STATUR COMIMPEX SRL
Str. IMASULUI, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 12 mii lei, profit net 444 lei.
Despre STATUR COMIMPEX SRL
STATUR COMIMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 aprilie 1994 cu numărul J40/7838/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5573963, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități de tipărire n.c.a.” (cod CAEN 1812). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12 mii lei, un profit net de 444 lei. Între 2018 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 825 mii lei la 12 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 noiembrie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 5573963
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/7838/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 aprilie 1994
- EUID
- ROONRC.J40/7838/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 28.11.2025
reactivat 25.08.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12 mii lei
- Profit net
- 444 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 1,5 mil lei
- Datorii
- 0 lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 3,7%
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 0% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 929 mii | 817 mii | 825 mii | 566 mii | 27 mii | 5.525 | — | 0 | 0 | 12 mii |
| Venituri totale | 934 mii | 820 mii | 827 mii | 583 mii | 69 mii | 23 mii | 19 mii | 206 | 599 mii | 12 mii |
| Cheltuieli totale | 1 mil | 840 mii | 848 mii | 645 mii | 74 mii | 16 mii | 18 mii | 9.970 | 196 mii | 12 mii |
| Profit / pierdere brută | -77 mii | -19 mii | -21 mii | -62 mii | -5.035 | 7.456 | 1.092 | -9.764 | 403 mii | 444 |
| Profit / pierdere netă | -77 mii | -27 mii | -29 mii | -67 mii | -6.979 | 6.781 | 535 | -9.764 | 403 mii | 444 |
| Număr mediu de angajați | 14 | 15 | 14 | 12 | 1 | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 711 mii | 657 mii | 640 mii | 324 mii | 314 mii | 313 mii | 312 mii | 323 mii | 323 mii | — |
| Active circulante | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 937 mii | 817 mii | 746 mii | 747 mii | 713 mii | 1,1 mil | 1,5 mil |
| din care stocuri | 454 mii | 368 mii | 245 mii | 174 mii | 162 mii | 162 mii | 162 mii | 162 mii | 162 mii | 62 mii |
| creanțe | 549 mii | 546 mii | 520 mii | 442 mii | 331 mii | 215 mii | 212 mii | 175 mii | 772 mii | 644 mii |
| casa și conturi la bănci | 454 mii | 377 mii | 397 mii | 321 mii | 324 mii | 369 mii | 373 mii | 376 mii | 141 mii | 764 mii |
| Cheltuieli în avans | 820 | 3.578 | 485 | 446 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 736 mii | 544 mii | 426 mii | 253 mii | 130 mii | 51 mii | 50 mii | 41 mii | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 996 mii | 1,4 mil | 1,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 365 din 402 în județul București și locul 2.030 din 2.277 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1812 – Alte activități de tipărire n.c.a..
Firme similare din județul București
- NIOKA IDEAS SRL · București Sector 315 mii lei · 0 ang.
- ANTICBOOK SRL · București Sector 513 mii lei · 1 ang.
- MARY JANE DIGITAL BUSINESS S.R.L. · București Sector 612 mii lei · 1 ang.
- NIMI GRAPHICS SRL · București Sector 611 mii lei · 0 ang.
- IDEAL GOODS S.R.L. · București Sector 211 mii lei · 0 ang.
- DPI MEDIA PRINTING ADVERTISING S.R.L. · București Sector 39.900 lei · 1 ang.
- ART KIDS INTERNATIONAL S.R.L. · București Sector 19.548 lei · 0 ang.
- RILIST S.R.L. · București Sector 39.284 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1812 – Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Întrebări frecvente despre STATUR COMIMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei STATUR COMIMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STATUR COMIMPEX SRL este 5573963, iar codul de TVA este RO5573963. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/7838/1994, iar codul EUID este ROONRC.J40/7838/1994.
Unde are sediul STATUR COMIMPEX SRL?
Sediul social al firmei STATUR COMIMPEX SRL este în Str. IMASULUI, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STATUR COMIMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei STATUR COMIMPEX SRL este „Alte activități de tipărire n.c.a.”, cod CAEN 1812.
Când a fost înființată STATUR COMIMPEX SRL?
STATUR COMIMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 aprilie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STATUR COMIMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 211). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STATUR COMIMPEX SRL?
În 2025, STATUR COMIMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 12 mii lei și un profit net de 444 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STATUR COMIMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. STATUR COMIMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 noiembrie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.