SIO IMPAX NIC SRL
NEGRU VODĂ, bl. C3, sc. A, et. 3, ap. 14, Municipiul Pitești, Argeș
În 2024: cifra de afaceri 5,4 mil lei, profit net 288 mii lei, 6 angajați.
Despre SIO IMPAX NIC SRL
SIO IMPAX NIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 2013 cu numărul J2013000691039 și codul unic de înregistrare (CUI) 31678829, cu sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 13 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,4 mil lei (+25% față de 2023), un profit net de 288 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 2,4 mil lei la 5,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 ianuarie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 31678829
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000691039
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 mai 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000691039
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 13.01.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 5,4 mil lei
- Profit net
- 288 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 891 mii lei
- Datorii
- 1,5 mil lei
- Active totale
- 2,4 mil lei
- Marjă netă
- 5,3%
- Cifră / angajat
- 907 mii lei
+25% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 63% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1 mil | 1,8 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 3,3 mil | 6,7 mil | 4,3 mil | 5,4 mil |
| Venituri totale | 1 mil | 1,8 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 3,3 mil | 6,7 mil | 4,4 mil | 5,5 mil |
| Cheltuieli totale | 964 mii | 1,7 mil | 2,8 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 3,1 mil | 5,8 mil | 4,3 mil | 5,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 70 mii | 105 mii | 262 mii | 232 mii | 130 mii | 194 mii | 840 mii | 96 mii | 347 mii |
| Profit / pierdere netă | 51 mii | 86 mii | 232 mii | 205 mii | 107 mii | 170 mii | 768 mii | 76 mii | 288 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 173 mii | 282 mii | 333 mii | 222 mii | 233 mii | 435 mii | 541 mii | 643 mii | 1,5 mil |
| Active circulante | 121 mii | 375 mii | 441 mii | 770 mii | 812 mii | 1,2 mil | 884 mii | 1 mil | 918 mii |
| din care stocuri | 44 mii | 181 mii | 106 mii | 147 mii | 87 mii | 72 mii | 323 mii | 738 mii | 397 mii |
| creanțe | 45 mii | 62 mii | 165 mii | 157 mii | 105 mii | 164 mii | 153 mii | 162 mii | 329 mii |
| casa și conturi la bănci | 32 mii | 131 mii | 170 mii | 467 mii | 620 mii | 929 mii | 409 mii | 150 mii | 192 mii |
| Cheltuieli în avans | 28 mii | 1.430 | 935 | — | — | — | — | 36 mii | 34 mii |
| Datorii | 204 mii | 457 mii | 360 mii | 386 mii | 332 mii | 771 mii | 633 mii | 1 mil | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | 119 mii | 201 mii | 415 mii | 606 mii | 713 mii | 829 mii | 792 mii | 716 mii | 891 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Argeș
- ADY SPEED FOREST LZR SRL · Văleni (com. Sălătrucu)5,8 mil lei · 18 ang.
- CERBUL MONTAN 2003 SRL · Rucăr5,6 mil lei · 13 ang.
- MARI & MADA COMPANY SRL · Dâmbovicioara5,6 mil lei · 12 ang.
- ȘOIMUL GENERAL MIXT SRL · Văleni (com. Sălătrucu)5,1 mil lei · 21 ang.
- HARMONY BSF GRUP S.R.L. · Câmpulung5 mil lei · 5 ang.
- FOREST MONTAN 2003 SRL · Rucăr4,8 mil lei · 16 ang.
- ROX FOREST EXCLUSIV SRL · Gănești (com. Pietroșani)4,8 mil lei · 13 ang.
- CRYS-MAR EXCLUSIV 2006 SRL · Cicănești4,6 mil lei · 13 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3272/205/202509.05.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Campulung · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0220 Exploatarea forestieră
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre SIO IMPAX NIC SRL
Care este CUI-ul firmei SIO IMPAX NIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIO IMPAX NIC SRL este 31678829, iar codul de TVA este RO31678829. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000691039, iar codul EUID este ROONRC.J2013000691039.
Unde are sediul SIO IMPAX NIC SRL?
Sediul social al firmei SIO IMPAX NIC SRL este în NEGRU VODĂ, bl. C3, sc. A, et. 3, ap. 14, Municipiul Pitești, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIO IMPAX NIC SRL?
Activitatea principală a firmei SIO IMPAX NIC SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SIO IMPAX NIC SRL?
SIO IMPAX NIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIO IMPAX NIC SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SIO IMPAX NIC SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Pitești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SIO IMPAX NIC SRL?
În 2024, SIO IMPAX NIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,4 mil lei și un profit net de 288 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIO IMPAX NIC SRL plătitoare de TVA?
Da. SIO IMPAX NIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 ianuarie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/31678829API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.