SIMCOR CAR WASH SRL
Eroilor, Sat Păuliș, Comuna Păuliș, Arad
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 5,2 mil lei, profit net 2,1 mil lei, 12 angajați.
Despre SIMCOR CAR WASH SRL
SIMCOR CAR WASH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iulie 2008 cu numărul J2008001306026 și codul unic de înregistrare (CUI) 18485677, cu sediul în Păuliș, județul Arad. Activitatea principală este „Alte activități de curățenie” (cod CAEN 8123). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,2 mil lei (-6% față de 2024), un profit net de 2,1 mil lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4 mil lei la 5,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2011.
Date de identificare
- CUI
- 18485677
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008001306026
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 iulie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008001306026
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.08.2011
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Lipova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,2 mil lei
- Profit net
- 2,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 4,8 mil lei
- Datorii
- 1 mil lei
- Active totale
- 6 mil lei
- Marjă netă
- 40,5%
- Cifră / angajat
- 435 mii lei
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 17% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 3,6 mil | 4 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 5,5 mil | 5,2 mil |
| Venituri totale | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 3,7 mil | 4 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 5,7 mil | 5,3 mil |
| Cheltuieli totale | 720 mii | 514 mii | 880 mii | 832 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 3,1 mil | 2,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 476 mii | 690 mii | 649 mii | 640 mii | 2,5 mil | 2,5 mil | 884 mii | 719 mii | 2,6 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 395 mii | 651 mii | 635 mii | 625 mii | 2,4 mil | 2,5 mil | 866 mii | 672 mii | 2,2 mil | 2,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 7 | 8 | 9 | 13 | 9 | 11 | 13 | 12 |
| Active imobilizate | 126 mii | 644 mii | 591 mii | 751 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 849 mii |
| Active circulante | 1 mil | 507 mii | 711 mii | 654 mii | 2,5 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 2,7 mil | 4,4 mil | 5,2 mil |
| din care stocuri | 11 mii | 9.003 | 17 mii | 31 mii | 67 mii | 28 mii | 74 mii | 73 mii | 7.722 | 7.130 |
| creanțe | 449 mii | 170 mii | 143 mii | 238 mii | 1,4 mil | 713 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 3,4 mil | 2,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 540 mii | 327 mii | 552 mii | 385 mii | 1,1 mil | 2,4 mil | 2 mil | 1,4 mil | 938 mii | 3 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 6.256 | 208 | 359 | 1.982 | — | — | — |
| Datorii | 172 mii | 186 mii | 110 mii | 176 mii | 688 mii | 251 mii | 381 mii | 340 mii | 971 mii | 1 mil |
| Venituri în avans | 314 mii | 288 mii | 250 mii | 213 mii | 175 mii | 138 mii | 391 mii | 332 mii | 259 mii | 196 mii |
| Provizioane | 219 mii | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 421 mii | 677 mii | 942 mii | 1 mil | 2,8 mil | 3,9 mil | 3,6 mil | 3,3 mil | 4,3 mil | 4,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 22 în județul Arad și locul 38 din 777 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8123 – Alte activități de curățenie.
Firme similare din județul Arad
- TOALETE ECOLOGICE SRL · Arad8,2 mil lei · 0 ang.
- CLEANINGSOLUTION TOP-SERV SRL · Arad4 mil lei · 42 ang.
- RENATAL CLEAN TEHNIC S.R.L. · Arad2,9 mil lei · 39 ang.
- MULTI PRESTO CLEANX SRL · Arad2,7 mil lei · 40 ang.
- CRISTAL SERVICES GROUP SRL · Arad1,3 mil lei · 3 ang.
- ADS-STOP DETOX S.R.L. · Șicula1,1 mil lei · 1 ang.
- ALEXIS GREEN SERV SRL · Vladimirescu577 mii lei · 2 ang.
- DDD PEST PATROL SRL · Arad557 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8123 – Alte activități de curățenie
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5611 Restaurante
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre SIMCOR CAR WASH SRL
Care este CUI-ul firmei SIMCOR CAR WASH SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIMCOR CAR WASH SRL este 18485677, iar codul de TVA este RO18485677. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008001306026, iar codul EUID este ROONRC.J2008001306026.
Unde are sediul SIMCOR CAR WASH SRL?
Sediul social al firmei SIMCOR CAR WASH SRL este în Eroilor, Sat Păuliș, Comuna Păuliș, Arad, județul Arad, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIMCOR CAR WASH SRL?
Activitatea principală a firmei SIMCOR CAR WASH SRL este „Alte activități de curățenie”, cod CAEN 8123. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SIMCOR CAR WASH SRL?
SIMCOR CAR WASH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iulie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIMCOR CAR WASH SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 779). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SIMCOR CAR WASH SRL?
În 2025, SIMCOR CAR WASH SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,2 mil lei și un profit net de 2,1 mil lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIMCOR CAR WASH SRL plătitoare de TVA?
Da. SIMCOR CAR WASH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.