STAR TEK SRL
B-dul GEORGE ENESCU, sc. H, et. 2, ap. 5, Municipiul Botoșani, Botoșani
În 2025: cifra de afaceri 155 mii lei, pierdere netă 12 mii lei, 1 angajați.
Despre STAR TEK SRL
STAR TEK SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 decembrie 1994 cu numărul J07/1226/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6897526, cu sediul în Botoșani, județul Botoșani. Activitatea principală este „nedefinită” (cod CAEN 5248). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 155 mii lei (-15% față de 2024), o pierdere netă de 12 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 183 mii lei la 155 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 6897526
- Nr. Registrul Comerțului
- J07/1226/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J07/1226/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 155 mii lei
- Pierdere netă
- 12 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 189 mii lei
- Datorii
- 14 mii lei
- Active totale
- 203 mii lei
- Marjă netă
- -8%
- Cifră / angajat
- 155 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 234 mii | 232 mii | 191 mii | 214 mii | 206 mii | 183 mii | 170 mii | 182 mii | 184 mii | 155 mii |
| Venituri totale | 234 mii | 232 mii | 192 mii | 214 mii | 206 mii | 183 mii | 172 mii | 225 mii | 195 mii | 157 mii |
| Cheltuieli totale | 212 mii | 223 mii | 202 mii | 208 mii | 209 mii | 190 mii | 168 mii | 216 mii | 186 mii | 168 mii |
| Profit / pierdere brută | 22 mii | 8.652 | -11 mii | 6.381 | -3.383 | -6.900 | 3.254 | 8.445 | 9.027 | -11 mii |
| Profit / pierdere netă | 17 mii | 6.334 | -13 mii | 4.238 | -4.739 | -8.730 | 1.538 | 6.197 | 7.117 | -12 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 95 mii | 87 mii | 79 mii | 71 mii | 63 mii | 55 mii | 47 mii | — | — | — |
| Active circulante | 251 mii | 244 mii | 243 mii | 228 mii | 227 mii | 212 mii | 199 mii | 247 mii | 233 mii | 202 mii |
| din care stocuri | 35 mii | 21 mii | 14 mii | 7.354 | 6.135 | 1.737 | 8.032 | 19 mii | 17 mii | 9.758 |
| creanțe | 6.349 | 5.561 | 6.272 | 5.046 | 1.148 | 1.139 | 1.139 | 40 mii | 18 mii | 2.174 |
| casa și conturi la bănci | 210 mii | 217 mii | 223 mii | 215 mii | 219 mii | 210 mii | 190 mii | 188 mii | 198 mii | 190 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.497 | 1.497 | 1.497 | 1.497 | 1.497 | 1.497 | 1.497 | 1.497 | 1.497 | 1.497 |
| Datorii | 32 mii | 10 mii | 20 mii | 7.989 | 8.406 | 17 mii | 15 mii | 9.130 | 13 mii | 14 mii |
| Capitaluri proprii | 316 mii | 322 mii | 303 mii | 293 mii | 283 mii | 252 mii | 233 mii | 240 mii | 222 mii | 189 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 4 în județul Botoșani și locul 6 din 19 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5248.
Firme similare din județul Botoșani
- TEHNOCON SRL · Botoșani136 mii lei · 0 ang.
- NORD SERVICE PROD COM SRL · Darabani34 mii lei · 0 ang.
- BEST MATCON SRL · Broscăuți15 mii lei · 1 ang.
- TEO&SON INDUSTRY SRL · Botoșani0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 17.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5248
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre STAR TEK SRL
Care este CUI-ul firmei STAR TEK SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STAR TEK SRL este 6897526. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J07/1226/1994, iar codul EUID este ROONRC.J07/1226/1994.
Unde are sediul STAR TEK SRL?
Sediul social al firmei STAR TEK SRL este în B-dul GEORGE ENESCU, sc. H, et. 2, ap. 5, Municipiul Botoșani, Botoșani, județul Botoșani, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STAR TEK SRL?
Activitatea principală a firmei STAR TEK SRL este cod CAEN 5248. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STAR TEK SRL?
STAR TEK SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STAR TEK SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0231 *** 358). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STAR TEK SRL?
În 2025, STAR TEK SRL a raportat o cifră de afaceri de 155 mii lei și o pierdere netă de 12 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STAR TEK SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, STAR TEK SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.