SIRELEXIN SRL
Cart. ROMANEȘTI, Municipiul Târgu Jiu, Gorj
În 2025: cifra de afaceri 703 mii lei, profit net 5.104 lei, 1 angajați.
Despre SIRELEXIN SRL
SIRELEXIN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 1993 cu numărul J18/148/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 3523136, cu sediul în Târgu Jiu, județul Gorj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 703 mii lei (-34% față de 2024), un profit net de 5.104 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,5 mil lei la 703 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 3523136
- Nr. Registrul Comerțului
- J18/148/1993
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 februarie 1993
- EUID
- ROONRC.J18/148/1993
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 703 mii lei
- Profit net
- 5.104 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 291 mii lei
- Datorii
- 191 mii lei
- Active totale
- 482 mii lei
- Marjă netă
- 0,7%
- Cifră / angajat
- 703 mii lei
-34% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 34% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,9 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 3,4 mil | 3,7 mil | 3,5 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 703 mii |
| Venituri totale | 2,9 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 3,4 mil | 3,8 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 703 mii |
| Cheltuieli totale | 2,8 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 3,1 mil | 3,7 mil | 3,3 mil | 2,4 mil | 1,4 mil | 1 mil | 697 mii |
| Profit / pierdere brută | 136 mii | 150 mii | 145 mii | 228 mii | 150 mii | 136 mii | 936 mii | 71 mii | 32 mii | 6.077 |
| Profit / pierdere netă | 101 mii | 126 mii | 117 mii | 195 mii | 111 mii | 103 mii | 905 mii | 56 mii | 27 mii | 5.104 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 7 | 7 | 8 | 8 | 7 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 561 mii | 550 mii | 545 mii | 541 mii | 538 mii | 535 mii | 71 mii | 68 mii | 67 mii | 65 mii |
| Active circulante | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 488 mii | 424 mii | 416 mii |
| din care stocuri | 1,1 mil | 937 mii | 963 mii | 985 mii | 1 mil | 996 mii | 393 mii | 307 mii | 324 mii | 326 mii |
| creanțe | 187 mii | 117 mii | 220 mii | 53 mii | 172 mii | 179 mii | 749 mii | 105 mii | 41 mii | 48 mii |
| casa și conturi la bănci | 112 mii | 192 mii | 265 mii | 377 mii | 131 mii | 127 mii | 155 mii | 76 mii | 59 mii | 43 mii |
| Cheltuieli în avans | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1 mil | 885 mii | 1,1 mil | 943 mii | 987 mii | 1,2 mil | 332 mii | 251 mii | 205 mii | 191 mii |
| Capitaluri proprii | 909 mii | 934 mii | 924 mii | 1 mil | 865 mii | 680 mii | 1 mil | 306 mii | 285 mii | 291 mii |
| din care capital subscris vărsat | 460 mii | 460 mii | 460 mii | 460 mii | 460 mii | 460 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 41 din 61 în județul Gorj și locul 2.458 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Gorj
- SYO RENT CONSTRUCT S.R.L. · Cloșani (com. Padeș)853 mii lei · 2 ang.
- BIAGABICEN SRL · Alimpești776 mii lei · 2 ang.
- BRANDICONSTRUCT SRL · Urdari773 mii lei · 5 ang.
- SPAGESCOM SRL · Novaci761 mii lei · 4 ang.
- STAMSTRUCT DISTRIBUTION S.R.L. · Artanu (com. Negomir)735 mii lei · 0 ang.
- AROMA DE FUNGHI S.R.L. · Călugăreasa (com. Prigoria)622 mii lei · 0 ang.
- LIMAEUSERV 2021 S.R.L. · Târgu Jiu555 mii lei · 0 ang.
- NEW IMT 2025 S.R.L. · Târgu Jiu529 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre SIRELEXIN SRL
Care este CUI-ul firmei SIRELEXIN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIRELEXIN SRL este 3523136, iar codul de TVA este RO3523136. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J18/148/1993, iar codul EUID este ROONRC.J18/148/1993.
Unde are sediul SIRELEXIN SRL?
Sediul social al firmei SIRELEXIN SRL este în Cart. ROMANEȘTI, Municipiul Târgu Jiu, Gorj, județul Gorj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIRELEXIN SRL?
Activitatea principală a firmei SIRELEXIN SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SIRELEXIN SRL?
SIRELEXIN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIRELEXIN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 878). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SIRELEXIN SRL?
În 2025, SIRELEXIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 703 mii lei și un profit net de 5.104 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIRELEXIN SRL plătitoare de TVA?
Da. SIRELEXIN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.