Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA17 ani pe piață

SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L.

CUI 3020800J2009001071239

Str. NUCILOR, et. P, Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov

În 2025: cifra de afaceri 5,6 mil lei, profit net 1,7 mil lei, 1 angajați.

Despre SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L.

SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 mai 2009 cu numărul J2009001071239 și codul unic de înregistrare (CUI) 3020800, cu sediul în Căldăraru (com. Cernica), județul Ilfov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,6 mil lei (+25% față de 2024), un profit net de 1,7 mil lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,8 mil lei la 5,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 septembrie 2014.

Date de identificare

CUI
3020800
Nr. Registrul Comerțului
J2009001071239
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 mai 2009
EUID
ROONRC.J2009001071239
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 16.09.2014

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
5,6 mil lei

+25% față de 2024

Profit net
1,7 mil lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
1,7 mil lei
Datorii
1,6 mil lei
Active totale
3,3 mil lei
Marjă netă
29,8%
Cifră / angajat
5,6 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 431.080 lei; profit net 49.028 lei20162017: cifra de afaceri 1.040.863 lei; profit net 152.600 lei20172018: cifra de afaceri 1.559.243 lei; profit net 323.238 lei20182019: cifra de afaceri 2.548.279 lei; profit net 858.526 lei20192020: cifra de afaceri 3.603.037 lei; profit net 2.206.283 lei20202021: cifra de afaceri 1.772.836 lei; profit net 743.206 lei20212022: cifra de afaceri 2.059.318 lei; profit net 297.532 lei20222023: cifra de afaceri 3.566.278 lei; profit net 45.096 lei20232024: cifra de afaceri 4.495.163 lei; profit net 458.899 lei20242025: cifra de afaceri 5.634.162 lei; profit net 1.679.933 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă431 mii1 mil1,6 mil2,5 mil3,6 mil1,8 mil2,1 mil3,6 mil4,5 mil5,6 mil
Venituri totale431 mii1 mil1,6 mil2,5 mil3,6 mil1,8 mil2,1 mil3,6 mil4,5 mil5,6 mil
Cheltuieli totale369 mii879 mii1,2 mil1,7 mil1,4 mil1 mil1,7 mil3,6 mil4 mil3,6 mil
Profit / pierdere brută62 mii163 mii339 mii884 mii2,2 mil761 mii317 mii60 mii523 mii2 mil
Profit / pierdere netă49 mii153 mii323 mii859 mii2,2 mil743 mii298 mii45 mii459 mii1,7 mil
Număr mediu de angajați0111422321
Active imobilizate088 mii73 mii146 mii427 mii368 mii297 mii240 mii346 mii1 mil
Active circulante87 mii184 mii794 mii1,6 mil4,3 mil4,4 mil1,4 mil1 mil3,5 mil2,1 mil
din care stocuri0033 mii123 mii89 mii559089 mii00
creanțe7.04718 mii683 mii968 mii2,2 mil2,3 mil1 mil826 mii3,6 mil1,9 mil
casa și conturi la bănci80 mii166 mii78 mii524 mii1,9 mil2 mil352 mii121 mii-45 mii174 mii
Cheltuieli în avans000000——6.141131 mii
Datorii44 mii76 mii347 mii383 mii1,1 mil392 mii496 mii390 mii2,9 mil1,6 mil
Provizioane529529529529529529529529——
Capitaluri proprii43 mii196 mii519 mii1,4 mil3,6 mil4,3 mil1,2 mil886 mii995 mii1,7 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 146 din 1.161 în județul Ilfov și locul 1.967 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Ilfov

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 2016 Fabricarea materialelor plastice în forme primare
  • 2433 Producția de profile obținute la rece
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Întrebări frecvente despre SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este 3020800, iar codul de TVA este RO3020800. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009001071239, iar codul EUID este ROONRC.J2009001071239.

Unde are sediul SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este în Str. NUCILOR, et. P, Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov, Căldăraru (com. Cernica), județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 49 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 mai 2009, deci are 17 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Căldăraru (com. Cernica) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5,6 mil lei și un profit net de 1,7 mil lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. SMART GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 16 septembrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează