SOFAEST MOB SRL
FRUNZEI, bl. 7G, sc. 3, et. 1, ap. 42, Municipiul Galați, Galați
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 10,6 mil lei, profit net 101 mii lei, 77 angajați.
Despre SOFAEST MOB SRL
SOFAEST MOB SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 octombrie 2013 cu numărul J2013001336171 și codul unic de înregistrare (CUI) 32405576, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Fabricarea de mobilă” (cod CAEN 3100). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,6 mil lei (-14% față de 2024), un profit net de 101 mii lei și 77 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 11,5 mil lei la 10,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 noiembrie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 32405576
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013001336171
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 octombrie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013001336171
- Cod poștal
- 800485
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 15.11.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 10,6 mil lei
- Profit net
- 101 mii lei
- Angajați (medie)
- 77
- Capitaluri proprii
- 2,2 mil lei
- Datorii
- 5,2 mil lei
- Active totale
- 7,4 mil lei
- Marjă netă
- 1%
- Cifră / angajat
- 137 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,9 mil | 8,8 mil | 9,1 mil | 7,9 mil | 9,1 mil | 11,5 mil | 11,3 mil | 10,2 mil | 12,2 mil | 10,6 mil |
| Venituri totale | 7,9 mil | 8,8 mil | 9,7 mil | 8,2 mil | 9,3 mil | 11,5 mil | 11,3 mil | 10,6 mil | 12,2 mil | 10,9 mil |
| Cheltuieli totale | 7,8 mil | 8,7 mil | 9,6 mil | 8,2 mil | 8,9 mil | 10,9 mil | 11,1 mil | 10,4 mil | 12 mil | 10,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 101 mii | 155 mii | 92 mii | 25 mii | 358 mii | 591 mii | 216 mii | 259 mii | 235 mii | 108 mii |
| Profit / pierdere netă | 85 mii | 128 mii | 69 mii | 18 mii | 298 mii | 500 mii | 172 mii | 213 mii | 188 mii | 101 mii |
| Număr mediu de angajați | 73 | — | 100 | 90 | 95 | 83 | 89 | 83 | 85 | 77 |
| Active imobilizate | 579 mii | 987 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 3,2 mil | 3 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,1 mil | 2,9 mil |
| Active circulante | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,7 mil | 3,4 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 4 mil | 4,3 mil | 4,1 mil |
| din care stocuri | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 2,7 mil |
| creanțe | 473 mii | 573 mii | 719 mii | 928 mii | 885 mii | 886 mii | 869 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 83 mii | 8.334 | 332 mii | 531 mii | 221 mii | 383 mii | 236 mii | 169 mii | 305 mii | 150 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 195 | 195 | 195 | 195 | 195 | 195 | 195 | 360 mii |
| Datorii | 2,6 mil | 2,7 mil | 3 mil | 3,5 mil | 4,5 mil | 3,9 mil | 5 mil | 5,3 mil | 5,2 mil | 5,2 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 6.750 | — |
| Capitaluri proprii | 118 mii | 440 mii | 1 mil | 1 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 500 mii | 500 mii | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 70 în județul Galați și locul 155 din 3.020 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3100 – Fabricarea de mobilă.
Firme similare din județul Galați
- MOBISTORE 17 SRL · Hanu Conachi (com. Fundeni)8,1 mil lei · 19 ang.
- DIȚU PROD 2010 SRL · Tudor Vladimirescu5,7 mil lei · 36 ang.
- MARCEL PROD TAPIȚERIE DESIGN SRL · Pechea5,7 mil lei · 8 ang.
- NEGRO SRL · Galați5,6 mil lei · 36 ang.
- CUNIGHER SRL · Tudor Vladimirescu5,5 mil lei · 33 ang.
- IVANPROD MOB SRL · Galați5,5 mil lei · 24 ang.
- ASENA MOB SRL · Târgu Bujor5,2 mil lei · 13 ang.
- MOBINAL WOOD SRL · Galați4,8 mil lei · 20 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3100 – Fabricarea de mobilă
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
Întrebări frecvente despre SOFAEST MOB SRL
Care este CUI-ul firmei SOFAEST MOB SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SOFAEST MOB SRL este 32405576, iar codul de TVA este RO32405576. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013001336171, iar codul EUID este ROONRC.J2013001336171.
Unde are sediul SOFAEST MOB SRL?
Sediul social al firmei SOFAEST MOB SRL este în FRUNZEI, bl. 7G, sc. 3, et. 1, ap. 42, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, cod poștal 800485, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SOFAEST MOB SRL?
Activitatea principală a firmei SOFAEST MOB SRL este „Fabricarea de mobilă”, cod CAEN 3100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SOFAEST MOB SRL?
SOFAEST MOB SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 octombrie 2013, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SOFAEST MOB SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 089). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SOFAEST MOB SRL?
În 2025, SOFAEST MOB SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,6 mil lei și un profit net de 101 mii lei, cu 77 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SOFAEST MOB SRL plătitoare de TVA?
Da. SOFAEST MOB SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 noiembrie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.