Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

SISTEMGAS SRL

CUI 6470320J1994003109358

Str. SULINA, Municipiul Timișoara, Timiș

În 2025: cifra de afaceri 21,6 mil lei, profit net 908 mii lei, 22 angajați.

Despre SISTEMGAS SRL

SISTEMGAS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 noiembrie 1994 cu numărul J1994003109358 și codul unic de înregistrare (CUI) 6470320, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate” (cod CAEN 4681). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 21,6 mil lei (+48% față de 2024), un profit net de 908 mii lei și 22 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 15,9 mil lei la 21,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995.

Date de identificare

CUI
6470320
Nr. Registrul Comerțului
J1994003109358
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 noiembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994003109358
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.1995

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
21,6 mil lei

+48% față de 2024

Profit net
908 mii lei
Angajați (medie)
22
Capitaluri proprii
4,3 mil lei
Datorii
2,6 mil lei
Active totale
7,1 mil lei
Marjă netă
4,2%
Cifră / angajat
984 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-10 mil010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 17.381.446 lei; profit net 1.338.063 lei20162017: cifra de afaceri 20.397.767 lei; profit net 262.425 lei20172018: cifra de afaceri 13.157.230 lei; pierdere netă 494.001 lei20182019: cifra de afaceri 12.996.797 lei; profit net 999.547 lei20192020: cifra de afaceri 11.881.492 lei; profit net 450.299 lei20202021: cifra de afaceri 15.916.263 lei; pierdere netă 401.242 lei20212022: cifra de afaceri 20.951.693 lei; profit net 991.124 lei20222023: cifra de afaceri 15.031.302 lei; profit net 187.720 lei20232024: cifra de afaceri 14.646.158 lei; pierdere netă 1.028.319 lei20242025: cifra de afaceri 21.642.825 lei; profit net 908.029 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă17,4 mil20,4 mil13,2 mil13 mil11,9 mil15,9 mil21 mil15 mil14,6 mil21,6 mil
Venituri totale17,4 mil20,4 mil13,2 mil13,1 mil11,9 mil15,9 mil21 mil15,3 mil15,3 mil21,9 mil
Cheltuieli totale15,8 mil20,1 mil13,7 mil12 mil11,4 mil16,3 mil19,9 mil15 mil16,4 mil20,8 mil
Profit / pierdere brută1,6 mil318 mii-494 mii1,1 mil532 mii-401 mii1,1 mil227 mii-1 mil1 mil
Profit / pierdere netă1,3 mil262 mii-494 mii1.000 mii450 mii-401 mii991 mii188 mii-1 mil908 mii
Număr mediu de angajați30302626262425242322
Active imobilizate2,2 mil2,1 mil1,8 mil1,7 mil1,6 mil1,5 mil1,5 mil1,4 mil1,1 mil936 mii
Active circulante3,8 mil3,7 mil3 mil3,9 mil3,9 mil4,4 mil4 mil4,2 mil3,2 mil6 mil
din care stocuri1,2 mil1 mil1,1 mil1 mil865 mii1,4 mil925 mii1 mil684 mii617 mii
creanțe1,3 mil1,4 mil1,5 mil1,7 mil1,5 mil1,7 mil1,8 mil1,3 mil1,5 mil2 mil
casa și conturi la bănci—1,2 mil362 mii1,2 mil1,4 mil1,2 mil1,3 mil1,9 mil1 mil3,3 mil
Cheltuieli în avans84 mii106 mii79 mii51 mii16 mii16 mii79324 mii20 mii133 mii
Datorii1,5 mil1,6 mil1,5 mil1,5 mil864 mii2,2 mil836 mii1,2 mil927 mii2,6 mil
Venituri în avans———2.700—37 mii11 mii6.83113 mii7.861
Provizioane—————————148 mii
Capitaluri proprii4,7 mil4,2 mil3,5 mil4,1 mil4,6 mil3,7 mil4,7 mil4,4 mil3,4 mil4,3 mil
din care capital subscris vărsat500 mii500 mii500 mii500 mii500 mii500 mii500 mii500 mii500 mii500 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 22 în județul Timiș și locul 95 din 520 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4681 – Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate.

Firme similare din județul Timiș

Dosare în instanță

6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 20950/325/202620.05.2026

    plângere contravenţională R26 0259262

    Judecătoria Timisoara · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 7647/325/202626.02.2026

    plângere contravenţională BX 127935

    Judecătoria Timisoara · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 3284/30/202528.07.2025

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Faliment general

    Tribunalul Timis · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 3656/30/2021/a424.10.2024

    intrare/trecere faliment la cererea creditorului

    Curtea de Apel Timisoara · Apel · Faliment · calitate: Intimat creditor

  • 3656/30/2021/a408.10.2024

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată

    Tribunalul Timis · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 3656/30/202112.08.2021

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Faliment simplificat

    Tribunalul Timis · Fond · Faliment · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4681 – Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

  • 2011 Fabricarea gazelor industriale
  • 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3521 Producția gazelor
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 7010 Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Întrebări frecvente despre SISTEMGAS SRL

Care este CUI-ul firmei SISTEMGAS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SISTEMGAS SRL este 6470320, iar codul de TVA este RO6470320. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994003109358, iar codul EUID este ROONRC.J1994003109358.

Unde are sediul SISTEMGAS SRL?

Sediul social al firmei SISTEMGAS SRL este în Str. SULINA, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SISTEMGAS SRL?

Activitatea principală a firmei SISTEMGAS SRL este „Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate”, cod CAEN 4681. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SISTEMGAS SRL?

SISTEMGAS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 noiembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SISTEMGAS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0256 *** 393). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SISTEMGAS SRL?

În 2025, SISTEMGAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 21,6 mil lei și un profit net de 908 mii lei, cu 22 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SISTEMGAS SRL plătitoare de TVA?

Da. SISTEMGAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează