SRM PROGRESIV GRUP SRL
Rahovei, bl. 20A, sc. 1, et. 7, ap. 39, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 297 mii lei, profit net 151 mii lei, 2 angajați.
Despre SRM PROGRESIV GRUP SRL
SRM PROGRESIV GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 septembrie 2017 cu numărul J2017016016402 și codul unic de înregistrare (CUI) 38234580, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.” (cod CAEN 7499). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 297 mii lei, un profit net de 151 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 259 mii lei la 297 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 38234580
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017016016402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 septembrie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017016016402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 16.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 297 mii lei
- Profit net
- 151 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 152 mii lei
- Datorii
- 5.594 lei
- Active totale
- 157 mii lei
- Marjă netă
- 50,9%
- Cifră / angajat
- 148 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 4% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.450 | 151 mii | 205 mii | 228 mii | 259 mii | 267 mii | 288 mii | 297 mii | 297 mii |
| Venituri totale | 7.450 | 151 mii | 205 mii | 228 mii | 259 mii | 268 mii | 288 mii | 297 mii | 297 mii |
| Cheltuieli totale | 8.802 | 82 mii | 98 mii | 99 mii | 119 mii | 128 mii | 224 mii | 214 mii | 143 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.352 | 69 mii | 107 mii | 129 mii | 140 mii | 141 mii | 64 mii | 82 mii | 154 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.427 | 67 mii | 105 mii | 127 mii | 138 mii | 138 mii | 61 mii | 79 mii | 151 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 224 | — | — | 127 mii | 109 mii | 82 mii | 48 mii | 27 mii | 24 mii |
| Active circulante | 3.027 | 71 mii | 107 mii | 124 mii | 95 mii | 103 mii | 28 mii | 67 mii | 133 mii |
| creanțe | 150 | 750 | 32 mii | 4.585 | 33 mii | 5.831 | 4.740 | 1.460 | 105 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.877 | 70 mii | 75 mii | 119 mii | 61 mii | 97 mii | 24 mii | 66 mii | 28 mii |
| Cheltuieli în avans | 308 | 161 | 2.206 | 5.982 | 3.648 | 3.982 | 1.861 | — | 526 |
| Datorii | 4.786 | 4.869 | 3.498 | 83 mii | 69 mii | 50 mii | 11 mii | 15 mii | 5.594 |
| Capitaluri proprii | -1.227 | 66 mii | 105 mii | 174 mii | 138 mii | 139 mii | 67 mii | 80 mii | 152 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 376 din 836 în județul București și locul 1.175 din 3.233 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a..
Firme similare din județul București
- CERT DESIGN & CONSULTING SRL · București Sector 3301 mii lei · 1 ang.
- IUNA SAFETY SRL · București Sector 4300 mii lei · 1 ang.
- MEDIU SSM SU EXPERT SRL · București Sector 6300 mii lei · 2 ang.
- BIO-TEHNO CONSULTING SRL · București Sector 1298 mii lei · 1 ang.
- TATO CONSULT S.R.L. · București Sector 1298 mii lei · 1 ang.
- VIGIMEDICAL S.R.L. · București Sector 6297 mii lei · 1 ang.
- ROSPERD CONSULTING SRL · București Sector 2295 mii lei · 1 ang.
- MUNDUS VIRIDIS S.R.L. · București Sector 2295 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre SRM PROGRESIV GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei SRM PROGRESIV GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SRM PROGRESIV GRUP SRL este 38234580. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017016016402, iar codul EUID este ROONRC.J2017016016402.
Unde are sediul SRM PROGRESIV GRUP SRL?
Sediul social al firmei SRM PROGRESIV GRUP SRL este în Rahovei, bl. 20A, sc. 1, et. 7, ap. 39, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SRM PROGRESIV GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei SRM PROGRESIV GRUP SRL este „Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.”, cod CAEN 7499.
Când a fost înființată SRM PROGRESIV GRUP SRL?
SRM PROGRESIV GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 septembrie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SRM PROGRESIV GRUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 001). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SRM PROGRESIV GRUP SRL?
În 2025, SRM PROGRESIV GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 297 mii lei și un profit net de 151 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SRM PROGRESIV GRUP SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SRM PROGRESIV GRUP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 16 octombrie 2026.