Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA10 ani pe piață

SORANTIS TFM SRL

CUI 14933239J2016001569295

Voluntari, et. 1, Oraș Voluntari, Ilfov

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, pierdere netă 59 mii lei, 12 angajați.

Despre SORANTIS TFM SRL

SORANTIS TFM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 august 2016 cu numărul J2016001569295 și codul unic de înregistrare (CUI) 14933239, cu sediul în Voluntari, județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități generale de curățenie a clădirilor” (cod CAEN 8121). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-35% față de 2024), o pierdere netă de 59 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,5 mil lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 octombrie 2002.

Date de identificare

CUI
14933239
Nr. Registrul Comerțului
J2016001569295
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
31 august 2016
EUID
ROONRC.J2016001569295
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 10.10.2002

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,1 mil lei

-35% față de 2024

Pierdere netă
59 mii lei
Angajați (medie)
12
Capitaluri proprii
-635 mii lei
Datorii
1,7 mil lei
Active totale
1,1 mil lei
Marjă netă
-5,4%
Cifră / angajat
91 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (157%); cifra de afaceri a scăzut cu 35% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 288.574 lei; pierdere netă 154.955 lei20162017: cifra de afaceri 681.603 lei; pierdere netă 27.913 lei20172018: cifra de afaceri 1.267.298 lei; pierdere netă 78.188 lei20182019: cifra de afaceri 3.165.521 lei; profit net 6.001 lei20192020: cifra de afaceri 4.409.957 lei; profit net 14.603 lei20202021: cifra de afaceri 3.462.481 lei; pierdere netă 338.902 lei20212022: cifra de afaceri 1.326.989 lei; pierdere netă 68.891 lei20222023: cifra de afaceri 1.338.861 lei; pierdere netă 448.033 lei20232024: cifra de afaceri 1.700.442 lei; profit net 36.470 lei20242025: cifra de afaceri 1.097.389 lei; pierdere netă 58.815 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă289 mii682 mii1,3 mil3,2 mil4,4 mil3,5 mil1,3 mil1,3 mil1,7 mil1,1 mil
Venituri totale290 mii684 mii1,3 mil3,2 mil4,4 mil3,5 mil1,8 mil1,3 mil1,7 mil1,1 mil
Cheltuieli totale439 mii705 mii1,3 mil3,1 mil4,4 mil3,8 mil1,9 mil1,8 mil1,7 mil1,2 mil
Profit / pierdere brută-150 mii-21 mii-66 mii38 mii59 mii-304 mii-56 mii-435 mii87 mii-59 mii
Profit / pierdere netă-155 mii-28 mii-78 mii6.00115 mii-339 mii-69 mii-448 mii36 mii-59 mii
Număr mediu de angajați4122158665428202012
Active imobilizate409 mii402 mii400 mii405 mii594 mii525 mii456 mii404 mii516 mii505 mii
Active circulante457 mii464 mii1,1 mil1,3 mil2,2 mil847 mii1,3 mil610 mii538 mii606 mii
din care stocuri6.0336.5239.8728.28881 mii28 mii28 mii0——
creanțe444 mii446 mii1,1 mil1,2 mil1,7 mil696 mii832 mii601 mii524 mii566 mii
casa și conturi la bănci7.10811 mii18 mii119 mii398 mii123 mii426 mii9.47014 mii40 mii
Cheltuieli în avans3.7414.7142.4313.7426.5513.1914.759——2.129
Datorii426 mii454 mii1,2 mil1,4 mil2,5 mil1,4 mil1,9 mil1,6 mil1,6 mil1,7 mil
Venituri în avans1.9873.0353.0353.0353.035—————
Capitaluri proprii441 mii413 mii335 mii342 mii356 mii17 mii-165 mii-613 mii-576 mii-635 mii
din care capital subscris vărsat90 mii90 mii90 mii90 mii90 mii90 mii90 mii90 mii90 mii90 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 27 din 337 în județul Ilfov și locul 378 din 3.706 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8121 – Activități generale de curățenie a clădirilor.

Firme similare din județul Ilfov

Dosare în instanță

8 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 3114/93/202623.09.2026

    concordat preventiv

    Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 6525/204/202603.07.2026

    validare poprire DS EX 236/2022

    Judecătoria Campina · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 6012/204/202525.06.2025

    validare poprire DS EX 11/2024

    Judecătoria Campina · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 2635/204/202526.03.2025

    validare poprire DS EX 1101/2021

    Judecătoria Campina · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 8808/204/202402.09.2024

    acţiune în anulare (OG nr. 5/2001) CERERE ÎN ANULARE DOSAR NR.5407/204/2023

    Judecătoria Campina · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

  • 7484/197/202418.03.2024

    validare poprire

    Judecătoria Brasov · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 7485/197/202418.03.2024

    validare poprire

    Judecătoria Brasov · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 5407/204/202312.06.2023

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Campina · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8121 – Activități generale de curățenie a clădirilor

  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 3900 Activități și servicii de decontaminare
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
  • 8292 Activități de ambalare

Întrebări frecvente despre SORANTIS TFM SRL

Care este CUI-ul firmei SORANTIS TFM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SORANTIS TFM SRL este 14933239, iar codul de TVA este RO14933239. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016001569295, iar codul EUID este ROONRC.J2016001569295.

Unde are sediul SORANTIS TFM SRL?

Sediul social al firmei SORANTIS TFM SRL este în Voluntari, et. 1, Oraș Voluntari, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SORANTIS TFM SRL?

Activitatea principală a firmei SORANTIS TFM SRL este „Activități generale de curățenie a clădirilor”, cod CAEN 8121. În Registrul Comerțului are autorizate în total 34 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SORANTIS TFM SRL?

SORANTIS TFM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 august 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SORANTIS TFM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0212 *** 642). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SORANTIS TFM SRL?

În 2025, SORANTIS TFM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și o pierdere netă de 59 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SORANTIS TFM SRL plătitoare de TVA?

Da. SORANTIS TFM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 octombrie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează