SIZA PRESTCOM SRL
Sat COPACEL, Comuna Hârseni, Brașov
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 656 mii lei, profit net 2.917 lei, 3 angajați.
Despre SIZA PRESTCOM SRL
SIZA PRESTCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 august 1996 cu numărul J1996001142085 și codul unic de înregistrare (CUI) 14182786, cu sediul în Hârseni, județul Brașov. Activitatea principală este „Acvacultura în ape dulci” (cod CAEN 0322). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 656 mii lei (-53% față de 2024), un profit net de 2.917 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,2 mil lei la 656 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14182786
- Nr. Registrul Comerțului
- J1996001142085
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 august 1996
- EUID
- ROONRC.J1996001142085
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.10.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Făgăraş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 656 mii lei
- Profit net
- 2.917 lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 414 mii lei
- Datorii
- 1,8 mil lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 0,4%
- Cifră / angajat
- 219 mii lei
-53% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 53% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 532 mii | 698 mii | 866 mii | 1,3 mil | 930 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 656 mii |
| Venituri totale | 966 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 964 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 1.787 | 13 mii | 13 mii | 19 mii | 9.211 | 22 mii | 21 mii | 32 mii | 32 mii | 11 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.501 | 11 mii | 4.038 | 11 mii | 5.978 | 18 mii | 18 mii | 26 mii | 25 mii | 2.917 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 5 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 219 mii | 277 mii | 446 mii | 572 mii | 724 mii | 819 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | 348 mii | 716 mii | 932 mii | 814 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 823 mii | 857 mii |
| din care stocuri | 288 mii | 576 mii | 731 mii | 630 mii | 938 mii | 1 mil | 675 mii | 342 mii | 635 mii | 678 mii |
| creanțe | 24 mii | 87 mii | 103 mii | 58 mii | 112 mii | 344 mii | 379 mii | 873 mii | 145 mii | 160 mii |
| casa și conturi la bănci | 37 mii | 52 mii | 99 mii | 125 mii | 98 mii | 690 | 488 mii | 290 mii | 44 mii | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | 5.416 | 1.620 | — | — | — | 3.263 | — | 6.502 | 20 mii | 9.287 |
| Datorii | 281 mii | 691 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 1,9 mil | 1,8 mil |
| Capitaluri proprii | 292 mii | 303 mii | 307 mii | 318 mii | 324 mii | 342 mii | 360 mii | 387 mii | 411 mii | 414 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 24 în județul Brașov și locul 139 din 530 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0322 – Acvacultura în ape dulci.
Firme similare din județul Brașov
- GREEN CENTER SRL · Râșnov683 mii lei · 2 ang.
- WATHERBIT SRL · Râșnov661 mii lei · 1 ang.
- FIRE BLACK SRL · Voivodeni (com. Voila)393 mii lei · 0 ang.
- PRODHEL FISH S.R.L. · Râșnov309 mii lei · 2 ang.
- PĂSTRĂVĂRIA DEJANI S.R.L. · Dejani (com. Recea)302 mii lei · 1 ang.
- ACVA VOIVODENII MICI S.R.L. · Voivodeni (com. Voila)300 mii lei · 1 ang.
- ACVILA CARPATINA BERIVOI SRL · Recea110 mii lei · 2 ang.
- PĂSTRĂVĂRIA MOLDOVEANU S.R.L. · Victoria98 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1609/62/202627.04.2026
pretenţii
Tribunalul Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0322 – Acvacultura în ape dulci
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0322 Acvacultura în ape dulci
- 0330 Activități anexe pescuitului și acvaculturii
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre SIZA PRESTCOM SRL
Care este CUI-ul firmei SIZA PRESTCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIZA PRESTCOM SRL este 14182786, iar codul de TVA este RO14182786. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996001142085, iar codul EUID este ROONRC.J1996001142085.
Unde are sediul SIZA PRESTCOM SRL?
Sediul social al firmei SIZA PRESTCOM SRL este în Sat COPACEL, Comuna Hârseni, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIZA PRESTCOM SRL?
Activitatea principală a firmei SIZA PRESTCOM SRL este „Acvacultura în ape dulci”, cod CAEN 0322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 43 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SIZA PRESTCOM SRL?
SIZA PRESTCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 august 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIZA PRESTCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 538). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SIZA PRESTCOM SRL?
În 2025, SIZA PRESTCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 656 mii lei și un profit net de 2.917 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIZA PRESTCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. SIZA PRESTCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.