Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare14 ani pe piață

SILGAMAT SRL

CUI 30580007J2012001000178

ROMULUS, bl. ALUN1, sc. 3, et. 1, ap. 47, Municipiul Galați, Galați

În 2025: cifra de afaceri 2,9 mil lei, profit net 77 mii lei, 11 angajați.

Despre SILGAMAT SRL

SILGAMAT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 august 2012 cu numărul J2012001000178 și codul unic de înregistrare (CUI) 30580007, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,9 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 77 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 2,6 mil lei la 2,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iunie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
30580007
Nr. Registrul Comerțului
J2012001000178
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 august 2012
EUID
ROONRC.J2012001000178
Cod poștal
800043

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 12.06.2013

TVA la încasare
Da

din 12.06.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,9 mil lei

+3% față de 2024

Profit net
77 mii lei
Angajați (medie)
11
Capitaluri proprii
395 mii lei
Datorii
1,1 mil lei
Active totale
1,4 mil lei
Marjă netă
2,7%
Cifră / angajat
259 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 73% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil4 mil2016: cifra de afaceri 1.355.939 lei; profit net 46.400 lei20162017: cifra de afaceri 720.242 lei; profit net 2.055 lei20172018: cifra de afaceri 664.498 lei; profit net 136.466 lei20182019: cifra de afaceri 1.054.726 lei; profit net 100.956 lei20192020: cifra de afaceri 2.274.169 lei; profit net 320.106 lei20202021: cifra de afaceri 2.594.417 lei; profit net 358.916 lei20212022: cifra de afaceri 3.172.940 lei; profit net 156.499 lei20222023: cifra de afaceri 2.462.409 lei; profit net 136.817 lei20232024: cifra de afaceri 2.768.616 lei; profit net 180.608 lei20242025: cifra de afaceri 2.853.331 lei; profit net 76.633 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,4 mil720 mii664 mii1,1 mil2,3 mil2,6 mil3,2 mil2,5 mil2,8 mil2,9 mil
Venituri totale1,4 mil759 mii677 mii1,1 mil2,3 mil2,6 mil3,2 mil2,8 mil2,4 mil2,9 mil
Cheltuieli totale1,3 mil750 mii534 mii955 mii1,9 mil2,2 mil3 mil2,7 mil2,2 mil2,8 mil
Profit / pierdere brută59 mii9.632143 mii112 mii342 mii382 mii188 mii156 mii211 mii92 mii
Profit / pierdere netă46 mii2.055136 mii101 mii320 mii359 mii156 mii137 mii181 mii77 mii
Număr mediu de angajați16810101010991211
Active imobilizate7227148038683.1832.541106 mii209 mii254 mii210 mii
Active circulante378 mii160 mii349 mii343 mii1,3 mil1,3 mil1,6 mil1,1 mil1,5 mil1,2 mil
din care stocuri———868———376 mii—78 mii
creanțe102 mii32 mii268 mii73 mii710 mii777 mii1,2 mil473 mii1,1 mil554 mii
casa și conturi la bănci276 mii129 mii81 mii269 mii577 mii558 mii448 mii203 mii386 mii606 mii
Cheltuieli în avans——14———————
Datorii332 mii112 mii164 mii242 mii868 mii711 mii1,6 mil968 mii1,3 mil1,1 mil
Capitaluri proprii47 mii49 mii186 mii102 mii422 mii627 mii157 mii294 mii475 mii395 mii
din care capital subscris vărsat500500500500500500500500500500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 65 din 444 în județul Galați și locul 3.312 din 19.569 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Galați

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
  • 1627 Finisarea articolelor din lemn
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5224 Manipulări
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie

Întrebări frecvente despre SILGAMAT SRL

Care este CUI-ul firmei SILGAMAT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SILGAMAT SRL este 30580007, iar codul de TVA este RO30580007. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001000178, iar codul EUID este ROONRC.J2012001000178.

Unde are sediul SILGAMAT SRL?

Sediul social al firmei SILGAMAT SRL este în ROMULUS, bl. ALUN1, sc. 3, et. 1, ap. 47, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, cod poștal 800043, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SILGAMAT SRL?

Activitatea principală a firmei SILGAMAT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 45 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SILGAMAT SRL?

SILGAMAT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 august 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SILGAMAT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 848). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SILGAMAT SRL?

În 2025, SILGAMAT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,9 mil lei și un profit net de 77 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SILGAMAT SRL plătitoare de TVA?

Da. SILGAMAT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iunie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează