SIGMAPOLIS STAR S.R.L.
FERDINAND, et. 2, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 470 mii lei, pierdere netă 385 mii lei, 2 angajați.
Despre SIGMAPOLIS STAR S.R.L.
SIGMAPOLIS STAR S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2020 cu numărul J2020001857133 și codul unic de înregistrare (CUI) 42848333, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 470 mii lei (-58% față de 2024), o pierdere netă de 385 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 727 mii lei la 470 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 septembrie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 42848333
- Nr. Registrul Comerțului
- J2020001857133
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iulie 2020
- EUID
- ROONRC.J2020001857133
- Cod poștal
- 900721
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 21.09.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 470 mii lei
- Pierdere netă
- 385 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -248 mii lei
- Datorii
- 474 mii lei
- Active totale
- 227 mii lei
- Marjă netă
- -81,9%
- Cifră / angajat
- 235 mii lei
-58% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (209%); cifra de afaceri a scăzut cu 58% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5.000 | 727 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 470 mii |
| Venituri totale | 5.000 | 727 mii | 2,1 mil | 1,3 mil | 738 mii | 433 mii |
| Cheltuieli totale | 171 mii | 527 mii | 2 mil | 1,1 mil | 750 mii | 818 mii |
| Profit / pierdere brută | -166 mii | 200 mii | 109 mii | 249 mii | -12 mii | -385 mii |
| Profit / pierdere netă | -166 mii | 196 mii | 101 mii | 238 mii | -12 mii | -385 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 7 | 5 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 21 mii | 34 mii | 69 mii | 162 mii | 71 mii | 11 mii |
| Active circulante | 26 mii | 435 mii | 1,5 mil | 652 mii | 408 mii | 215 mii |
| din care stocuri | — | — | 1,1 mil | 1,1 mil | 715 mii | 473 mii |
| creanțe | 8.070 | 384 mii | 286 mii | -593 mii | -414 mii | -306 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | 52 mii | 164 mii | 120 mii | 107 mii | 49 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 1.190 | 97 | — | 280 |
| Datorii | 213 mii | 439 mii | 1,5 mil | 475 mii | 152 mii | 474 mii |
| Capitaluri proprii | -165 mii | 30 mii | 101 mii | 339 mii | 328 mii | -248 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 151 din 531 în județul Constanța și locul 4.834 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Constanța
- UNIK TRADE SRL · Lumina478 mii lei · 3 ang.
- M & S TOP SURV CAD S.R.L. · Mihail Kogălniceanu477 mii lei · 1 ang.
- DECOR SRL · Techirghiol476 mii lei · 1 ang.
- QUALITY DESIGNS ASSURANCE S.R.L. · Constanța472 mii lei · 1 ang.
- EUROPART - TRADING SURVEY S.R.L. · Constanța466 mii lei · 2 ang.
- A.M. HYDRODESIGN STUDIO S.R.L. · Constanța464 mii lei · 3 ang.
- 3 STEPS SUPPORT SRL · Constanța463 mii lei · 2 ang.
- PROIECT CASA SRL · Mangalia461 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre SIGMAPOLIS STAR S.R.L.
Care este CUI-ul firmei SIGMAPOLIS STAR S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIGMAPOLIS STAR S.R.L. este 42848333, iar codul de TVA este RO42848333. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2020001857133, iar codul EUID este ROONRC.J2020001857133.
Unde are sediul SIGMAPOLIS STAR S.R.L.?
Sediul social al firmei SIGMAPOLIS STAR S.R.L. este în FERDINAND, et. 2, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900721, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIGMAPOLIS STAR S.R.L.?
Activitatea principală a firmei SIGMAPOLIS STAR S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SIGMAPOLIS STAR S.R.L.?
SIGMAPOLIS STAR S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2020, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIGMAPOLIS STAR S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SIGMAPOLIS STAR S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Constanța sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SIGMAPOLIS STAR S.R.L.?
În 2025, SIGMAPOLIS STAR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 470 mii lei și o pierdere netă de 385 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIGMAPOLIS STAR S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. SIGMAPOLIS STAR S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 21 septembrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.