SOFIANSTASIA S.R.L.
TIPOGRAFILOR, Municipiul Sebeș, Alba
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 205 mii lei, pierdere netă 34 mii lei, 1 angajați.
Despre SOFIANSTASIA S.R.L.
SOFIANSTASIA S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 august 2018 cu numărul J1/748/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 37314584, cu sediul în Sebeș, județul Alba. Activitatea principală este „Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament” (cod CAEN 1512). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 205 mii lei (+11% față de 2024), o pierdere netă de 34 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 841 mii lei la 205 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 37314584
- Nr. Registrul Comerțului
- J1/748/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 august 2018
- EUID
- ROONRC.J1/748/2018
- Cod poștal
- 515800
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.11.2021
reactivat 22.06.2021
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 205 mii lei
- Pierdere netă
- 34 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 705 mii lei
- Datorii
- 64 mii lei
- Active totale
- 768 mii lei
- Marjă netă
- -16,8%
- Cifră / angajat
- 205 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8.528 | 234 mii | 269 mii | 841 mii | 200 mii | 126 mii | 184 mii | 205 mii |
| Venituri totale | 14 mii | 298 mii | 375 mii | 950 mii | 338 mii | 163 mii | 211 mii | 205 mii |
| Cheltuieli totale | 34 mii | 310 mii | 280 mii | 264 mii | 201 mii | 156 mii | 191 mii | 238 mii |
| Profit / pierdere brută | -19 mii | -13 mii | 95 mii | 686 mii | 136 mii | 7.454 | 20 mii | -33 mii |
| Profit / pierdere netă | -19 mii | -15 mii | 92 mii | 678 mii | 134 mii | 6.257 | 18 mii | -34 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 7 | 7 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 183 mii | 159 mii | 136 mii | 112 mii | 199 mii | 172 mii | 742 mii | 605 mii |
| Active circulante | 5.334 | 82 mii | 194 mii | 781 mii | 984 mii | 797 mii | 214 mii | 164 mii |
| din care stocuri | 2.243 | 2.243 | 2.243 | 2.213 | 20 mii | 13 mii | 17 mii | 1.374 |
| creanțe | — | 64 mii | 173 mii | 691 mii | 812 mii | 768 mii | 167 mii | 161 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.091 | 16 mii | 19 mii | 87 mii | 152 mii | 15 mii | 30 mii | 1.513 |
| Datorii | 14 mii | 112 mii | 131 mii | 93 mii | 249 mii | 131 mii | 103 mii | 64 mii |
| Venituri în avans | 193 mii | 164 mii | 140 mii | 63 mii | 63 mii | 26 mii | — | — |
| Capitaluri proprii | -19 mii | -34 mii | 58 mii | 736 mii | 870 mii | 811 mii | 853 mii | 705 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 17 în județul Alba și locul 119 din 264 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1512 – Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament.
Firme similare din județul Alba
- B&B PELLETTERIE S.R.L. · Sebeș390 mii lei · 11 ang.
- OLY BAGS S.R.L. · Lancrăm (mun. Sebeș)140 mii lei · 2 ang.
- ROBERTO Z COLLECTION SRL · Bărăbanț (mun. Alba Iulia)99 mii lei · 1 ang.
- NEUTRAL URBAN DESIGN SRL · Alba Iulia90 mii lei · 1 ang.
- PIELART S.R.L. · Petrești (mun. Sebeș)65 mii lei · 1 ang.
- SEDERMA PROD SRL · Sebeș57 mii lei · 1 ang.
- CUGIR INVESTMENTS SRL · Cugir0 lei · 0 ang.
- ARAGO ATELIER S.R.L. · Sebeș0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1512 – Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
- 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
- 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
- 1520 Fabricarea încălțămintei
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre SOFIANSTASIA S.R.L.
Care este CUI-ul firmei SOFIANSTASIA S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SOFIANSTASIA S.R.L. este 37314584, iar codul de TVA este RO37314584. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1/748/2018, iar codul EUID este ROONRC.J1/748/2018.
Unde are sediul SOFIANSTASIA S.R.L.?
Sediul social al firmei SOFIANSTASIA S.R.L. este în TIPOGRAFILOR, Municipiul Sebeș, Alba, județul Alba, cod poștal 515800, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SOFIANSTASIA S.R.L.?
Activitatea principală a firmei SOFIANSTASIA S.R.L. este „Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament”, cod CAEN 1512. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SOFIANSTASIA S.R.L.?
SOFIANSTASIA S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 august 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SOFIANSTASIA S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0761 *** 895). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SOFIANSTASIA S.R.L.?
În 2025, SOFIANSTASIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 205 mii lei și o pierdere netă de 34 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SOFIANSTASIA S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. SOFIANSTASIA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.