SPĂTĂRELU FIX SRL
PLEVNEI, Municipiul Slobozia, Ialomița
În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 1.764 lei.
Despre SPĂTĂRELU FIX SRL
SPĂTĂRELU FIX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 iulie 2001 cu numărul J21/117/2001 și codul unic de înregistrare (CUI) 14085953, cu sediul în Slobozia, județul Ialomița. Activitatea principală este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a” (cod CAEN 4939). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei (-100% față de 2024), o pierdere netă de 1.764 lei. Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 221 mii lei la 3.697 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 martie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 14085953
- Nr. Registrul Comerțului
- J21/117/2001
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 iulie 2001
- EUID
- ROONRC.J21/117/2001
- Cod poștal
- 920096
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 04.03.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- — lei
- Pierdere netă
- 1.764 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 155 mii lei
- Datorii
- 332 mii lei
- Active totale
- 487 mii lei
-100% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 100% față de 2024; fără venituri raportate în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 423 mii | 440 mii | 363 mii | 392 mii | 221 mii | 226 mii | 375 mii | 242 mii | 3.697 | — |
| Venituri totale | 429 mii | 574 mii | 423 mii | 443 mii | 339 mii | 227 mii | 356 mii | 242 mii | 3.699 | 0 |
| Cheltuieli totale | 411 mii | 562 mii | 418 mii | 436 mii | 330 mii | 325 mii | 344 mii | 263 mii | 15 mii | 1.764 |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | 13 mii | 5.312 | 7.221 | 8.733 | -98 mii | 12 mii | -20 mii | -11 mii | -1.764 |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | 7.534 | 1.703 | 3.534 | 6.684 | -100 mii | 12 mii | -23 mii | -11 mii | -1.764 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 3 | 3 | 2 | 1 | — |
| Active imobilizate | 334 mii | 295 mii | 314 mii | 338 mii | 315 mii | 299 mii | 275 mii | 267 mii | 266 mii | 266 mii |
| Active circulante | 21 mii | 89 mii | 167 mii | 188 mii | 311 mii | 243 mii | 222 mii | 236 mii | 223 mii | 221 mii |
| din care stocuri | 13 mii | 19 mii | 81 mii | 138 mii | 243 mii | 210 mii | 189 mii | 192 mii | 192 mii | 192 mii |
| creanțe | 2.161 | 7.711 | 61 mii | 32 mii | 28 mii | 27 mii | 22 mii | 23 mii | 25 mii | 25 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.593 | 63 mii | 25 mii | 19 mii | 39 mii | 5.288 | 11 mii | 21 mii | 5.535 | 3.823 |
| Datorii | 63 mii | 87 mii | 182 mii | 224 mii | 317 mii | 363 mii | 307 mii | 335 mii | 332 mii | 332 mii |
| Venituri în avans | 3.193 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 290 mii | 297 mii | 299 mii | 302 mii | 309 mii | 179 mii | 191 mii | 168 mii | 157 mii | 155 mii |
| din care capital subscris vărsat | 201 mii | 201 mii | 201 mii | 201 mii | 201 mii | 201 mii | 201 mii | 201 mii | 201 mii | 201 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Ialomița
- MIHADI SRL · Urziceni113 mii lei · 1 ang.
- OANA TUR SRL · Fetești-Gară (mun. Fetești)81 mii lei · 1 ang.
- EDY CAR SRL · Slobozia19 mii lei · 0 ang.
- VIP TRANS SERVICES S.R.L. · Slobozia7.957 lei · 0 ang.
- NATYSPULBER S.R.L. · Lilieci (com. Sinești)2.649 lei · 0 ang.
- RADY VIP TURISM S.R.L. · Urziceni0 lei · 0 ang.
- FILIP MERIDIAN TOUR S.R.L. · Căzănești0 lei · 0 ang.
- MUDAVA TRANSPORT S.R.L. · Urziceni0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre SPĂTĂRELU FIX SRL
Care este CUI-ul firmei SPĂTĂRELU FIX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SPĂTĂRELU FIX SRL este 14085953, iar codul de TVA este RO14085953. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J21/117/2001, iar codul EUID este ROONRC.J21/117/2001.
Unde are sediul SPĂTĂRELU FIX SRL?
Sediul social al firmei SPĂTĂRELU FIX SRL este în PLEVNEI, Municipiul Slobozia, Ialomița, județul Ialomița, cod poștal 920096, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SPĂTĂRELU FIX SRL?
Activitatea principală a firmei SPĂTĂRELU FIX SRL este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a”, cod CAEN 4939. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SPĂTĂRELU FIX SRL?
SPĂTĂRELU FIX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 iulie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SPĂTĂRELU FIX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0243 *** 796). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SPĂTĂRELU FIX SRL?
În 2025, SPĂTĂRELU FIX SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 1.764 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SPĂTĂRELU FIX SRL plătitoare de TVA?
Da. SPĂTĂRELU FIX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 martie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.