Sari la conținut
funcțiune; sediu expiratNeplătitor TVAInactiv fiscal (ANAF)10 ani pe piață

SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL

CUI 36521808J52/537/2016

BUCUREȘTI, Loc. Mihăilești, Oraș Mihăilești, Giurgiu

În 2017: cifra de afaceri 7.216 lei, profit net 3.535 lei.

Despre SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL

SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2016 cu numărul J52/537/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36521808, cu sediul în Mihăilești, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate” (cod CAEN 4764). Firma are 10 ani de la înființare. În 2017, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7.216 lei, un profit net de 3.535 lei. Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.

Date de identificare

CUI
36521808
Nr. Registrul Comerțului
J52/537/2016
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 septembrie 2016
EUID
ROONRC.J52/537/2016
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Da

din 04.08.2026

Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
31.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Mihăileşti

Date financiare 2017

Cifra de afaceri
7.216 lei
Profit net
3.535 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
3.735 lei
Datorii
6.216 lei
Active totale
9.951 lei
Marjă netă
49%
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF. Calcul orientativ din bilanțul 2017, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2017
Cifra de afaceri netă7.216
Venituri totale7.216
Cheltuieli totale3.465
Profit / pierdere brută3.751
Profit / pierdere netă3.535
Active circulante9.951
din care stocuri8.938
casa și conturi la bănci1.013
Datorii6.216
Capitaluri proprii3.735
din care capital subscris vărsat200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Giurgiu

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 31.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4764 – Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Întrebări frecvente despre SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL

Care este CUI-ul firmei SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL este 36521808. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J52/537/2016, iar codul EUID este ROONRC.J52/537/2016.

Unde are sediul SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL?

Sediul social al firmei SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL este în BUCUREȘTI, Loc. Mihăilești, Oraș Mihăilești, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL?

Activitatea principală a firmei SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL este „Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate”, cod CAEN 4764. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL?

SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0771 *** 921). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL?

În 2017, SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.216 lei și un profit net de 3.535 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, SIMBA UNIC EXCLUSIV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 31 octombrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/36521808

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează