SIGMA TRADING SA
Str. ION ROATĂ, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 460 mii lei, 4 angajați.
Despre SIGMA TRADING SA
SIGMA TRADING SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 februarie 1997 cu numărul J13/820/1997 și codul unic de înregistrare (CUI) 9191737, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (+29% față de 2024), un profit net de 460 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,2 mil lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 9191737
- Nr. Registrul Comerțului
- J13/820/1997
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 19 februarie 1997
- EUID
- ROONRC.J13/820/1997
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 25.02.1997
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Profit net
- 460 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 679 mii lei
- Datorii
- 254 mii lei
- Active totale
- 933 mii lei
- Marjă netă
- 34,7%
- Cifră / angajat
- 331 mii lei
+29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 591 mii | 547 mii | 526 mii | 513 mii | 745 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1 mil | 1 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 593 mii | 547 mii | 526 mii | 517 mii | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1 mil | 1 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 382 mii | 374 mii | 485 mii | 1,3 mil | 876 mii | 730 mii | 773 mii | 1,8 mil | 1,9 mil | 891 mii |
| Profit / pierdere brută | 211 mii | 173 mii | 41 mii | -801 mii | 463 mii | 476 mii | 474 mii | -726 mii | -829 mii | 510 mii |
| Profit / pierdere netă | 195 mii | 164 mii | 35 mii | -806 mii | 451 mii | 468 mii | 466 mii | -734 mii | -857 mii | 460 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 558 mii | 814 mii | 745 mii | 358 mii | 263 mii | 200 mii | 654 mii | 475 mii | 350 mii | 184 mii |
| Active circulante | 548 mii | 443 mii | 648 mii | 238 mii | 793 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 746 mii |
| din care stocuri | 70 | 69 | 69 | 820 | 1.390 | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii |
| creanțe | 428 mii | 436 mii | 438 mii | 194 mii | 609 mii | 755 mii | 933 mii | 1,5 mil | 1 mil | 729 mii |
| casa și conturi la bănci | 120 mii | 7.029 | 210 mii | 43 mii | 182 mii | 547 mii | 364 mii | -947 | -2.172 | 1.829 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 336 | 3.148 |
| Datorii | 74 mii | 56 mii | 161 mii | 171 mii | 179 mii | 173 mii | 156 mii | 893 mii | 1,2 mil | 254 mii |
| Venituri în avans | — | 4.202 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 425 mii | 876 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,1 mil | 219 mii | 679 mii |
| din care capital subscris vărsat | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 76 din 714 în județul Constanța și locul 2.228 din 14.556 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Constanța
- MODENA-LUX SRL · Constanța1,4 mil lei · 1 ang.
- ALEX LUX SRL · Constanța1,4 mil lei · 1 ang.
- TIC-TAC A.S. S.R.L. · Constanța1,4 mil lei · 3 ang.
- LA NAȘU S.R.L. · Valu Lui Traian1,3 mil lei · 2 ang.
- BALADA SHOPPING MARKET S.R.L. · Constanța1,3 mil lei · 8 ang.
- MARINCOM SRL · Constanța1,3 mil lei · 1 ang.
- SOLID HOUSE HOLDING S.R.L. · Constanța1,3 mil lei · 1 ang.
- VIOLET ICE SRL · Constanța1,3 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3636/118/2026*17.09.2026
ordonanţă preşedinţială
Tribunalul Constanta · Apel · Civil · calitate: Intimat Pârât
- 3635/118/2026/a206.08.2026
cerere de ajutor public judiciar
Tribunalul Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3635/118/2026/a103.08.2026
reexaminare taxe de timbru
Tribunalul Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3636/118/202613.07.2026
ordonanţă preşedinţială
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3763/118/202622.06.2026
îmbogatirea fara justa cauza
Tribunalul Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3634/118/2026/a122.06.2026
cerere de ajutor public judiciar
Tribunalul Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3634/118/202616.06.2026
acţiune în declararea simulatiei
Tribunalul Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3635/118/202616.06.2026
servitute ACTIUNE NEGATORIE
Tribunalul Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3636/118/202616.06.2026
ordonanţă preşedinţială
Tribunalul Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3339/118/202023.02.2024
contestaţie act administrativ fiscal Decizia nr. T112761/17.12.2019
Curtea de Apel Constanta · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre SIGMA TRADING SA
Care este CUI-ul firmei SIGMA TRADING SA?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIGMA TRADING SA este 9191737, iar codul de TVA este RO9191737. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J13/820/1997, iar codul EUID este ROONRC.J13/820/1997.
Unde are sediul SIGMA TRADING SA?
Sediul social al firmei SIGMA TRADING SA este în Str. ION ROATĂ, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIGMA TRADING SA?
Activitatea principală a firmei SIGMA TRADING SA este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SIGMA TRADING SA?
SIGMA TRADING SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 februarie 1997, deci are 29 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIGMA TRADING SA?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0241 *** 183). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SIGMA TRADING SA?
În 2025, SIGMA TRADING SA a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 460 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIGMA TRADING SA plătitoare de TVA?
Da. SIGMA TRADING SA este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.