STAEN SOLUTIONS SRL
Intr. GILĂULUI, et. P, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, profit net 112 mii lei, 3 angajați.
Despre STAEN SOLUTIONS SRL
STAEN SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2010 cu numărul J2010002154403 și codul unic de înregistrare (CUI) 26588762, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc” (cod CAEN 4649). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (-23% față de 2024), un profit net de 112 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 2,2 mil lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 martie 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 26588762
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010002154403
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 martie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010002154403
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 02.03.2010
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2 mil lei
- Profit net
- 112 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 1,3 mil lei
- Datorii
- 392 mii lei
- Active totale
- 1,7 mil lei
- Marjă netă
- 5,6%
- Cifră / angajat
- 672 mii lei
-23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 23% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2 mil |
| Venituri totale | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2,1 mil |
| Cheltuieli totale | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 2,2 mil | 1,4 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,2 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 120 mii | -12 mii | 240 mii | -292 mii | 209 mii | 61 mii | 162 mii | 424 mii | 456 mii | 154 mii |
| Profit / pierdere netă | 94 mii | -27 mii | 226 mii | -310 mii | 196 mii | 40 mii | 143 mii | 400 mii | 377 mii | 112 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 209 mii | 165 mii | 112 mii | 164 mii | 122 mii | 84 mii | 106 mii | 249 mii | 195 mii | 85 mii |
| Active circulante | 751 mii | 789 mii | 1 mil | 550 mii | 529 mii | 888 mii | 915 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| din care stocuri | 621 mii | 519 mii | 702 mii | 315 mii | 241 mii | 269 mii | 423 mii | 476 mii | 616 mii | 702 mii |
| creanțe | 88 mii | 86 mii | 116 mii | 111 mii | 97 mii | 530 mii | 334 mii | 805 mii | 598 mii | 911 mii |
| casa și conturi la bănci | 41 mii | 185 mii | 207 mii | 124 mii | 191 mii | 89 mii | 158 mii | 25 mii | 153 mii | 9.785 |
| Cheltuieli în avans | 6.607 | 5.009 | 7.287 | — | — | — | — | — | 26 mii | — |
| Datorii | 698 mii | 718 mii | 678 mii | 558 mii | 300 mii | 580 mii | 485 mii | 728 mii | 383 mii | 392 mii |
| Capitaluri proprii | 268 mii | 241 mii | 466 mii | 156 mii | 352 mii | 392 mii | 535 mii | 827 mii | 1,2 mil | 1,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 159 din 485 în județul București și locul 488 din 1.493 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc.
Firme similare din județul București
- MATTHEUS EXIMCOM 94 SRL · București Sector 52,1 mil lei · 10 ang.
- A&A SPORT TOTAL SRL · București Sector 22,1 mil lei · 6 ang.
- CONAR DAN IMPORT EXPORT SRL · București Sector 62,1 mil lei · 2 ang.
- NEXT BIKE S.R.L. · București Sector 62,1 mil lei · 6 ang.
- AMARELA LOGISTIC SRL · București Sector 62,1 mil lei · 2 ang.
- PROFESIONAL CLEAN MEDIUM SRL · București Sector 62 mil lei · 12 ang.
- DER COLOR SRL · București Sector 41,9 mil lei · 5 ang.
- JOVIAL BIROTICA SRL · București Sector 21,9 mil lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre STAEN SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei STAEN SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STAEN SOLUTIONS SRL este 26588762, iar codul de TVA este RO26588762. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010002154403, iar codul EUID este ROONRC.J2010002154403.
Unde are sediul STAEN SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei STAEN SOLUTIONS SRL este în Intr. GILĂULUI, et. P, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STAEN SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei STAEN SOLUTIONS SRL este „Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc”, cod CAEN 4649.
Când a fost înființată STAEN SOLUTIONS SRL?
STAEN SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STAEN SOLUTIONS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 818). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STAEN SOLUTIONS SRL?
În 2025, STAEN SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și un profit net de 112 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STAEN SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Da. STAEN SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 martie 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.