Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

SINCRONET SOLUTION SRL

CUI 28241416J2011000562225

Șos. PĂCURARI, bl. 474, sc. C, et. 7, ap. 31, Municipiul Iași, Iași

În 2025: cifra de afaceri 450 mii lei, profit net 376 mii lei, 1 angajați.

Despre SINCRONET SOLUTION SRL

SINCRONET SOLUTION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2011 cu numărul J2011000562225 și codul unic de înregistrare (CUI) 28241416, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații” (cod CAEN 9510). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 450 mii lei (-12% față de 2024), un profit net de 376 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 695 mii lei la 450 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 31 martie 2011.

Date de identificare

CUI
28241416
Nr. Registrul Comerțului
J2011000562225
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
24 martie 2011
EUID
ROONRC.J2011000562225
Cod poștal
700544

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 31.03.2011

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
450 mii lei

-12% față de 2024

Profit net
376 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
377 mii lei
Datorii
1,4 mil lei
Active totale
1,7 mil lei
Marjă netă
83,6%
Cifră / angajat
450 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 434.892 lei; profit net 306.265 lei20162017: cifra de afaceri 776.522 lei; profit net 503.366 lei20172018: cifra de afaceri 680.176 lei; profit net 366.606 lei20182019: cifra de afaceri 850.476 lei; profit net 499.253 lei20192020: cifra de afaceri 958.621 lei; profit net 413.575 lei20202021: cifra de afaceri 695.068 lei; profit net 347.702 lei20212022: cifra de afaceri 603.133 lei; profit net 335.182 lei20222023: cifra de afaceri 829.551 lei; profit net 472.840 lei20232024: cifra de afaceri 510.031 lei; profit net 347.242 lei20242025: cifra de afaceri 450.194 lei; profit net 376.178 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă435 mii777 mii680 mii850 mii959 mii695 mii603 mii830 mii510 mii450 mii
Venituri totale440 mii777 mii681 mii853 mii961 mii697 mii627 mii863 mii554 mii497 mii
Cheltuieli totale120 mii257 mii307 mii345 mii538 mii343 mii286 mii383 mii194 mii111 mii
Profit / pierdere brută319 mii520 mii373 mii508 mii422 mii354 mii341 mii480 mii359 mii386 mii
Profit / pierdere netă306 mii503 mii367 mii499 mii414 mii348 mii335 mii473 mii347 mii376 mii
Număr mediu de angajați—111111111
Active imobilizate341 mii341 mii341 mii341 mii340 mii345 mii342 mii340 mii340 mii340 mii
Active circulante191 mii332 mii629 mii1,2 mil1,3 mil1,6 mil981 mii1,5 mil1,6 mil1,4 mil
din care stocuri5373.4056.6447.00527 mii4.7587.6261.874452234
creanțe93 mii198 mii173 mii277 mii448 mii362 mii264 mii317 mii178 mii483 mii
casa și conturi la bănci98 mii130 mii449 mii878 mii798 mii1,2 mil709 mii1,2 mil1,5 mil924 mii
Datorii29 mii118 mii48 mii92 mii126 mii93 mii206 mii241 mii1,6 mil1,4 mil
Capitaluri proprii504 mii555 mii921 mii1,4 mil1,5 mil1,8 mil1,1 mil1,6 mil348 mii377 mii
din care capital subscris vărsat1.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 20 din 56 în județul Iași și locul 406 din 1.641 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

  • 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
  • 6120 Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații
  • 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Întrebări frecvente despre SINCRONET SOLUTION SRL

Care este CUI-ul firmei SINCRONET SOLUTION SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SINCRONET SOLUTION SRL este 28241416, iar codul de TVA este RO28241416. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000562225, iar codul EUID este ROONRC.J2011000562225.

Unde are sediul SINCRONET SOLUTION SRL?

Sediul social al firmei SINCRONET SOLUTION SRL este în Șos. PĂCURARI, bl. 474, sc. C, et. 7, ap. 31, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700544, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SINCRONET SOLUTION SRL?

Activitatea principală a firmei SINCRONET SOLUTION SRL este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații”, cod CAEN 9510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SINCRONET SOLUTION SRL?

SINCRONET SOLUTION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SINCRONET SOLUTION SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SINCRONET SOLUTION SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are SINCRONET SOLUTION SRL?

În 2025, SINCRONET SOLUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 450 mii lei și un profit net de 376 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SINCRONET SOLUTION SRL plătitoare de TVA?

Da. SINCRONET SOLUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 martie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează