STASECONTEXPERT SRL
TRAIAN VUIA, bl. Z14, sc. 1, et. parter, ap. 2, Municipiul Galați, Galați
În 2024: cifra de afaceri 104 mii lei, pierdere netă 40 mii lei, 3 angajați.
Despre STASECONTEXPERT SRL
STASECONTEXPERT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2015 cu numărul J2015001479171 și codul unic de înregistrare (CUI) 35313558, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 10 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 104 mii lei (+9% față de 2023), o pierdere netă de 40 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 68 mii lei la 104 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35313558
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015001479171
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 decembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015001479171
- Cod poștal
- 800549
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
reactivat 31.12.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 104 mii lei
- Pierdere netă
- 40 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -4.479 lei
- Datorii
- 9.168 lei
- Active totale
- 4.689 lei
- Marjă netă
- -38,3%
- Cifră / angajat
- 35 mii lei
+9% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (196%). Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 51 mii | 62 mii | 70 mii | 68 mii | 68 mii | 143 mii | 147 mii | 95 mii | 104 mii |
| Venituri totale | 51 mii | 65 mii | 71 mii | 69 mii | 76 mii | 167 mii | 147 mii | 95 mii | 104 mii |
| Cheltuieli totale | 29 mii | 85 mii | 78 mii | 71 mii | 44 mii | 91 mii | 108 mii | 96 mii | 143 mii |
| Profit / pierdere brută | 22 mii | -20 mii | -6.843 | -2.698 | 31 mii | 76 mii | 39 mii | -1.067 | -39 mii |
| Profit / pierdere netă | 18 mii | -20 mii | -7.538 | -3.381 | 31 mii | 75 mii | 38 mii | -2.019 | -40 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 3 | 3 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 44 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active circulante | 24 mii | 20 mii | 16 mii | 15 mii | 25 mii | 87 mii | 125 mii | 45 mii | 4.689 |
| din care stocuri | 13 mii | 17 mii | 16 mii | 13 mii | 14 mii | 14 mii | 14 mii | 13 mii | 4.154 |
| creanțe | 0 | 885 | 0 | 0 | 4.602 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| casa și conturi la bănci | 10 mii | 1.697 | 162 | 1.824 | 5.571 | 73 mii | 111 mii | 32 mii | 535 |
| Datorii | 5.047 | 21 mii | 25 mii | 27 mii | 6.631 | 12 mii | 11 mii | 9.590 | 9.168 |
| Capitaluri proprii | 19 mii | -1.844 | -9.381 | -13 mii | 18 mii | 76 mii | 114 mii | 35 mii | -4.479 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 153 din 211 în județul Galați și locul 9.527 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Galați
- DIRECT FLOW ACCOUNT SRL · Galați111 mii lei · 1 ang.
- RIZOMAP TOTAL FINANCIAR S.R.L. · Galați111 mii lei · 1 ang.
- ELMACERT CONSULTING S.R.L. · Galați111 mii lei · 2 ang.
- CARTINEX SRL · Galați109 mii lei · 1 ang.
- CM GRAVE CONTAB SRL · Tecuci107 mii lei · 2 ang.
- CONTADICA EXPERT SRL · Galați105 mii lei · 1 ang.
- SUPERCONT EXPERT MIRCAM S.R.L. · Galați99 mii lei · 0 ang.
- EXPERT CONT VEVERIȚĂ SRL · Galați96 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre STASECONTEXPERT SRL
Care este CUI-ul firmei STASECONTEXPERT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STASECONTEXPERT SRL este 35313558. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015001479171, iar codul EUID este ROONRC.J2015001479171.
Unde are sediul STASECONTEXPERT SRL?
Sediul social al firmei STASECONTEXPERT SRL este în TRAIAN VUIA, bl. Z14, sc. 1, et. parter, ap. 2, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, cod poștal 800549, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STASECONTEXPERT SRL?
Activitatea principală a firmei STASECONTEXPERT SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STASECONTEXPERT SRL?
STASECONTEXPERT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STASECONTEXPERT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 142). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STASECONTEXPERT SRL?
În 2024, STASECONTEXPERT SRL a raportat o cifră de afaceri de 104 mii lei și o pierdere netă de 40 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STASECONTEXPERT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, STASECONTEXPERT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.