SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL
ÎNVĂȚĂTOR BIOLARU, bl. P13, sc. A, ap. 2, Loc. Topoloveni, Oraș Topoloveni, Argeș
În 2024: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 98 mii lei, 3 angajați.
Despre SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL
SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2011 cu numărul J03/204/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28030958, cu sediul în Topoloveni, județul Argeș. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4639). Firma are 15 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+6% față de 2023), un profit net de 98 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 556 mii lei la 1,6 mil lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 28030958
- Nr. Registrul Comerțului
- J03/204/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 februarie 2011
- EUID
- ROONRC.J03/204/2011
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Topoloveni
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 98 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 66 mii lei
- Datorii
- 312 mii lei
- Active totale
- 379 mii lei
- Marjă netă
- 6%
- Cifră / angajat
- 543 mii lei
+6% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 438 mii | 479 mii | 493 mii | 647 mii | 556 mii | 935 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 438 mii | 479 mii | 493 mii | 647 mii | 556 mii | 935 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 503 mii | 542 mii | 558 mii | 627 mii | 533 mii | 842 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | -65 mii | -62 mii | -65 mii | 20 mii | 23 mii | 94 mii | 230 mii | 59 mii | 118 mii |
| Profit / pierdere netă | -65 mii | -67 mii | -70 mii | 14 mii | 17 mii | 84 mii | 218 mii | 46 mii | 98 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | — | 6 | 4 | 3 | 1 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 32 mii | 25 mii | 17 mii | 9.422 | 4.327 | 4.345 | 31 mii | 103 mii | 78 mii |
| Active circulante | 24 mii | 88 mii | 131 mii | 79 mii | 74 mii | 179 mii | 141 mii | 350 mii | 300 mii |
| din care stocuri | 1.746 | 58 mii | 83 mii | 25 mii | 0 | 125 | 472 | 368 | 373 |
| creanțe | 19 mii | 30 mii | 48 mii | 50 mii | 44 mii | 35 mii | 23 mii | 246 mii | 180 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.211 | 634 | 176 | 3.871 | 30 mii | 144 mii | 118 mii | 103 mii | 120 mii |
| Datorii | 134 mii | 259 mii | 364 mii | 291 mii | 264 mii | 285 mii | 85 mii | 407 mii | 312 mii |
| Capitaluri proprii | -79 mii | -146 mii | -216 mii | -203 mii | -186 mii | -102 mii | 88 mii | 46 mii | 66 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 31 din 57 în județul Argeș și locul 778 din 1.511 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Argeș
- ALEX8 TOP MARKET SRL · Pitești2,1 mil lei · 4 ang.
- MONAMIHA SERVIPROMT SRL · Pitești1,9 mil lei · 4 ang.
- COMPLEX EN GROSS FLORIN SRL · Pitești1,8 mil lei · 1 ang.
- ANTO FAMILY DISTRIBUTION S.R.L. · Oarja1,8 mil lei · 1 ang.
- KPW FLOGAB RO SRL · Bradu1,6 mil lei · 2 ang.
- LUIGI SRL · Pitești1,6 mil lei · 1 ang.
- MYNY PAN DISTRIBUTION SRL · Pitești1,6 mil lei · 3 ang.
- EDITURA VLASIE SRL · Pitești1,3 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL
Care este CUI-ul firmei SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL este 28030958. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J03/204/2011, iar codul EUID este ROONRC.J03/204/2011.
Unde are sediul SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL?
Sediul social al firmei SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL este în ÎNVĂȚĂTOR BIOLARU, bl. P13, sc. A, ap. 2, Loc. Topoloveni, Oraș Topoloveni, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL?
Activitatea principală a firmei SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4639.
Când a fost înființată SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL?
SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0786 *** 198). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL?
În 2024, SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 98 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SILVAS BULAI DISTRIBUTION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.