SPEED ADVERTISING SRL
Intr. DISPENSARULUI, Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, pierdere netă 43 mii lei, 9 angajați.
Despre SPEED ADVERTISING SRL
SPEED ADVERTISING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 aprilie 2008 cu numărul J2008001386237 și codul unic de înregistrare (CUI) 17596332, cu sediul în Clinceni, județul Ilfov. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (+2% față de 2024), o pierdere netă de 43 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 859 mii lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 octombrie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 17596332
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008001386237
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 aprilie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008001386237
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 02.10.2018
reactivat 24.09.2018
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Pierdere netă
- 43 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 84 mii lei
- Datorii
- 693 mii lei
- Active totale
- 777 mii lei
- Marjă netă
- -2%
- Cifră / angajat
- 243 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 89% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 268 mii | 400 mii | 590 mii | 635 mii | 667 mii | 859 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 268 mii | 403 mii | 590 mii | 635 mii | 670 mii | 899 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 190 mii | 254 mii | 337 mii | 463 mii | 616 mii | 884 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 79 mii | 149 mii | 254 mii | 172 mii | 54 mii | 15 mii | -12 mii | 94 mii | 228 mii | -43 mii |
| Profit / pierdere netă | 71 mii | 145 mii | 248 mii | 166 mii | 47 mii | 6.189 | -26 mii | 77 mii | 163 mii | -43 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 3 | 2 | 4 | 4 | 8 | 7 | 8 | 9 |
| Active imobilizate | 30 mii | 113 mii | 80 mii | 99 mii | 63 mii | 209 mii | 306 mii | 226 mii | 393 mii | 300 mii |
| Active circulante | 85 mii | 212 mii | 493 mii | 614 mii | 509 mii | 486 mii | 452 mii | 403 mii | 539 mii | 478 mii |
| creanțe | 18 mii | 92 mii | 117 mii | 111 mii | 121 mii | 166 mii | 427 mii | 391 mii | 479 mii | 442 mii |
| casa și conturi la bănci | 68 mii | 120 mii | 376 mii | 503 mii | 388 mii | 320 mii | 25 mii | 12 mii | 61 mii | 36 mii |
| Datorii | 31 mii | 95 mii | 95 mii | 69 mii | 81 mii | 197 mii | 287 mii | 309 mii | 449 mii | 693 mii |
| Capitaluri proprii | 85 mii | 230 mii | 478 mii | 644 mii | 491 mii | 497 mii | 471 mii | 320 mii | 483 mii | 84 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 190 din 1.482 în județul Ilfov și locul 5.652 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Ilfov
- BITRANS SPRING SRL · Bragadiru2,2 mil lei · 3 ang.
- BOLOC TRANS LOGISTICS SRL · Grădiștea2,2 mil lei · 2 ang.
- AMBER PERIS SRL · Periș2,2 mil lei · 9 ang.
- DODO TRANS SPEED S.R.L. · Mogoșoaia2,2 mil lei · 2 ang.
- VLANIS INTERNATIONAL SRL · Dudu (com. Chiajna)2,2 mil lei · 5 ang.
- FRIGOXPERT LOGISTICS S.R.L. · Voluntari2,1 mil lei · 7 ang.
- VLADIS DELIVERY SRL · Izvorani (com. Ciolpani)2,1 mil lei · 11 ang.
- IRIS HEAVEN TRANS SRL · Domnești2,1 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre SPEED ADVERTISING SRL
Care este CUI-ul firmei SPEED ADVERTISING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SPEED ADVERTISING SRL este 17596332, iar codul de TVA este RO17596332. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008001386237, iar codul EUID este ROONRC.J2008001386237.
Unde are sediul SPEED ADVERTISING SRL?
Sediul social al firmei SPEED ADVERTISING SRL este în Intr. DISPENSARULUI, Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SPEED ADVERTISING SRL?
Activitatea principală a firmei SPEED ADVERTISING SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SPEED ADVERTISING SRL?
SPEED ADVERTISING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 aprilie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SPEED ADVERTISING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 139). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SPEED ADVERTISING SRL?
În 2025, SPEED ADVERTISING SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și o pierdere netă de 43 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SPEED ADVERTISING SRL plătitoare de TVA?
Da. SPEED ADVERTISING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 octombrie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.