SIMAVI FAM SRL
VARIANTA NORD, Municipiul Călărași, Călărași
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 409 mii lei, 3 angajați.
Despre SIMAVI FAM SRL
SIMAVI FAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2016 cu numărul J2016000132515 și codul unic de înregistrare (CUI) 35731780, cu sediul în Călărași, județul Călărași. Activitatea principală este „Creșterea păsărilor” (cod CAEN 0147). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+11% față de 2024), un profit net de 409 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 42 mii lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2021.
Date de identificare
- CUI
- 35731780
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000132515
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 martie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000132515
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.08.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 409 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 198 mii lei
- Datorii
- 2,4 mil lei
- Active totale
- 5,3 mil lei
- Marjă netă
- 25%
- Cifră / angajat
- 546 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 42 mii | 1,5 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 44 mii | 8.236 | 104 mii | 0 | 0 | 1,2 mil | 1,3 mil | 840 mii | 1,7 mil | 2 mil |
| Cheltuieli totale | 44 mii | 8.998 | 107 mii | 4.522 | 31 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 900 mii | 1,6 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 0 | -762 | -2.572 | -4.522 | -31 mii | -111 mii | -19 mii | -60 mii | 62 mii | 485 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | -762 | -2.572 | -4.522 | -31 mii | -111 mii | -19 mii | -60 mii | 18 mii | 409 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 44 mii | 123 mii | 227 mii | 227 mii | 227 mii | 2,1 mil | 4,6 mil | 5,6 mil | 4,9 mil | 4,8 mil |
| Active circulante | 1.156 | 2.177 | 4,2 mil | 4,2 mil | 4,2 mil | 5,3 mil | 3,2 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 571 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 159 mii | 159 mii | 226 mii | 77 mii | 65 mii |
| creanțe | — | — | 3,6 mil | 3,5 mil | 3,5 mil | 5 mil | 1,9 mil | 1,1 mil | 37 mii | 90 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.156 | 2.177 | 610 mii | 669 mii | 707 mii | 132 mii | 1,1 mil | 291 mii | 955 mii | 416 mii |
| Datorii | 45 mii | 125 mii | 841 mii | 841 mii | 911 mii | 3,2 mil | 3,6 mil | 3,7 mil | 3,2 mil | 2,4 mil |
| Venituri în avans | — | — | 3,6 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 4,3 mil | 4,3 mil | 3,7 mil | 3,1 mil | 2,7 mil |
| Capitaluri proprii | 200 | -562 | -3.134 | -7.656 | -39 mii | -150 mii | -169 mii | -229 mii | -211 mii | 198 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 16 în județul Călărași și locul 278 din 438 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0147 – Creșterea păsărilor.
Firme similare din județul Călărași
- BIOAVILEX SRL · Călărași1,7 mil lei · 8 ang.
- GABRIELLA AVI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Ștefan Vodă1,5 mil lei · 1 ang.
- AVITOR SRL · Dragoș Vodă60 mii lei · 1 ang.
- AVICOR SRL · Gradiștea14 mii lei · 1 ang.
- PUIPROD SRL · Frumușani7.464 lei · 1 ang.
- CASA COSTACHE SRL · Ștefănești (com. Ileana)7.323 lei · 1 ang.
- AVI SAFE SRL · Călărași0 lei · 0 ang.
- IDEAL TEX SRL · Călărași0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0147 – Creșterea păsărilor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre SIMAVI FAM SRL
Care este CUI-ul firmei SIMAVI FAM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIMAVI FAM SRL este 35731780, iar codul de TVA este RO35731780. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000132515, iar codul EUID este ROONRC.J2016000132515.
Unde are sediul SIMAVI FAM SRL?
Sediul social al firmei SIMAVI FAM SRL este în VARIANTA NORD, Municipiul Călărași, Călărași, județul Călărași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIMAVI FAM SRL?
Activitatea principală a firmei SIMAVI FAM SRL este „Creșterea păsărilor”, cod CAEN 0147. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SIMAVI FAM SRL?
SIMAVI FAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIMAVI FAM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 902). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SIMAVI FAM SRL?
În 2025, SIMAVI FAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 409 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIMAVI FAM SRL plătitoare de TVA?
Da. SIMAVI FAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.