SHUTTLE TAXI COM SERV SRL
TOMEȘTI, bl. 12, sc. 1, et. 2, ap. 11, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 19 mii lei, pierdere netă 1.028 lei.
Despre SHUTTLE TAXI COM SERV SRL
SHUTTLE TAXI COM SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2012 cu numărul J2012008586400 și codul unic de înregistrare (CUI) 30472544, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (cod CAEN 4933). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 19 mii lei (-15% față de 2024), o pierdere netă de 1.028 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 28 mii lei la 19 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 30472544
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012008586400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 iulie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012008586400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 19 mii lei
- Pierdere netă
- 1.028 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 12 mii lei
- Datorii
- 0 lei
- Active totale
- 12 mii lei
- Marjă netă
- -5,5%
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 14 mii | 11 mii | 17 mii | 17 mii | 14 mii | 28 mii | 55 mii | 39 mii | 22 mii | 19 mii |
| Venituri totale | 14 mii | 11 mii | 18 mii | 20 mii | 16 mii | 29 mii | 55 mii | 39 mii | 22 mii | 19 mii |
| Cheltuieli totale | 16 mii | 17 mii | 25 mii | 32 mii | 25 mii | 14 mii | 29 mii | 51 mii | 25 mii | 20 mii |
| Profit / pierdere brută | -2.025 | -5.908 | -6.425 | -12 mii | -8.785 | 15 mii | 26 mii | -12 mii | -3.206 | -1.028 |
| Profit / pierdere netă | -2.437 | -6.250 | -6.930 | -13 mii | -9.121 | 14 mii | 25 mii | -13 mii | -3.206 | -1.028 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | — | — |
| Active imobilizate | 4.287 | 1.837 | 31 mii | 18 mii | 5.340 | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 21 mii | 17 mii | 2.040 | 1.725 | 6.447 | 3.414 | 29 mii | 15 mii | 13 mii | 12 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 1.728 | — | — | — | — | — |
| creanțe | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 193 |
| casa și conturi la bănci | 21 mii | 17 mii | 2.040 | 1.725 | 4.719 | 3.414 | 29 mii | 15 mii | 13 mii | 11 mii |
| Cheltuieli în avans | 908 | 650 | 229 | 634 | — | 1.163 | -100 | 1.212 | — | — |
| Datorii | 686 | 749 | 16 mii | 18 mii | 21 mii | 532 | 587 | 0 | -30 | 0 |
| Venituri în avans | — | — | 5.056 | 2.889 | 722 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 25 mii | 19 mii | 12 mii | -568 | -9.689 | 4.045 | 29 mii | 16 mii | 13 mii | 12 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.564 din 1.858 în județul București și locul 10.584 din 12.906 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.
Firme similare din județul București
- DIB COMPACT TRANS SRL · București Sector 419 mii lei · 0 ang.
- M.C.A TRANSPORT GARANT SRL · București Sector 219 mii lei · 0 ang.
- TAXI CHOST RIDER SRL · București Sector 319 mii lei · 0 ang.
- CRISTAL TAXI COMPANY SRL · București Sector 219 mii lei · 0 ang.
- MERTY DRIVE S.R.L. · București Sector 419 mii lei · 0 ang.
- MAYO DRIVE S.R.L. · București Sector 319 mii lei · 0 ang.
- MAR NIC COMSERV SRL · București Sector 319 mii lei · 1 ang.
- PROSPER TAXI SRL · București Sector 419 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Întrebări frecvente despre SHUTTLE TAXI COM SERV SRL
Care este CUI-ul firmei SHUTTLE TAXI COM SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SHUTTLE TAXI COM SERV SRL este 30472544. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012008586400, iar codul EUID este ROONRC.J2012008586400.
Unde are sediul SHUTTLE TAXI COM SERV SRL?
Sediul social al firmei SHUTTLE TAXI COM SERV SRL este în TOMEȘTI, bl. 12, sc. 1, et. 2, ap. 11, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SHUTTLE TAXI COM SERV SRL?
Activitatea principală a firmei SHUTTLE TAXI COM SERV SRL este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă”, cod CAEN 4933.
Când a fost înființată SHUTTLE TAXI COM SERV SRL?
SHUTTLE TAXI COM SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SHUTTLE TAXI COM SERV SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SHUTTLE TAXI COM SERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SHUTTLE TAXI COM SERV SRL?
În 2025, SHUTTLE TAXI COM SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 19 mii lei și o pierdere netă de 1.028 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SHUTTLE TAXI COM SERV SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SHUTTLE TAXI COM SERV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.