SILVAPLUS SRL
Str. SĂRMAȘ, et. P, ap. 1, Municipiul Zalău, Sălaj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 825 mii lei, profit net 167 mii lei.
Despre SILVAPLUS SRL
SILVAPLUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2001 cu numărul J2001000322318 și codul unic de înregistrare (CUI) 14354946, cu sediul în Zalău, județul Sălaj. Activitatea principală este „Fabricarea altor produse din cauciuc” (cod CAEN 2212). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 825 mii lei (-21% față de 2024), un profit net de 167 mii lei. Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 111 mii lei la 825 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 mai 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14354946
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001000322318
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 decembrie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001000322318
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 07.05.2013
din 07.05.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 825 mii lei
- Profit net
- 167 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 168 mii lei
- Datorii
- 472 mii lei
- Active totale
- 639 mii lei
- Marjă netă
- 20,3%
-21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 74% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 309 mii | 218 mii | 289 mii | 281 mii | 111 mii | 231 mii | 149 mii | 1 mil | 825 mii |
| Venituri totale | 339 mii | 238 mii | 303 mii | 295 mii | 125 mii | 231 mii | 157 mii | 1 mil | 826 mii |
| Cheltuieli totale | 329 mii | 236 mii | 309 mii | 287 mii | 123 mii | 220 mii | 141 mii | 747 mii | 622 mii |
| Profit / pierdere brută | 9.812 | 2.412 | -6.066 | 7.728 | 2.097 | 11 mii | 17 mii | 300 mii | 204 mii |
| Profit / pierdere netă | 6.482 | 229 | -9.070 | 4.846 | 1.048 | 8.783 | 15 mii | 253 mii | 167 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 101 mii | 96 mii | 69 mii | 69 mii | 71 mii | 80 mii | 76 mii | 44 mii | 110 mii |
| Active circulante | 154 mii | 159 mii | 220 mii | 182 mii | 170 mii | 142 mii | 157 mii | 558 mii | 529 mii |
| din care stocuri | 84 mii | 116 mii | 125 mii | 84 mii | 95 mii | 46 mii | 46 mii | 40 mii | 211 mii |
| creanțe | 66 mii | 41 mii | 74 mii | 91 mii | 65 mii | 87 mii | 97 mii | 308 mii | 260 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.104 | 724 | 22 mii | 7.478 | 9.673 | 9.742 | 15 mii | 210 mii | 58 mii |
| Datorii | 175 mii | 175 mii | 219 mii | 172 mii | 160 mii | 93 mii | 89 mii | 349 mii | 472 mii |
| Capitaluri proprii | 79 mii | 79 mii | 70 mii | 79 mii | 80 mii | 129 mii | 144 mii | 253 mii | 168 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 2 în județul Sălaj și locul 71 din 109 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2212 – Fabricarea altor produse din cauciuc.
Firme similare din județul Sălaj
- PEAK PROD SRL · Zalău5,6 mil lei · 14 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2212 – Fabricarea altor produse din cauciuc
- 2017 Fabricarea cauciucului sintetic în forme primare
- 2212 Fabricarea altor produse din cauciuc
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Întrebări frecvente despre SILVAPLUS SRL
Care este CUI-ul firmei SILVAPLUS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SILVAPLUS SRL este 14354946, iar codul de TVA este RO14354946. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000322318, iar codul EUID este ROONRC.J2001000322318.
Unde are sediul SILVAPLUS SRL?
Sediul social al firmei SILVAPLUS SRL este în Str. SĂRMAȘ, et. P, ap. 1, Municipiul Zalău, Sălaj, județul Sălaj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SILVAPLUS SRL?
Activitatea principală a firmei SILVAPLUS SRL este „Fabricarea altor produse din cauciuc”, cod CAEN 2212. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SILVAPLUS SRL?
SILVAPLUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2001, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SILVAPLUS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SILVAPLUS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Zalău sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SILVAPLUS SRL?
În 2025, SILVAPLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 825 mii lei și un profit net de 167 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SILVAPLUS SRL plătitoare de TVA?
Da. SILVAPLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 mai 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.