SOLO EX - IM SRL
B-dul CONSTANTIN PREZAN, București Sectorul 1, București
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 15,1 mil lei, profit net 833 mii lei, 20 angajați.
Despre SOLO EX - IM SRL
SOLO EX - IM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 1992 cu numărul J1992008791404 și codul unic de înregistrare (CUI) 1575252, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 15,1 mil lei (+71% față de 2024), un profit net de 833 mii lei și 20 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,6 mil lei la 15,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1575252
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992008791404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 aprilie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992008791404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.10.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 15,1 mil lei
- Profit net
- 833 mii lei
- Angajați (medie)
- 20
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 9,5 mil lei
- Active totale
- 10,6 mil lei
- Marjă netă
- 5,5%
- Cifră / angajat
- 753 mii lei
+71% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 90% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 561 mii | 557 mii | 563 mii | 502 mii | 152 mii | 1,6 mil | 5,4 mil | 9,6 mil | 8,8 mil | 15,1 mil |
| Venituri totale | 603 mii | 583 mii | 613 mii | 533 mii | 168 mii | 1,9 mil | 6,2 mil | 10,4 mil | 9,8 mil | 15,8 mil |
| Cheltuieli totale | 302 mii | 448 mii | 602 mii | 1,1 mil | 982 mii | 1,8 mil | 5,5 mil | 9,9 mil | 9 mil | 14,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 301 mii | 135 mii | 11 mii | -614 mii | -815 mii | 144 mii | 665 mii | 492 mii | 834 mii | 979 mii |
| Profit / pierdere netă | 255 mii | 127 mii | 4.523 | -619 mii | -816 mii | 128 mii | 613 mii | 492 mii | 670 mii | 833 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 6 | 6 | 4 | 6 | 8 | 13 | 17 | 20 |
| Active imobilizate | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 6,8 mil | 7,4 mil | 8,3 mil | 7,9 mil | 7 mil | 5,7 mil | 4,9 mil |
| Active circulante | 248 mii | 321 mii | 2,1 mil | 968 mii | 781 mii | 2 mil | 3,7 mil | 4,3 mil | 4,3 mil | 5,7 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 308 mii | 947 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| creanțe | 240 mii | 301 mii | 553 mii | 869 mii | 615 mii | 1,6 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 2,7 mil | 3,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 7.561 | 20 mii | 1,5 mil | 99 mii | 166 mii | 50 mii | 133 mii | 228 mii | 207 mii | 528 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 379 | 425 | 366 mii | — | 6.479 |
| Datorii | 1,3 mil | 1,6 mil | 3,3 mil | 4,9 mil | 6 mil | 7,8 mil | 9 mil | 9,4 mil | 8,6 mil | 9,5 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | 3,2 mil | 3,5 mil | 3,5 mil | 3,1 mil | 2,3 mil | 761 mii | — |
| Capitaluri proprii | 341 mii | 213 mii | 215 mii | -404 mii | -1,2 mil | -1,1 mil | -485 mii | 6.118 | 626 mii | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 3.500 | 3.500 | 3.500 | 3.500 | 3.500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 154 din 3.398 în județul București și locul 255 din 14.555 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul București
- IDEAL SHOPS RENTAL S.R.L. · București Sector 215,4 mil lei · 1 ang.
- MIDTOWN RETAIL SRL · București Sector 114,9 mil lei · 0 ang.
- MILLO PLAZA DEVELOPMENT S.R.L. · București Sector 214,9 mil lei · 0 ang.
- RAMS BUSINESS PARK SRL · București Sector 314,9 mil lei · 19 ang.
- TATI GRUP DDBB SRL · București Sector 514,7 mil lei · 29 ang.
- GREEN SPACE PROPERTIES S.R.L. · București Sector 314,6 mil lei · 7 ang.
- DOMUS - MEX SRL · București Sector 214,4 mil lei · 0 ang.
- CENTRUM BUCHAREST DEVELOPMENT SRL · București Sector 514,2 mil lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 49166/299/202603.09.2026
anulare proces verbal de contravenţie seria 10002611100000155909647/25.04.2026
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre SOLO EX - IM SRL
Care este CUI-ul firmei SOLO EX - IM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SOLO EX - IM SRL este 1575252, iar codul de TVA este RO1575252. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992008791404, iar codul EUID este ROONRC.J1992008791404.
Unde are sediul SOLO EX - IM SRL?
Sediul social al firmei SOLO EX - IM SRL este în B-dul CONSTANTIN PREZAN, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SOLO EX - IM SRL?
Activitatea principală a firmei SOLO EX - IM SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SOLO EX - IM SRL?
SOLO EX - IM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SOLO EX - IM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SOLO EX - IM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SOLO EX - IM SRL?
În 2025, SOLO EX - IM SRL a raportat o cifră de afaceri de 15,1 mil lei și un profit net de 833 mii lei, cu 20 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SOLO EX - IM SRL plătitoare de TVA?
Da. SOLO EX - IM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 1
- Firme cu CAEN 6820 din județul București
- CAEN 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 6820
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară SOLO EX - IM SRL cu alte firme