SMERALDA SRL
Str. FRIGORIFERULUI, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 2,2 mil lei, 4 angajați.
Despre SMERALDA SRL
SMERALDA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 1993 cu numărul J1993001742325 și codul unic de înregistrare (CUI) 4699727, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.” (cod CAEN 4755). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (-13% față de 2024), un profit net de 2,2 mil lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 932 mii lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 4699727
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001742325
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 septembrie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001742325
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.12.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1 mil lei
- Profit net
- 2,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 5,4 mil lei
- Datorii
- 2,7 mil lei
- Active totale
- 8 mil lei
- Marjă netă
- 214,4%
- Cifră / angajat
- 256 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,7 mil | 459 mii | 641 mii | 761 mii | 841 mii | 932 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1 mil |
| Venituri totale | 3,1 mil | 2,8 mil | 2,1 mil | 1,2 mil | 856 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 3,8 mil | 2,2 mil | 4,6 mil |
| Cheltuieli totale | 3,6 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,1 mil | 957 mii | 1 mil | 1,2 mil | 2,4 mil | 1,6 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | -539 mii | 830 mii | 321 mii | 27 mii | -101 mii | 35 mii | -74 mii | 1,4 mil | 539 mii | 2,6 mil |
| Profit / pierdere netă | -539 mii | 830 mii | 305 mii | 27 mii | -101 mii | 35 mii | -74 mii | 1,3 mil | 464 mii | 2,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 7 | 7 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 2,7 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 1 mil | 2,9 mil |
| Active circulante | 3,1 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 5,1 mil |
| din care stocuri | 1,8 mil | 1,5 mil | 806 mii | 820 mii | 760 mii | 794 mii | 761 mii | 611 mii | 1,4 mil | 563 mii |
| creanțe | 884 mii | 653 mii | 992 mii | 471 mii | 447 mii | 349 mii | 560 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 66 mii |
| casa și conturi la bănci | 414 mii | 151 mii | 307 mii | 26 mii | 32 mii | 90 mii | 165 mii | 243 mii | 113 mii | 117 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.258 | 6.041 | 1.880 | 2.385 | 3.654 | — | 10 mii | — | 155 | 1.659 |
| Datorii | 3,4 mil | 832 mii | 579 mii | 106 mii | 132 mii | 77 mii | 118 mii | 1,1 mil | 603 mii | 2,7 mil |
| Venituri în avans | 6.589 | 4.091 | 2.045 | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 2,5 mil | 3,3 mil | 3,6 mil | 3,7 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 3,5 mil | 2,7 mil | 3,2 mil | 5,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 900 mii | 900 mii | 900 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 25 în județul Sibiu și locul 538 din 1.326 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4755 – Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a..
Firme similare din județul Sibiu
- P & M SRL · Mediaș1,7 mil lei · 6 ang.
- APOLLO ELECTRIC EXPERT S.R.L. · Sibiu1,3 mil lei · 2 ang.
- REALSIB SRL · Sibiu843 mii lei · 2 ang.
- VERITAS ELECTRONIC SRL · Mediaș772 mii lei · 3 ang.
- BRAUNHAUS LIMITED S.R.L. · Sibiu631 mii lei · 2 ang.
- DACO SRL · Sibiu497 mii lei · 2 ang.
- JUL HOME CONCEPT S.R.L. · Șelimbăr369 mii lei · 1 ang.
- HOGARTI EXCLUSIVE S.R.L. · Mediaș326 mii lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4755 – Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Întrebări frecvente despre SMERALDA SRL
Care este CUI-ul firmei SMERALDA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SMERALDA SRL este 4699727, iar codul de TVA este RO4699727. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001742325, iar codul EUID este ROONRC.J1993001742325.
Unde are sediul SMERALDA SRL?
Sediul social al firmei SMERALDA SRL este în Str. FRIGORIFERULUI, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SMERALDA SRL?
Activitatea principală a firmei SMERALDA SRL este „Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.”, cod CAEN 4755. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SMERALDA SRL?
SMERALDA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SMERALDA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 792). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SMERALDA SRL?
În 2025, SMERALDA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 2,2 mil lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SMERALDA SRL plătitoare de TVA?
Da. SMERALDA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.