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 11,9 mil lei · 1 ang.
- URBAN INTERACTIV S.R.L. · București Sector 61,9 mil lei · 0 ang.
- ECOBUILD AG S.R.L. · București Sector 31,9 mil lei · 1 ang.
- ALLEGRO DEVELOP S.R.L. · București Sector 11,9 mil lei · 3 ang.
- PRESTIGE LOGISTICS S.R.L. · București Sector 11,9 mil lei · 0 ang.
- DEUS CONSTRUCT SOLUTION SRL · București Sector 11,8 mil lei · 2 ang.
- QUADRAS STYLE SRL · București Sector 11,8 mil lei · 5 ang.
- MARIO ANTONIA CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 21,8 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL este 35026755, iar codul de TVA este RO35026755. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015011486406, iar codul EUID este ROONRC.J2015011486406.
Unde are sediul STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL este în PĂDUREA PUSTNICU, ap. 2, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL?
STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL?
În 2024, STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,9 mil lei și un profit net de 54 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Da. STD ENGINEERING SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.