Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA10 ani pe piață

SIRAS-AGRI SRL

CUI 36330131J2016000367515

Sat Vlădiceasca, Comuna Valea Argovei, Călărași

A primit finanțare publică (5 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 466 mii lei, pierdere netă 155 mii lei, 2 angajați.

Despre SIRAS-AGRI SRL

SIRAS-AGRI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 2016 cu numărul J2016000367515 și codul unic de înregistrare (CUI) 36330131, cu sediul în Vlădiceasca (com. Valea Argovei), județul Călărași. Activitatea principală este „Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)” (cod CAEN 0150). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 466 mii lei (-17% față de 2024), o pierdere netă de 155 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 359 mii lei la 466 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 septembrie 2016.

Date de identificare

CUI
36330131
Nr. Registrul Comerțului
J2016000367515
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 iulie 2016
EUID
ROONRC.J2016000367515
Cod poștal
917279

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 15.09.2016

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Lehliu-Gara

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
466 mii lei

-17% față de 2024

Pierdere netă
155 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
1,8 mil lei
Datorii
3,6 mil lei
Active totale
5,4 mil lei
Marjă netă
-33,2%
Cifră / angajat
233 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 38.693 lei; pierdere netă 293.634 lei20162017: cifra de afaceri 2.060.352 lei; profit net 502.530 lei20172018: cifra de afaceri 1.781.312 lei; pierdere netă 50.480 lei20182019: cifra de afaceri 1.896.316 lei; profit net 51.990 lei20192020: cifra de afaceri 359.366 lei; pierdere netă 855.497 lei20202021: cifra de afaceri 2.629.953 lei; profit net 798.776 lei20212023: cifra de afaceri 536.099 lei; pierdere netă 474.114 lei20232024: cifra de afaceri 560.687 lei; pierdere netă 179.828 lei20242025: cifra de afaceri 465.916 lei; pierdere netă 154.799 lei2025
Indicator (lei)201620172018201920202021202320242025
Cifra de afaceri netă39 mii2,1 mil1,8 mil1,9 mil359 mii2,6 mil536 mii561 mii466 mii
Venituri totale513 mii3 mil2,4 mil3 mil1,3 mil2,8 mil796 mii640 mii449 mii
Cheltuieli totale806 mii2,5 mil2,4 mil2,9 mil2,1 mil2 mil1,3 mil820 mii604 mii
Profit / pierdere brută-293 mii519 mii-49 mii63 mii-855 mii799 mii-474 mii-180 mii-155 mii
Profit / pierdere netă-294 mii503 mii-50 mii52 mii-855 mii799 mii-474 mii-180 mii-155 mii
Număr mediu de angajați454443222
Active imobilizate3,7 mil5,2 mil5,3 mil5,3 mil5 mil5,2 mil4,4 mil4,2 mil4 mil
Active circulante2,1 mil1,5 mil1 mil1,5 mil1,3 mil1,5 mil1,1 mil1,3 mil1,4 mil
din care stocuri652 mii638 mii562 mii885 mii829 mii532 mii605 mii650 mii662 mii
creanțe290 mii640 mii387 mii430 mii423 mii553 mii463 mii554 mii737 mii
casa și conturi la bănci1,2 mil200 mii85 mii196 mii57 mii368 mii23 mii53 mii4.207
Cheltuieli în avans—4.1513.1681.0169959711.0881.3531.412
Datorii3,1 mil4 mil3,7 mil4,1 mil4,5 mil4 mil3,3 mil3,4 mil3,6 mil
Capitaluri proprii2,7 mil2,7 mil2,6 mil2,7 mil1,8 mil2,6 mil2,2 mil2 mil1,8 mil
din care capital subscris vărsat112 mii112 mii112 mii112 mii112 mii112 mii112 mii112 mii112 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 14 din 17 în județul Călărași și locul 479 din 1.057 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0150 – Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor).

Firme similare din județul Călărași

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 20 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1274/249/2026/a112.06.2026

    cauţiune restituire cauţiune

    Judecătoria Lehliugara · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 1274/249/202617.03.2026

    contestaţie la executare dos.ex.nr. 14/SS/2026

    Judecătoria Lehliugara · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 348/116/202609.03.2026

    pretenţii dobândă penalizatoare dividende

    Tribunalul Calarasi · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

  • 18559/300/202527.06.2025

    contestaţie la executare 161/SS/2025

    Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 4372/249/202312.02.2025

    reziliere contract de arendare

    Tribunalul Calarasi · Apel · Civil · calitate: Apelant Pârât

  • 2082/249/202427.11.2024

    reziliere contract de arendare nr. 26/24.08.2016

    Tribunalul Calarasi · Apel · Civil · calitate: Apelant

  • 5476/249/202419.11.2024

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Lehliugara · Fond · Civil · calitate: Debitor

  • 4244/249/202206.08.2024

    reziliere contract

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Civil · calitate: Intimat Pârât

  • 11793/1748/202425.06.2024

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Reclamant

  • 2082/249/2024/a117.05.2024

    reexaminare taxe de timbru

    Judecătoria Lehliugara · Fond · Civil · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0150 – Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte
  • 0142 Creșterea altor bovine
  • 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
  • 0144 Creșterea cămilelor și a camelidelor
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
  • 0146 Creșterea porcinelor
  • 0147 Creșterea păsărilor
  • 0148 Creșterea altor animale
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
  • 0311 Pescuitul maritim
  • 0312 Pescuitul în ape dulci
  • 0322 Acvacultura în ape dulci
  • 0330 Activități anexe pescuitului și acvaculturii
  • 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
  • 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
  • 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
  • 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
  • 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică

Întrebări frecvente despre SIRAS-AGRI SRL

Care este CUI-ul firmei SIRAS-AGRI SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIRAS-AGRI SRL este 36330131, iar codul de TVA este RO36330131. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000367515, iar codul EUID este ROONRC.J2016000367515.

Unde are sediul SIRAS-AGRI SRL?

Sediul social al firmei SIRAS-AGRI SRL este în Sat Vlădiceasca, Comuna Valea Argovei, Călărași, Vlădiceasca (com. Valea Argovei), județul Călărași, cod poștal 917279, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SIRAS-AGRI SRL?

Activitatea principală a firmei SIRAS-AGRI SRL este „Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)”, cod CAEN 0150. În Registrul Comerțului are autorizate în total 54 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SIRAS-AGRI SRL?

SIRAS-AGRI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SIRAS-AGRI SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SIRAS-AGRI SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Vlădiceasca (com. Valea Argovei) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are SIRAS-AGRI SRL?

În 2025, SIRAS-AGRI SRL a raportat o cifră de afaceri de 466 mii lei și o pierdere netă de 155 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SIRAS-AGRI SRL plătitoare de TVA?

Da. SIRAS-AGRI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 septembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează