SOFT MEDIA SRL
Str. EROU IANCU DUMITRU, Oraș Voluntari, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 10,4 mil lei, profit net 968 mii lei, 5 angajați.
Despre SOFT MEDIA SRL
SOFT MEDIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2007 cu numărul J23/386/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21090200, cu sediul în Voluntari, județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,4 mil lei (+31% față de 2024), un profit net de 968 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,9 mil lei la 10,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 21090200
- Nr. Registrul Comerțului
- J23/386/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 februarie 2007
- EUID
- ROONRC.J23/386/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.01.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 10,4 mil lei
- Profit net
- 968 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 1,5 mil lei
- Active totale
- 3 mil lei
- Marjă netă
- 9,3%
- Cifră / angajat
- 2,1 mil lei
+31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 52% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 980 mii | 1,9 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 3,3 mil | 3,9 mil | 7,9 mil | 10,4 mil |
| Venituri totale | 980 mii | 1,9 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 3,4 mil | 3,9 mil | 7,9 mil | 10,4 mil |
| Cheltuieli totale | 952 mii | 1,9 mil | 2,9 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 2,9 mil | 3,8 mil | 7,4 mil | 9,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 29 mii | 34 mii | 32 mii | 590 mii | 370 mii | 407 mii | 455 mii | 90 mii | 515 mii | 1,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 24 mii | 14 mii | 2.559 | 561 mii | 349 mii | 388 mii | 428 mii | 71 mii | 431 mii | 968 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 7 | 11 | 7 | 7 | 7 | 5 | 5 | 7 | 5 |
| Active imobilizate | 56 mii | 17 mii | 21 mii | 70 mii | 65 mii | 112 mii | 80 mii | 596 mii | 1,2 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | 192 mii | 302 mii | 500 mii | 1,2 mil | 855 mii | 915 mii | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| din care stocuri | 36 mii | 93 mii | 148 mii | 505 mii | 214 mii | 416 mii | 570 mii | 856 mii | 817 mii | 1,1 mil |
| creanțe | 42 mii | 27 mii | 77 mii | 678 mii | 557 mii | 392 mii | 487 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 115 mii | 182 mii | 275 mii | 19 mii | 84 mii | 106 mii | 225 mii | -864 mii | -608 mii | -652 mii |
| Datorii | 225 mii | 281 mii | 481 mii | 669 mii | 485 mii | 377 mii | 348 mii | 642 mii | 1,9 mil | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | 23 mii | 38 mii | 40 mii | 601 mii | 436 mii | 650 mii | 1 mil | 1,1 mil | 807 mii | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 86 din 518 în județul Ilfov și locul 711 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul Ilfov
- K-FLEX IZOLATII SRL · Chitila10,9 mil lei · 5 ang.
- TEAM ANDAVA SRL · Voluntari10,7 mil lei · 2 ang.
- SMART PRODUCTS I&D SRL · Rudeni (oraș Chitila)10,5 mil lei · 8 ang.
- VERTEX HORECA&HOME S.R.L. · Pantelimon10,4 mil lei · 13 ang.
- L & D SUCCES S.R.L. · Voluntari10,4 mil lei · 4 ang.
- EVAMAR GOLD & TRADE COMPANY S.R.L. · Căldăraru (com. Cernica)10,2 mil lei · 10 ang.
- ELCADIS PRO SRL · Brănești9,9 mil lei · 10 ang.
- EURO GREEN HOME PROJECT S.R.L. · Ștefăneștii De Jos9,7 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Întrebări frecvente despre SOFT MEDIA SRL
Care este CUI-ul firmei SOFT MEDIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SOFT MEDIA SRL este 21090200, iar codul de TVA este RO21090200. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/386/2007, iar codul EUID este ROONRC.J23/386/2007.
Unde are sediul SOFT MEDIA SRL?
Sediul social al firmei SOFT MEDIA SRL este în Str. EROU IANCU DUMITRU, Oraș Voluntari, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SOFT MEDIA SRL?
Activitatea principală a firmei SOFT MEDIA SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SOFT MEDIA SRL?
SOFT MEDIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SOFT MEDIA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 382). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SOFT MEDIA SRL?
În 2025, SOFT MEDIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,4 mil lei și un profit net de 968 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SOFT MEDIA SRL plătitoare de TVA?
Da. SOFT MEDIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.