ȘIC DELICIOS SRL
PLOPILOR, Municipiul Câmpia Turzii, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 637 mii lei, profit net 8.786 lei, 2 angajați.
Despre ȘIC DELICIOS SRL
ȘIC DELICIOS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 ianuarie 2017 cu numărul J2017000006123 și codul unic de înregistrare (CUI) 36886162, cu sediul în Câmpia Turzii, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne” (cod CAEN 4722). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 637 mii lei (+8% față de 2024), un profit net de 8.786 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 258 mii lei la 637 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023.
Date de identificare
- CUI
- 36886162
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000006123
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 ianuarie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000006123
- Cod poștal
- 405100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 01.11.2023
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 637 mii lei
- Profit net
- 8.786 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -97 mii lei
- Datorii
- 150 mii lei
- Active totale
- 53 mii lei
- Marjă netă
- 1,4%
- Cifră / angajat
- 318 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (282%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 117 mii | 138 mii | 254 mii | 291 mii | 258 mii | 291 mii | 459 mii | 589 mii | 637 mii |
| Venituri totale | 125 mii | 140 mii | 254 mii | 291 mii | 258 mii | 291 mii | 459 mii | 589 mii | 645 mii |
| Cheltuieli totale | 147 mii | 177 mii | 276 mii | 289 mii | 276 mii | 305 mii | 451 mii | 569 mii | 634 mii |
| Profit / pierdere brută | -22 mii | -36 mii | -23 mii | 2.314 | -18 mii | -15 mii | 7.390 | 20 mii | 11 mii |
| Profit / pierdere netă | -23 mii | -38 mii | -25 mii | -419 | -21 mii | -18 mii | 2.803 | 16 mii | 8.786 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | 2.656 | 2.150 | 1.644 | 1.138 | 632 | 9.814 | — |
| Active circulante | 5.875 | 5.333 | 12 mii | 16 mii | 5.813 | 17 mii | 26 mii | 46 mii | 53 mii |
| din care stocuri | 3.863 | 5.205 | 11 mii | 15 mii | 2.031 | 13 mii | 12 mii | 23 mii | 17 mii |
| creanțe | 1.756 | — | 191 | — | 576 | — | 7.769 | 13 mii | 32 mii |
| casa și conturi la bănci | 256 | 128 | 891 | 802 | 3.206 | 3.830 | 5.714 | 9.880 | 4.964 |
| Datorii | 29 mii | 66 mii | 101 mii | 105 mii | 115 mii | 143 mii | 148 mii | 162 mii | 150 mii |
| Capitaluri proprii | -23 mii | -61 mii | -86 mii | -87 mii | -107 mii | -125 mii | -122 mii | -106 mii | -97 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 18 în județul Cluj și locul 466 din 794 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4722 – Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne.
Firme similare din județul Cluj
- POPASUL DAIA SI RAUL S.R.L. · Cluj-Napoca1,1 mil lei · 4 ang.
- AGRO CARN PROD SRL · Cluj-Napoca739 mii lei · 3 ang.
- BUSILA D & S S.R.L. · Florești505 mii lei · 1 ang.
- PETRIFAM LAUR S.R.L. · Dej488 mii lei · 1 ang.
- FAMILA IMPEX SRL · Cluj-Napoca417 mii lei · 5 ang.
- TAVI IMPEX PRODCOM SRL · Dej263 mii lei · 1 ang.
- CARMANGERIA FAMILA S.R.L. · Cluj-Napoca210 mii lei · 1 ang.
- ALMEDEEA COMERT S.R.L. · Dej44 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4722 – Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre ȘIC DELICIOS SRL
Care este CUI-ul firmei ȘIC DELICIOS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ȘIC DELICIOS SRL este 36886162, iar codul de TVA este RO36886162. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000006123, iar codul EUID este ROONRC.J2017000006123.
Unde are sediul ȘIC DELICIOS SRL?
Sediul social al firmei ȘIC DELICIOS SRL este în PLOPILOR, Municipiul Câmpia Turzii, Cluj, județul Cluj, cod poștal 405100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ȘIC DELICIOS SRL?
Activitatea principală a firmei ȘIC DELICIOS SRL este „Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne”, cod CAEN 4722. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ȘIC DELICIOS SRL?
ȘIC DELICIOS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 ianuarie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ȘIC DELICIOS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 160). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ȘIC DELICIOS SRL?
În 2025, ȘIC DELICIOS SRL a raportat o cifră de afaceri de 637 mii lei și un profit net de 8.786 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ȘIC DELICIOS SRL plătitoare de TVA?
Da. ȘIC DELICIOS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.