SOLAR GUARD SYSTEMS SRL
Str. Țăndărei, bl. 52, sc. 1, ap. 6, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 410 mii lei, 2 angajați.
Despre SOLAR GUARD SYSTEMS SRL
SOLAR GUARD SYSTEMS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iunie 2005 cu numărul J40/9913/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17650717, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie” (cod CAEN 4332). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (-6% față de 2024), un profit net de 410 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 562 mii lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 iunie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 17650717
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/9913/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 iunie 2005
- EUID
- ROONRC.J40/9913/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 07.06.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 410 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 422 mii lei
- Active totale
- 1,6 mil lei
- Marjă netă
- 25,8%
- Cifră / angajat
- 795 mii lei
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1 mil | 606 mii | 558 mii | 583 mii | 841 mii | 562 mii | 724 mii | 1 mil | 1,7 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 606 mii | 595 mii | 592 mii | 842 mii | 588 mii | 727 mii | 1 mil | 1,7 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 981 mii | 699 mii | 583 mii | 569 mii | 764 mii | 577 mii | 676 mii | 820 mii | 1 mil | 1,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 70 mii | -93 mii | 11 mii | 23 mii | 78 mii | 12 mii | 50 mii | 189 mii | 653 mii | 476 mii |
| Profit / pierdere netă | 49 mii | -99 mii | 5.491 | 17 mii | 70 mii | 6.439 | 44 mii | 181 mii | 560 mii | 410 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 3 | 2 | 2 | 3 | 5 | 3 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 11 mii | 105 mii | 76 mii | 74 mii | 1.677 | 15 mii | 5.042 | 401 mii | 841 mii | 979 mii |
| Active circulante | 439 mii | 356 mii | 269 mii | 212 mii | 378 mii | 328 mii | 210 mii | 281 mii | 481 mii | 575 mii |
| din care stocuri | 130 mii | 22 mii | 69 mii | 61 mii | 92 mii | 87 mii | 63 mii | 70 mii | 133 mii | 269 mii |
| creanțe | 132 mii | 183 mii | 177 mii | 120 mii | 226 mii | 47 mii | 64 mii | 199 mii | 114 mii | 87 mii |
| casa și conturi la bănci | 177 mii | 151 mii | 23 mii | 31 mii | 60 mii | 194 mii | 83 mii | 12 mii | 234 mii | 218 mii |
| Datorii | 360 mii | 470 mii | 348 mii | 272 mii | 309 mii | 266 mii | 94 mii | 380 mii | 459 mii | 422 mii |
| Capitaluri proprii | 90 mii | -9.030 | -3.539 | 14 mii | 71 mii | 77 mii | 121 mii | 302 mii | 862 mii | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 62 din 494 în județul București și locul 366 din 2.868 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie.
Firme similare din județul București
- ARMONY TOTAL SRL · București Sector 51,7 mil lei · 6 ang.
- INTERGLASS DESIGN S.R.L. · București Sector 11,6 mil lei · 1 ang.
- ANGELO PLAST CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 61,6 mil lei · 3 ang.
- LIGHT CONFORT S.R.L. · București Sector 41,6 mil lei · 5 ang.
- SUN DOORS SRL · București Sector 61,6 mil lei · 2 ang.
- HEAVY METAL SPACE S.R.L. · București Sector 61,6 mil lei · 10 ang.
- EDIL MONTAJ SUD S.R.L. · București Sector 21,5 mil lei · 8 ang.
- CRIS TOP EXPERT S.R.L. · București Sector 41,5 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 14606/3/202510.12.2025
contestaţie act administrativ fiscal
Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
- 16458/301/202503.06.2025
validare poprire DOS.NR.604/2024
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 14606/3/202528.04.2025
contestaţie act administrativ fiscal DEC IMPUNERE 25124/28.01.2025, DEC 303083/14.03.2025 (E-MAIL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Întrebări frecvente despre SOLAR GUARD SYSTEMS SRL
Care este CUI-ul firmei SOLAR GUARD SYSTEMS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SOLAR GUARD SYSTEMS SRL este 17650717, iar codul de TVA este RO17650717. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/9913/2005, iar codul EUID este ROONRC.J40/9913/2005.
Unde are sediul SOLAR GUARD SYSTEMS SRL?
Sediul social al firmei SOLAR GUARD SYSTEMS SRL este în Str. Țăndărei, bl. 52, sc. 1, ap. 6, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SOLAR GUARD SYSTEMS SRL?
Activitatea principală a firmei SOLAR GUARD SYSTEMS SRL este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie”, cod CAEN 4332. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SOLAR GUARD SYSTEMS SRL?
SOLAR GUARD SYSTEMS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iunie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SOLAR GUARD SYSTEMS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SOLAR GUARD SYSTEMS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SOLAR GUARD SYSTEMS SRL?
În 2025, SOLAR GUARD SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 410 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SOLAR GUARD SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?
Da. SOLAR GUARD SYSTEMS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 iunie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.