STANDOX STAR SRL
Str. RODNEI, bl. 11, sc. C, et. 4, ap. 14, Municipiul Arad, Arad
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 159 mii lei, 4 angajați.
Despre STANDOX STAR SRL
STANDOX STAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 2007 cu numărul J2007001690021 și codul unic de înregistrare (CUI) 22400342, cu sediul în Arad, județul Arad. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a” (cod CAEN 4299). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (-16% față de 2024), un profit net de 159 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,6 mil lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 22400342
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007001690021
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 septembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007001690021
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 14.11.2016
reactivat 06.10.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Profit net
- 159 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 161 mii lei
- Datorii
- 380 mii lei
- Active totale
- 542 mii lei
- Marjă netă
- 9%
- Cifră / angajat
- 445 mii lei
-16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 31 mii | 420 mii | 601 mii | 856 mii | 972 mii | 2,6 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 31 mii | 423 mii | 609 mii | 872 mii | 1 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 27 mii | 295 mii | 514 mii | 637 mii | 769 mii | 2,1 mil | 2,2 mil | 2 mil | 1,8 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 3.360 | 129 mii | 95 mii | 235 mii | 242 mii | 667 mii | 562 mii | 333 mii | 281 mii | 193 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.438 | 119 mii | 89 mii | 226 mii | 233 mii | 643 mii | 541 mii | 316 mii | 216 mii | 159 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | — | 2.534 | 81 mii | 71 mii | 59 mii | 59 mii | 243 mii | 182 mii | 125 mii | 84 mii |
| Active circulante | 16 mii | 146 mii | 116 mii | 299 mii | 413 mii | 733 mii | 660 mii | 535 mii | 520 mii | 458 mii |
| din care stocuri | 0 | 24 mii | 46 mii | 52 mii | 123 mii | 270 mii | 386 mii | 301 mii | 294 mii | 268 mii |
| creanțe | 0 | 14 mii | 41 mii | 55 mii | 24 mii | 76 mii | 24 mii | 26 mii | 5.643 | 2.981 |
| casa și conturi la bănci | 16 mii | 108 mii | 29 mii | 191 mii | 267 mii | 388 mii | 250 mii | 106 mii | 119 mii | 186 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 7.625 | 1.021 | — | — |
| Datorii | 7.656 | 22 mii | 28 mii | 47 mii | 229 mii | 139 mii | 368 mii | 185 mii | 427 mii | 380 mii |
| Capitaluri proprii | 8.016 | 127 mii | 168 mii | 323 mii | 243 mii | 653 mii | 543 mii | 533 mii | 218 mii | 161 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 8 în județul Arad și locul 115 din 377 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4299 – Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a.
Firme similare din județul Arad
- WESTEND ESTATE SRL · Arad756 mii lei · 1 ang.
- FED SPIEL SPORT SRL · Arad326 mii lei · 1 ang.
- BERNA CONSTRUCT SRL · Pecica188 mii lei · 1 ang.
- SAB SRL · Pecica180 mii lei · 1 ang.
- JOHNNY TEAM CONSTRUCT S.R.L. · Păuliș128 mii lei · 1 ang.
- HIDRO PARC DECOR SRL · Chișineu-Criș47 mii lei · 0 ang.
- TASSO PROJECTS S.R.L. · Almaș0 lei · 0 ang.
- MAR SOR CONSTRUCT SRL · Semlac0 lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4299 – Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre STANDOX STAR SRL
Care este CUI-ul firmei STANDOX STAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STANDOX STAR SRL este 22400342, iar codul de TVA este RO22400342. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007001690021, iar codul EUID este ROONRC.J2007001690021.
Unde are sediul STANDOX STAR SRL?
Sediul social al firmei STANDOX STAR SRL este în Str. RODNEI, bl. 11, sc. C, et. 4, ap. 14, Municipiul Arad, Arad, județul Arad, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STANDOX STAR SRL?
Activitatea principală a firmei STANDOX STAR SRL este „Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a”, cod CAEN 4299. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STANDOX STAR SRL?
STANDOX STAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STANDOX STAR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru STANDOX STAR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Arad sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are STANDOX STAR SRL?
În 2025, STANDOX STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 159 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STANDOX STAR SRL plătitoare de TVA?
Da. STANDOX STAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.