SILVO-COM LERESTI SRL
Str. TARINA, Comuna Lerești, Argeș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 254 mii lei, pierdere netă 34 mii lei, 1 angajați.
Despre SILVO-COM LERESTI SRL
SILVO-COM LERESTI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 februarie 2002 cu numărul J2002000128032 și codul unic de înregistrare (CUI) 14471385, cu sediul în Lerești, județul Argeș. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1611). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 254 mii lei (+172% față de 2024), o pierdere netă de 34 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 103 mii lei la 254 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2002.
Date de identificare
- CUI
- 14471385
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002000128032
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 februarie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002000128032
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.03.2002
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 254 mii lei
- Pierdere netă
- 34 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 260 mii lei
- Datorii
- 349 mii lei
- Active totale
- 786 mii lei
- Marjă netă
- -13,4%
- Cifră / angajat
- 254 mii lei
+172% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 19 mii | 72 mii | 37 mii | 452 mii | 111 mii | 103 mii | 605 mii | 83 mii | 93 mii | 254 mii |
| Venituri totale | 20 mii | 73 mii | 37 mii | 452 mii | 129 mii | 101 mii | 605 mii | 126 mii | 107 mii | 266 mii |
| Cheltuieli totale | 19 mii | 64 mii | 121 mii | 355 mii | 124 mii | 98 mii | 581 mii | 120 mii | 152 mii | 300 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.433 | 9.107 | -84 mii | 97 mii | 4.455 | 2.694 | 24 mii | 6.193 | -45 mii | -34 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.053 | 8.387 | -85 mii | 93 mii | 4.217 | 1.664 | 18 mii | 5.406 | -45 mii | -34 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 91 mii | 91 mii | 91 mii | 33 mii | 292 mii | 292 mii | 292 mii | 439 mii | 415 mii | 532 mii |
| Active circulante | 109 mii | 137 mii | 100 mii | 257 mii | 113 mii | 164 mii | 139 mii | 76 mii | 48 mii | 254 mii |
| din care stocuri | 61 mii | 91 mii | 49 mii | 175 mii | 30 mii | 50 mii | 18 mii | 25 mii | 9.720 | 9.972 |
| creanțe | 44 mii | 41 mii | 42 mii | 31 mii | 50 mii | 71 mii | 31 mii | 22 mii | 21 mii | 221 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.125 | 5.410 | 9.173 | 52 mii | 33 mii | 43 mii | 90 mii | 29 mii | 17 mii | 23 mii |
| Cheltuieli în avans | 178 mii | 178 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 223 mii | 244 mii | 113 mii | 120 mii | 324 mii | 228 mii | 184 mii | 281 mii | 174 mii | 349 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 177 mii |
| Capitaluri proprii | 156 mii | 163 mii | 78 mii | 171 mii | 80 mii | 228 mii | 246 mii | 233 mii | 288 mii | 260 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 65 din 85 în județul Argeș și locul 998 din 1.325 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului.
Firme similare din județul Argeș
- MADIANTONIA SRL · Leicești (com. Coșești)313 mii lei · 3 ang.
- ALINCA AL-SID SRL · Drăganu-Olteni (com. Drăganu)302 mii lei · 1 ang.
- ANA & ZIAN TOP10 SRL · Furești (com. Dobrești)273 mii lei · 1 ang.
- JULIA & Z SMARTIND 2017 S.R.L. · Câmpulung227 mii lei · 1 ang.
- ANDREI MOBILIER RUSTIC S.R.L. · Jupănești (com. Coșești)221 mii lei · 2 ang.
- PETROS COS FOREST S.R.L. · Retevoiești (com. Pietroșani)198 mii lei · 1 ang.
- ROX CAT COR 2006 SRL · Gănești (com. Pietroșani)187 mii lei · 1 ang.
- MWM EUROPRODUCT BOTENI SRL · Boteni184 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 7364/205/202310.11.2023
pretenţii c/v cantităţi suplimentare de beton facturată nejustificat, cheltuieli de transport şi prestaţii la pompă - refacturate nejustificat
Judecătoria Campulung · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Întrebări frecvente despre SILVO-COM LERESTI SRL
Care este CUI-ul firmei SILVO-COM LERESTI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SILVO-COM LERESTI SRL este 14471385, iar codul de TVA este RO14471385. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002000128032, iar codul EUID este ROONRC.J2002000128032.
Unde are sediul SILVO-COM LERESTI SRL?
Sediul social al firmei SILVO-COM LERESTI SRL este în Str. TARINA, Comuna Lerești, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SILVO-COM LERESTI SRL?
Activitatea principală a firmei SILVO-COM LERESTI SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 39 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SILVO-COM LERESTI SRL?
SILVO-COM LERESTI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 februarie 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SILVO-COM LERESTI SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SILVO-COM LERESTI SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Lerești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SILVO-COM LERESTI SRL?
În 2025, SILVO-COM LERESTI SRL a raportat o cifră de afaceri de 254 mii lei și o pierdere netă de 34 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SILVO-COM LERESTI SRL plătitoare de TVA?
Da. SILVO-COM LERESTI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.