SOLUTION SECURITY S.R.L.
STRUNGULUI, et. parter, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 2,6 mil lei, profit net 1,1 mil lei, 25 angajați.
Despre SOLUTION SECURITY S.R.L.
SOLUTION SECURITY S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iulie 2019 cu numărul J2019001502329 și codul unic de înregistrare (CUI) 41441004, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Activități de investigații și servicii private de protecție” (cod CAEN 8001). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,6 mil lei (+16% față de 2024), un profit net de 1,1 mil lei și 25 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 726 mii lei la 2,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 41441004
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019001502329
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 iulie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019001502329
- Cod poștal
- 550234
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 01.12.2022
din 01.12.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,6 mil lei
- Profit net
- 1,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 25
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 2,5 mil lei
- Marjă netă
- 43,2%
- Cifră / angajat
- 103 mii lei
+16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 55% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 726 mii | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,6 mil |
| Venituri totale | 726 mii | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,7 mil |
| Cheltuieli totale | 306 mii | 862 mii | 1,2 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 420 mii | 1,3 mil | 1 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 414 mii | 1,3 mil | 907 mii | 1,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 31 | 20 | 23 | 25 |
| Active imobilizate | — | 6.566 | 3.849 | 1.132 |
| Active circulante | 603 mii | 1,6 mil | 1,6 mil | 2,5 mil |
| creanțe | 440 mii | 966 mii | 263 mii | 1,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 163 mii | 597 mii | 135 mii | 37 mii |
| Cheltuieli în avans | 644 | 1.242 | 1.244 | 1.267 |
| Datorii | 190 mii | 246 mii | 737 mii | 1,4 mil |
| Capitaluri proprii | 413 mii | 1,3 mil | 916 mii | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 27 în județul Sibiu și locul 424 din 1.084 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție.
Firme similare din județul Sibiu
- NEXT LEVEL SECURITY SRL · Sibiu3,2 mil lei · 35 ang.
- LEGION FORCE SECURITY S.R.L. · Șelimbăr3,2 mil lei · 36 ang.
- VMV SECURITY SRL · Avrig2,8 mil lei · 49 ang.
- IMPERIAL PROGUARD S.R.L. · Șelimbăr2,8 mil lei · 45 ang.
- NEMO INVESTIGO SRL · Sibiu2,8 mil lei · 33 ang.
- SVS EXECUTION SECURITY SRL · Sibiu2,7 mil lei · 20 ang.
- SAFESIDE CCR S.R.L. · Șelimbăr2,1 mil lei · 26 ang.
- ATAC SECURITY SRL · Sibiu2 mil lei · 38 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8010 Activități de protecție și gardă
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre SOLUTION SECURITY S.R.L.
Care este CUI-ul firmei SOLUTION SECURITY S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SOLUTION SECURITY S.R.L. este 41441004, iar codul de TVA este RO41441004. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019001502329, iar codul EUID este ROONRC.J2019001502329.
Unde are sediul SOLUTION SECURITY S.R.L.?
Sediul social al firmei SOLUTION SECURITY S.R.L. este în STRUNGULUI, et. parter, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550234, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SOLUTION SECURITY S.R.L.?
Activitatea principală a firmei SOLUTION SECURITY S.R.L. este „Activități de investigații și servicii private de protecție”, cod CAEN 8001. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SOLUTION SECURITY S.R.L.?
SOLUTION SECURITY S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iulie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SOLUTION SECURITY S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SOLUTION SECURITY S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sibiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SOLUTION SECURITY S.R.L.?
În 2025, SOLUTION SECURITY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2,6 mil lei și un profit net de 1,1 mil lei, cu 25 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SOLUTION SECURITY S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. SOLUTION SECURITY S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.