SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL
INTERIOARĂ 2, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 653 mii lei, pierdere netă 443 mii lei, 8 angajați.
Despre SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL
SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 septembrie 2016 cu numărul J2016002233137 și codul unic de înregistrare (CUI) 36521522, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 653 mii lei (-70% față de 2024), o pierdere netă de 443 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,4 mil lei la 653 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 iunie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 36521522
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016002233137
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 septembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016002233137
- Cod poștal
- 900229
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 11.06.2019
reactivat 22.05.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 653 mii lei
- Pierdere netă
- 443 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 2,9 mil lei
- Datorii
- 820 mii lei
- Active totale
- 3,7 mil lei
- Marjă netă
- -67,8%
- Cifră / angajat
- 82 mii lei
-70% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 70% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 184 mii | 210 mii | 887 mii | 2,6 mil | 2,4 mil | 3,3 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 653 mii |
| Venituri totale | 184 mii | 210 mii | 888 mii | 2,6 mil | 2,4 mil | 3,3 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 653 mii |
| Cheltuieli totale | 12 mii | 136 mii | 330 mii | 779 mii | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 172 mii | 74 mii | 558 mii | 1,8 mil | 630 mii | 1,4 mil | 612 mii | 534 mii | -443 mii |
| Profit / pierdere netă | 170 mii | 72 mii | 549 mii | 1,8 mil | 608 mii | 1,4 mil | 589 mii | 444 mii | -443 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 8 | 10 | 7 | 9 | 11 | 10 | 8 |
| Active imobilizate | — | 4.475 | 3.910 | 73 mii | 79 mii | 37 mii | 174 mii | 164 mii | 224 mii |
| Active circulante | 176 mii | 268 mii | 931 mii | 2,9 mil | 3,5 mil | 5,3 mil | 5,3 mil | 4,1 mil | 3,5 mil |
| din care stocuri | — | — | 2.240 | 180 mii | 62 mii | 494 mii | 632 mii | 636 mii | 636 mii |
| creanțe | 50 mii | 111 mii | 228 mii | 754 mii | 3,1 mil | 4,8 mil | 4,2 mil | 2,9 mil | 2,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 126 mii | 157 mii | 701 mii | 1,9 mil | 343 mii | 36 mii | 412 mii | 490 mii | 263 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 350 |
| Datorii | 5.604 | 200 mii | 385 mii | 633 mii | 645 mii | 963 mii | 1,3 mil | 1,2 mil | 820 mii |
| Capitaluri proprii | 170 mii | 72 mii | 550 mii | 2,3 mil | 2,9 mil | 4,4 mil | 4,1 mil | 3,1 mil | 2,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 41 în județul Constanța și locul 517 din 1.018 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide.
Firme similare din județul Constanța
- INSTAL SISTEM SRL · Medgidia1 mil lei · 3 ang.
- PARIS ENG CONSULTING SRL · Constanța964 mii lei · 4 ang.
- SIA INSTAL S.R.L. · Năvodari539 mii lei · 3 ang.
- INSTALPOLIMER S.R.L. · Lumina401 mii lei · 1 ang.
- INSTAL CO PRI S.R.L. · Lazu (com. Agigea)353 mii lei · 0 ang.
- DINAMIC INVEST SRL · Mangalia348 mii lei · 13 ang.
- OBOROCA TECH S.R.L. · Mangalia345 mii lei · 3 ang.
- ALMGRUP TEHNICAL INSTAL S.R.L. · Constanța289 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Întrebări frecvente despre SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL este 36521522, iar codul de TVA este RO36521522. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016002233137, iar codul EUID este ROONRC.J2016002233137.
Unde are sediul SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL este în INTERIOARĂ 2, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900229, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide”, cod CAEN 4221.
Când a fost înființată SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL?
SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 septembrie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 350). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL?
În 2025, SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 653 mii lei și o pierdere netă de 443 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 iunie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.