SIMCORALEX SRL
Str. CĂLUGĂRENI, bl. P3, ap. 39, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 152 mii lei, pierdere netă 6.419 lei, 1 angajați.
Despre SIMCORALEX SRL
SIMCORALEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 decembrie 2004 cu numărul J2004002068174 și codul unic de înregistrare (CUI) 17065349, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (cod CAEN 4771). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 152 mii lei (+29% față de 2024), o pierdere netă de 6.419 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 116 mii lei la 152 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 17065349
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004002068174
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 decembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004002068174
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 152 mii lei
- Pierdere netă
- 6.419 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 5.050 lei
- Datorii
- 5.699 lei
- Active totale
- 11 mii lei
- Marjă netă
- -4,2%
- Cifră / angajat
- 152 mii lei
+29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 101 mii | 98 mii | 96 mii | 109 mii | 84 mii | 116 mii | 107 mii | 120 mii | 118 mii | 152 mii |
| Venituri totale | 102 mii | 98 mii | 96 mii | 116 mii | 84 mii | 116 mii | 116 mii | 140 mii | 120 mii | 152 mii |
| Cheltuieli totale | 115 mii | 73 mii | 60 mii | 77 mii | 74 mii | 111 mii | 140 mii | 142 mii | 129 mii | 157 mii |
| Profit / pierdere brută | -14 mii | 24 mii | 36 mii | 40 mii | 9.699 | 4.579 | -24 mii | -1.956 | -8.539 | -5.075 |
| Profit / pierdere netă | -16 mii | 21 mii | 33 mii | 36 mii | 7.886 | 2.691 | -25 mii | -3.153 | -9.712 | -6.419 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 |
| Active imobilizate | 33 mii | 26 mii | 19 mii | 13 mii | 54 mii | 36 mii | 18 mii | 2.204 | 2.204 | 2.204 |
| Active circulante | 21 mii | 26 mii | 32 mii | 28 mii | 29 mii | 41 mii | 43 mii | 28 mii | 25 mii | 8.545 |
| din care stocuri | 18 mii | 25 mii | 30 mii | 26 mii | 28 mii | 41 mii | 33 mii | 22 mii | 11 mii | 2.306 |
| creanțe | 0 | 226 | 500 | 500 | 0 | 0 | 2.250 | 0 | 523 | 366 |
| casa și conturi la bănci | 2.033 | 1.080 | 1.601 | 1.649 | 1.277 | 503 | 7.366 | 5.409 | 13 mii | 5.873 |
| Datorii | 132 mii | 109 mii | 74 mii | 28 mii | 63 mii | 54 mii | 62 mii | 35 mii | 42 mii | 5.699 |
| Capitaluri proprii | -78 mii | -56 mii | -23 mii | 13 mii | 21 mii | 23 mii | -1.609 | -4.761 | -14 mii | 5.050 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 88 din 201 în județul Galați și locul 3.173 din 6.141 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.
Firme similare din județul Galați
- FABY - MATY - KIDS S.R.L. · Pechea154 mii lei · 1 ang.
- ALLE DREAM 2023 S.R.L. · Galați153 mii lei · 1 ang.
- TEOMARIZET SRL · Galați151 mii lei · 0 ang.
- ISCORA SRL · Tecuci151 mii lei · 0 ang.
- VALMODREL SRL · Hanu Conachi (com. Fundeni)147 mii lei · 0 ang.
- GISELLE OPTIMUM S.R.L. · Galați144 mii lei · 1 ang.
- MAGNOLIA TEK SRL · Galați144 mii lei · 1 ang.
- SURORILE-G SRL · Pechea139 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1993/233/202406.02.2024
cerere de valoare redusă
Judecătoria Galati · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4932 Transporturi cu taxiuri
Întrebări frecvente despre SIMCORALEX SRL
Care este CUI-ul firmei SIMCORALEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIMCORALEX SRL este 17065349. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004002068174, iar codul EUID este ROONRC.J2004002068174.
Unde are sediul SIMCORALEX SRL?
Sediul social al firmei SIMCORALEX SRL este în Str. CĂLUGĂRENI, bl. P3, ap. 39, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIMCORALEX SRL?
Activitatea principală a firmei SIMCORALEX SRL este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate”, cod CAEN 4771.
Când a fost înființată SIMCORALEX SRL?
SIMCORALEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIMCORALEX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SIMCORALEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Galați sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SIMCORALEX SRL?
În 2025, SIMCORALEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 152 mii lei și o pierdere netă de 6.419 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIMCORALEX SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SIMCORALEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.