SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L.
IULIU MANIU, bl. 36, sc. 2, ap. 41, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 13,9 mil lei, profit net 1,6 mil lei, 17 angajați.
Despre SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L.
SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 aprilie 2018 cu numărul J40/5162/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 39190610, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 13,9 mil lei (+57% față de 2024), un profit net de 1,6 mil lei și 17 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 6,2 mil lei la 13,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 39190610
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/5162/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 aprilie 2018
- EUID
- ROONRC.J40/5162/2018
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 13,9 mil lei
- Profit net
- 1,6 mil lei
- Angajați (medie)
- 17
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 2,6 mil lei
- Marjă netă
- 11,8%
- Cifră / angajat
- 818 mii lei
+57% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 52% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 823 mii | 1,8 mil | 2,8 mil | 6,2 mil | 6,5 mil | 10,8 mil | 8,8 mil | 13,9 mil |
| Venituri totale | 823 mii | 1,8 mil | 3,8 mil | 6,2 mil | 6,5 mil | 10,8 mil | 9,5 mil | 13,7 mil |
| Cheltuieli totale | 420 mii | 1,4 mil | 3 mil | 5,6 mil | 6,4 mil | 9,2 mil | 9,3 mil | 11,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 403 mii | 398 mii | 775 mii | 628 mii | 141 mii | 1,7 mil | 214 mii | 2 mil |
| Profit / pierdere netă | 395 mii | 380 mii | 738 mii | 424 mii | 104 mii | 1,4 mil | 178 mii | 1,6 mil |
| Număr mediu de angajați | 5 | 9 | 12 | 14 | 18 | 18 | 19 | 17 |
| Active imobilizate | 253 mii | 651 mii | 267 mii | 350 mii | 539 mii | 615 mii | 1 mil | 627 mii |
| Active circulante | 425 mii | 772 mii | 805 mii | 2,9 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 1,9 mil |
| din care stocuri | 52 mii | 310 mii | 350 mii | 144 mii | 547 mii | 694 mii | 1,4 mil | 394 mii |
| creanțe | 83 mii | 119 mii | 65 mii | 952 mii | 1,5 mil | 1,9 mil | 675 mii | 1,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 290 mii | 343 mii | 390 mii | 1,8 mil | 145 mii | 12 mii | 142 mii | 280 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 628 | — | 0 | — | — | — | — |
| Datorii | 283 mii | 916 mii | 721 mii | 2,8 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 3,3 mil | 1,3 mil |
| Capitaluri proprii | 395 mii | 509 mii | 351 mii | 425 mii | 105 mii | 1,4 mil | -36 mii | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 53 din 1.822 în județul București și locul 184 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul București
- PROMO IMOB CONSULT SRL · București Sector 115 mil lei · 10 ang.
- VEST GRUP INSTAL SRL · București Sector 114,9 mil lei · 40 ang.
- CLIMALUX CENTER SRL · București Sector 314,5 mil lei · 54 ang.
- COSTA IMPEX '95 SRL · București Sector 214,4 mil lei · 39 ang.
- WEBER ENGINEERING S.R.L. · București Sector 114 mil lei · 12 ang.
- PROMPT SERVICE CLIMA SRL · București Sector 613,7 mil lei · 19 ang.
- VIOSIL INSTALCONSTRUCT SRL · București Sector 513,2 mil lei · 16 ang.
- SMART CLIMA SRL · București Sector 513 mil lei · 30 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Întrebări frecvente despre SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L. este 39190610, iar codul de TVA este RO39190610. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/5162/2018, iar codul EUID este ROONRC.J40/5162/2018.
Unde are sediul SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L.?
Sediul social al firmei SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L. este în IULIU MANIU, bl. 36, sc. 2, ap. 41, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L. este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L.?
SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 aprilie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L.?
În 2025, SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 13,9 mil lei și un profit net de 1,6 mil lei, cu 17 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. SPRINGER DEVELOPMENT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.