SIGMA PROCONS SRL
NECULAU, bl. 571A, sc. B, et. 1, ap. 4, Municipiul Iași, Iași
În 2024: cifra de afaceri 19 mii lei, profit net 3.581 lei, 0 angajați.
Despre SIGMA PROCONS SRL
SIGMA PROCONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 2013 cu numărul J2013000476221 și codul unic de înregistrare (CUI) 31341644, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 13 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 19 mii lei (+363% față de 2023), un profit net de 3.581 lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 7.500 lei la 19 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 31341644
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000476221
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 martie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000476221
- Cod poștal
- 700522
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 19 mii lei
- Profit net
- 3.581 lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 15 mii lei
- Datorii
- 5.000 lei
- Active totale
- 20 mii lei
- Marjă netă
- 18,8%
+363% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 25% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 1.750 | 7.500 | 21 mii | 14 mii | 4.100 | 19 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 1.750 | 7.500 | 21 mii | 14 mii | 4.100 | 19 mii |
| Cheltuieli totale | 436 | 416 | 674 | 1.017 | 5.114 | 7.394 | 11 mii | 7.922 | 15 mii |
| Profit / pierdere brută | -436 | -416 | -674 | 733 | 2.386 | 13 mii | 3.769 | -3.822 | 3.581 |
| Profit / pierdere netă | -436 | -416 | -674 | 680 | 2.171 | 13 mii | 3.335 | -3.822 | 3.581 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 0 | 0 | 2.899 | 1.933 | 966 |
| Active circulante | 839 | 423 | 62 | 1.795 | 1.914 | 12 mii | 13 mii | 15 mii | 19 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 0 | 3.500 | 12 mii | 12 mii | 8.731 |
| casa și conturi la bănci | 839 | 423 | 62 | 1.795 | 1.914 | 8.715 | 1.099 | 2.600 | 10 mii |
| Datorii | 3.027 | 3.027 | 3.340 | 4.393 | 2.340 | 138 | 217 | 5.174 | 5.000 |
| Capitaluri proprii | -2.188 | -2.604 | -3.278 | -2.598 | -426 | 12 mii | 15 mii | 12 mii | 15 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 740 din 791 în județul Iași și locul 15.034 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Iași
- ROADCRAFT DESIGN S.R.L. · Iași20 mii lei · 0 ang.
- UNIWAY S.R.L. · Iași20 mii lei · 0 ang.
- ENERGORO CONSULTING S.R.L. · Ciurea20 mii lei · 0 ang.
- ANB TEAM PROJECT SRL · Iași20 mii lei · 0 ang.
- P & A CONSULTING S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)19 mii lei · 0 ang.
- STRUCTURAL BUILDING SRL · Iași18 mii lei · 0 ang.
- CONIC DEVELOPMENT S.R.L. · Iași18 mii lei · 0 ang.
- TECH-ADD INSTAL S.R.L. · Rediu18 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Întrebări frecvente despre SIGMA PROCONS SRL
Care este CUI-ul firmei SIGMA PROCONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SIGMA PROCONS SRL este 31341644. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000476221, iar codul EUID este ROONRC.J2013000476221.
Unde are sediul SIGMA PROCONS SRL?
Sediul social al firmei SIGMA PROCONS SRL este în NECULAU, bl. 571A, sc. B, et. 1, ap. 4, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700522, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SIGMA PROCONS SRL?
Activitatea principală a firmei SIGMA PROCONS SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SIGMA PROCONS SRL?
SIGMA PROCONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SIGMA PROCONS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 301). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SIGMA PROCONS SRL?
În 2024, SIGMA PROCONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 19 mii lei și un profit net de 3.581 lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SIGMA PROCONS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SIGMA PROCONS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.