SMART BUSINESS SRL
8 MARTIE, Municipiul Baia Mare, Maramureș
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 8 mil lei, profit net 504 mii lei, 6 angajați.
Despre SMART BUSINESS SRL
SMART BUSINESS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2008 cu numărul J24/1402/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24261518, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții” (cod CAEN 4613). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8 mil lei (-14% față de 2024), un profit net de 504 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7,1 mil lei la 8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 24261518
- Nr. Registrul Comerțului
- J24/1402/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iulie 2008
- EUID
- ROONRC.J24/1402/2008
- Cod poștal
- 430406
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.11.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 8 mil lei
- Profit net
- 504 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 1,7 mil lei
- Datorii
- 3,4 mil lei
- Active totale
- 5,1 mil lei
- Marjă netă
- 6,3%
- Cifră / angajat
- 1,3 mil lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2 mil | 4,8 mil | 5,3 mil | 5,1 mil | 5,1 mil | 7,1 mil | 8,4 mil | 6,9 mil | 9,3 mil | 8 mil |
| Venituri totale | 2 mil | 4,8 mil | 5,3 mil | 5,1 mil | 5,1 mil | 7,1 mil | 8,4 mil | 6,9 mil | 9,3 mil | 8 mil |
| Cheltuieli totale | 1,9 mil | 4,7 mil | 5,3 mil | 5,1 mil | 5,1 mil | 7,1 mil | 8,3 mil | 6,7 mil | 8,9 mil | 7,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 92 mii | 148 mii | 60 mii | 66 mii | 33 mii | 35 mii | 155 mii | 188 mii | 380 mii | 584 mii |
| Profit / pierdere netă | 79 mii | 127 mii | 45 mii | 56 mii | 28 mii | 28 mii | 129 mii | 156 mii | 314 mii | 504 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 5 | 12 | 7 | 7 | 5 | 6 | 5 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 68 mii | 719 mii | 757 mii | 718 mii | 646 mii | 594 mii | 551 mii | 606 mii | 689 mii | 635 mii |
| Active circulante | 759 mii | 2,3 mil | 2,1 mil | 2 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 3,3 mil | 2,7 mil | 3,6 mil | 4,5 mil |
| din care stocuri | 315 mii | 322 mii | 684 mii | 567 mii | 1,1 mil | 969 mii | 1 mil | 364 mii | 628 mii | 1,1 mil |
| creanțe | 391 mii | 1,9 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 3 mil | 3,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 53 mii | 80 mii | 42 mii | 133 mii | 6.416 | 96 mii | 137 mii | 21 mii | 38 mii | 91 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 1.646 | 4.283 | 2.255 | 761 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 670 mii | 2,7 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 3,1 mil | 2,5 mil | 3,1 mil | 3,4 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | 4.805 | 4.805 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 157 mii | 329 mii | 471 mii | 534 mii | 562 mii | 590 mii | 723 mii | 892 mii | 1,2 mil | 1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 46 mii | 146 mii | 146 mii | 146 mii | 146 mii | 146 mii | 146 mii | 146 mii | 146 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 42 în județul Maramureș și locul 59 din 981 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4613 – Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții.
Firme similare din județul Maramureș
- BEKA STEEL S.R.L. · Baia Mare9,6 mil lei · 6 ang.
- TTD GROUP S.R.L. · Baia Mare9,5 mil lei · 19 ang.
- MARKET KONVERT SRL · Suciu De Sus6,9 mil lei · 9 ang.
- NICOMI TOP WINDOW S.R.L. · Baia Mare5 mil lei · 4 ang.
- ROOFLEX STEEL S.R.L. · Baia Mare4 mil lei · 6 ang.
- IPD STEEL S.R.L. · Sarbi (com. Fărcașa)2,9 mil lei · 2 ang.
- ROOF KIT S.R.L. · Baia Mare1,8 mil lei · 1 ang.
- DESIGN DRAGOMAT CONS SRL · Baia Mare1,4 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 78 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 36786/301/202609.10.2026
validare poprire DOS.EX.1438/2024
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 34731/302/202607.10.2026
rezoluţiune contract
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 41012/325/202622.09.2026
cerere de valoare redusă ALPHA SMART BUSINESS SRL
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 2682/336/202627.08.2026
pretenţii
Judecătoria Viseudesus · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 7691/327/202627.08.2026
plângere contravenţională SERIA TM NR.0003057
Judecătoria Tulcea · Fond · Civil · calitate: Petent
- 4616/331/202627.08.2026
validare poprire
Judecătoria Valeniidemunte · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 29134/301/202607.08.2026
reziliere contract
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 27771/301/202628.07.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 12.394,76 LEI
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 25113/212/202615.07.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3081/219/202613.07.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Dej · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 25.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4613 – Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 5210 Depozitări
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre SMART BUSINESS SRL
Care este CUI-ul firmei SMART BUSINESS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SMART BUSINESS SRL este 24261518, iar codul de TVA este RO24261518. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/1402/2008, iar codul EUID este ROONRC.J24/1402/2008.
Unde are sediul SMART BUSINESS SRL?
Sediul social al firmei SMART BUSINESS SRL este în 8 MARTIE, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 430406, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SMART BUSINESS SRL?
Activitatea principală a firmei SMART BUSINESS SRL este „Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții”, cod CAEN 4613. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SMART BUSINESS SRL?
SMART BUSINESS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SMART BUSINESS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 605). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SMART BUSINESS SRL?
În 2025, SMART BUSINESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 8 mil lei și un profit net de 504 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SMART BUSINESS SRL plătitoare de TVA?
Da. SMART BUSINESS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/24261518API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din Baia Mare
- Firme cu CAEN 4613 din județul Maramureș
- CAEN 4613 – Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- Top firme din județul Maramureș
- Top firme cu CAEN 4613
- Firme noi din județul Maramureș
- Beneficiari de fonduri din județul Maramureș
- Compară SMART BUSINESS SRL cu alte firme