SILFOARG SRL
Principală, Sat Copăceni, Comuna Copăceni, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 199 mii lei, pierdere netă 43 mii lei, 1 angajați.
Despre SILFOARG SRL
SILFOARG SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2005 cu numărul J2005000719233 și codul unic de înregistrare (CUI) 17452183, cu sediul în Copăceni, județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor chimice” (cod CAEN 4685). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 199 mii lei (+33% față de 2024), o pierdere netă de 43 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 48 mii lei la 199 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 17452183
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000719233
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 aprilie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000719233
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 01.07.2025
reactivat 24.06.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 199 mii lei
- Pierdere netă
- 43 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -244 mii lei
- Datorii
- 424 mii lei
- Active totale
- 180 mii lei
- Marjă netă
- -21,8%
- Cifră / angajat
- 199 mii lei
+33% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (236%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 235 mii | 144 mii | 115 mii | 79 mii | 112 mii | 48 mii | 116 mii | 124 mii | 150 mii | 199 mii |
| Venituri totale | 236 mii | 143 mii | 115 mii | 81 mii | 112 mii | 48 mii | 116 mii | 124 mii | 150 mii | 199 mii |
| Cheltuieli totale | 228 mii | 123 mii | 143 mii | 114 mii | 123 mii | 74 mii | 130 mii | 158 mii | 112 mii | 241 mii |
| Profit / pierdere brută | 7.578 | 20 mii | -28 mii | -33 mii | -11 mii | -26 mii | -14 mii | -34 mii | 38 mii | -41 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.862 | 19 mii | -29 mii | -34 mii | -12 mii | -27 mii | -15 mii | -35 mii | 37 mii | -43 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 12 mii | 12 mii | 8.672 | 5.390 | 2.456 | 1.670 | 1.670 | 8.806 | 37 mii | 37 mii |
| Active circulante | 75 mii | 114 mii | 107 mii | 102 mii | 81 mii | 111 mii | 170 mii | 188 mii | 217 mii | 137 mii |
| din care stocuri | 60 mii | 86 mii | 85 mii | 69 mii | 54 mii | 78 mii | 124 mii | 107 mii | 208 mii | 130 mii |
| creanțe | 10 mii | 21 mii | 21 mii | 26 mii | 21 mii | 30 mii | 46 mii | 79 mii | 4.136 | 1.388 |
| casa și conturi la bănci | 4.284 | 7.475 | 1.059 | 6.244 | 5.751 | 1.703 | 138 | 2.373 | 5.404 | 5.545 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 6.800 |
| Datorii | 191 mii | 211 mii | 229 mii | 255 mii | 238 mii | 299 mii | 301 mii | 434 mii | 454 mii | 424 mii |
| Capitaluri proprii | -103 mii | -85 mii | -114 mii | -148 mii | -155 mii | -187 mii | -129 mii | -237 mii | -201 mii | -244 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 43 din 49 în județul Ilfov și locul 579 din 651 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4685 – Comerț cu ridicata al produselor chimice.
Firme similare din județul Ilfov
- ROSH EXPECTATION S.R.L. · Otopeni307 mii lei · 1 ang.
- SUPER CAR WASH SRL · Dascălu296 mii lei · 1 ang.
- VOX PLASTICS SRL · Pasărea (com. Brănești)270 mii lei · 1 ang.
- STERADO GRUP S.R.L. · Balotești256 mii lei · 0 ang.
- VON KRAUS GREENHOUSE SRL · Otopeni254 mii lei · 1 ang.
- AGRO INTERNATIONAL SRL · Voluntari73 mii lei · 4 ang.
- HUUNT DIREGE LOGISTICS S.R.L. · Otopeni40 mii lei · 0 ang.
- EUROINK CHEMICAL SRL · Popești Leordeni33 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4685 – Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
Întrebări frecvente despre SILFOARG SRL
Care este CUI-ul firmei SILFOARG SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SILFOARG SRL este 17452183, iar codul de TVA este RO17452183. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000719233, iar codul EUID este ROONRC.J2005000719233.
Unde are sediul SILFOARG SRL?
Sediul social al firmei SILFOARG SRL este în Principală, Sat Copăceni, Comuna Copăceni, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SILFOARG SRL?
Activitatea principală a firmei SILFOARG SRL este „Comerț cu ridicata al produselor chimice”, cod CAEN 4685.
Când a fost înființată SILFOARG SRL?
SILFOARG SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SILFOARG SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0212 *** 865). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SILFOARG SRL?
În 2025, SILFOARG SRL a raportat o cifră de afaceri de 199 mii lei și o pierdere netă de 43 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SILFOARG SRL plătitoare de TVA?
Da. SILFOARG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.