SINBELAR SRL
CIBINULUI, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 173 mii lei, profit net 45 mii lei, 2 angajați.
Despre SINBELAR SRL
SINBELAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2017 cu numărul J8/1617/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37779687, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Învățământ în domeniul sportiv și recreațional” (cod CAEN 8551). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 173 mii lei (-37% față de 2024), un profit net de 45 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 213 mii lei la 173 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37779687
- Nr. Registrul Comerțului
- J8/1617/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J8/1617/2017
- Cod poștal
- 500122
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
reactivat 30.05.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 173 mii lei
- Profit net
- 45 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 19 mii lei
- Datorii
- 7.655 lei
- Active totale
- 26 mii lei
- Marjă netă
- 26,2%
- Cifră / angajat
- 86 mii lei
-37% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 37% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.570 | 4.626 | 36 mii | 125 mii | 213 mii | 333 mii | 6.040 | 275 mii | 173 mii |
| Venituri totale | 3.570 | 4.626 | 39 mii | 125 mii | 213 mii | 334 mii | 6.363 | 275 mii | 173 mii |
| Cheltuieli totale | 9.749 | 5.745 | 40 mii | 76 mii | 201 mii | 398 mii | 73 mii | 199 mii | 126 mii |
| Profit / pierdere brută | -6.179 | -1.119 | -860 | 48 mii | 12 mii | -65 mii | -66 mii | 76 mii | 47 mii |
| Profit / pierdere netă | -6.286 | -1.258 | -2.021 | 46 mii | 6.860 | -73 mii | -66 mii | 73 mii | 45 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 4 | 1 | 1 | 2 |
| Active circulante | 913 | 46 | 31 | 54 mii | 73 mii | 51 mii | 45 mii | 42 mii | 26 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 0 | 480 | 0 | 0 | — |
| creanțe | — | — | — | 25 mii | 26 mii | 50 mii | 38 mii | 27 mii | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 913 | 46 | 31 | 29 mii | 47 mii | 567 | 7.170 | 15 mii | 3.794 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 273 | 675 | 366 | 221 | 0 | — |
| Datorii | 6.999 | 7.390 | 9.396 | 18 mii | 30 mii | 80 mii | 144 mii | 69 mii | 7.655 |
| Capitaluri proprii | -6.086 | -7.344 | -9.365 | 37 mii | 44 mii | -29 mii | -99 mii | -27 mii | 19 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 23 din 79 în județul Brașov și locul 250 din 1.042 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8551 – Învățământ în domeniul sportiv și recreațional.
Firme similare din județul Brașov
- MOUNTAIN ADVENTURE SRL · Predeal199 mii lei · 2 ang.
- YOGA TEAM SRL · Brașov195 mii lei · 1 ang.
- SKI ACADEMY S.R.L. · Brașov187 mii lei · 1 ang.
- CORCA ORCA S.R.L. · Zărnești173 mii lei · 1 ang.
- HAGANOT S.R.L. · Brașov164 mii lei · 0 ang.
- ECO DIRECTION SRL · Brașov161 mii lei · 2 ang.
- M & C CAMPS S.R.L. · Brașov154 mii lei · 1 ang.
- SOLO TRAINING S.R.L. · Brașov131 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8551 – Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7420 Activități fotografice
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9319 Alte activități sportive
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre SINBELAR SRL
Care este CUI-ul firmei SINBELAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SINBELAR SRL este 37779687. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J8/1617/2017, iar codul EUID este ROONRC.J8/1617/2017.
Unde are sediul SINBELAR SRL?
Sediul social al firmei SINBELAR SRL este în CIBINULUI, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500122, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SINBELAR SRL?
Activitatea principală a firmei SINBELAR SRL este „Învățământ în domeniul sportiv și recreațional”, cod CAEN 8551. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SINBELAR SRL?
SINBELAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SINBELAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 157). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SINBELAR SRL?
În 2025, SINBELAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 173 mii lei și un profit net de 45 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SINBELAR SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SINBELAR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.