SPONTANA SRL
Str. SIMION MEHEDINTI, Municipiul Focșani, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 343 mii lei, profit net 29 mii lei, 1 angajați.
Despre SPONTANA SRL
SPONTANA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 noiembrie 1998 cu numărul J1998000581397 și codul unic de înregistrare (CUI) 11269650, cu sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 343 mii lei (-26% față de 2024), un profit net de 29 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 292 mii lei la 343 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2002.
Date de identificare
- CUI
- 11269650
- Nr. Registrul Comerțului
- J1998000581397
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 noiembrie 1998
- EUID
- ROONRC.J1998000581397
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.07.2002
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 343 mii lei
- Profit net
- 29 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 34 mii lei
- Datorii
- 87 mii lei
- Active totale
- 121 mii lei
- Marjă netă
- 8,6%
- Cifră / angajat
- 343 mii lei
-26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 72% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 481 mii | 387 mii | 334 mii | 246 mii | 204 mii | 292 mii | 280 mii | 344 mii | 466 mii | 343 mii |
| Venituri totale | 485 mii | 387 mii | 345 mii | 256 mii | 205 mii | 300 mii | 288 mii | 456 mii | 474 mii | 345 mii |
| Cheltuieli totale | 404 mii | 357 mii | 341 mii | 246 mii | 191 mii | 230 mii | 312 mii | 337 mii | 419 mii | 310 mii |
| Profit / pierdere brută | 80 mii | 30 mii | 4.698 | 11 mii | 14 mii | 70 mii | -24 mii | 119 mii | 56 mii | 35 mii |
| Profit / pierdere netă | 76 mii | 27 mii | 1.243 | 8.383 | 12 mii | 68 mii | -27 mii | 115 mii | 47 mii | 29 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 62 mii | 59 mii | 49 mii | 39 mii | 32 mii | 31 mii | 30 mii | 52 mii | 43 mii | 34 mii |
| Active circulante | 252 mii | 187 mii | 205 mii | 154 mii | 153 mii | 182 mii | 137 mii | 115 mii | 138 mii | 87 mii |
| din care stocuri | 1.336 | 198 | 8.285 | 521 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| creanțe | 179 mii | 165 mii | 189 mii | 141 mii | 103 mii | 136 mii | 61 mii | 89 mii | 87 mii | 37 mii |
| casa și conturi la bănci | 72 mii | 22 mii | 6.868 | 13 mii | 50 mii | 46 mii | 76 mii | 25 mii | 51 mii | 50 mii |
| Datorii | 157 mii | 194 mii | 200 mii | 132 mii | 110 mii | 101 mii | 82 mii | 47 mii | 112 mii | 87 mii |
| Capitaluri proprii | 157 mii | 52 mii | 53 mii | 62 mii | 74 mii | 113 mii | 86 mii | 119 mii | 68 mii | 34 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 213 din 554 în județul Vrancea și locul 19.417 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Vrancea
- CHIRDENIS TRANS SRL · Focșani354 mii lei · 1 ang.
- SERSILPREST SRL · Mera354 mii lei · 4 ang.
- GERO & GIFAN SRL · Suraia353 mii lei · 1 ang.
- BUSUBAD SPEED S.R.L. · Focșani342 mii lei · 2 ang.
- ARELISA S.R.L. · Hângulești (com. Vulturu)341 mii lei · 1 ang.
- BUSSYDAY S.R.L. · Focșani339 mii lei · 1 ang.
- VIOSERVAUTO S.R.L. · Adjud338 mii lei · 1 ang.
- CIB TUR-RETUR S.R.L. · Vidra331 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre SPONTANA SRL
Care este CUI-ul firmei SPONTANA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SPONTANA SRL este 11269650, iar codul de TVA este RO11269650. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000581397, iar codul EUID este ROONRC.J1998000581397.
Unde are sediul SPONTANA SRL?
Sediul social al firmei SPONTANA SRL este în Str. SIMION MEHEDINTI, Municipiul Focșani, Vrancea, județul Vrancea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SPONTANA SRL?
Activitatea principală a firmei SPONTANA SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată SPONTANA SRL?
SPONTANA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 noiembrie 1998, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SPONTANA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SPONTANA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Focșani sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SPONTANA SRL?
În 2025, SPONTANA SRL a raportat o cifră de afaceri de 343 mii lei și un profit net de 29 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SPONTANA SRL plătitoare de TVA?
Da. SPONTANA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.