SHOESJIM IMPEX SRL
HAMMERSTEIN, Loc. Jimbolia, Oraș Jimbolia, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 103 mii lei, pierdere netă 90 mii lei, 0 angajați.
Despre SHOESJIM IMPEX SRL
SHOESJIM IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 2013 cu numărul J2013000414357 și codul unic de înregistrare (CUI) 31243700, cu sediul în Jimbolia, județul Timiș. Activitatea principală este „Fabricarea încălțămintei” (cod CAEN 1520). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 103 mii lei (-94% față de 2024), o pierdere netă de 90 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,3 mil lei la 103 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 martie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 31243700
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000414357
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 februarie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000414357
- Cod poștal
- 305400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 14.03.2013
din 14.03.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Jimbolia
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 103 mii lei
- Pierdere netă
- 90 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 1,6 mil lei
- Datorii
- 369 mii lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- -87,3%
-94% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 94% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2 mil | 2 mil | 1,7 mil | 103 mii |
| Venituri totale | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 2 mil | 2 mil | 1,7 mil | 110 mii |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 200 mii |
| Profit / pierdere brută | 194 mii | 230 mii | 392 mii | 547 mii | 350 mii | 717 mii | 478 mii | 288 mii | 148 mii | -90 mii |
| Profit / pierdere netă | 169 mii | 212 mii | 375 mii | 533 mii | 337 mii | 700 mii | 464 mii | 273 mii | 103 mii | -90 mii |
| Număr mediu de angajați | 39 | 46 | 0 | 29 | 30 | 34 | 30 | 32 | 28 | 0 |
| Active imobilizate | 13 mii | 65 mii | 791 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 2 mil | 1,9 mil |
| Active circulante | 96 mii | 237 mii | 71 mii | 113 mii | 179 mii | 159 mii | 192 mii | 165 mii | 46 mii | 73 mii |
| creanțe | 43 mii | 50 mii | 64 mii | 92 mii | 92 mii | 78 mii | 187 mii | 20 mii | 25 mii | 24 mii |
| casa și conturi la bănci | 53 mii | 187 mii | 7.047 | 22 mii | 87 mii | 81 mii | 5.026 | 144 mii | 21 mii | 49 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 2.521 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 107 mii | 104 mii | 287 mii | 102 mii | 127 mii | 128 mii | 149 mii | 135 mii | 359 mii | 369 mii |
| Capitaluri proprii | 2.056 | 201 mii | 575 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 34 din 38 în județul Timiș și locul 443 din 561 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1520 – Fabricarea încălțămintei.
Firme similare din județul Timiș
- DCD SHOES S.R.L. · Giarmata174 mii lei · 2 ang.
- RAVCONFORT PRODEXP (LTD) SRL · Recaș170 mii lei · 2 ang.
- LARISSA SHOES COLLECTION SRL · Lugoj109 mii lei · 3 ang.
- RWR ENTERPRISE LTD SRL BUCURESTI FILIALA RECAS · Recaș106 mii lei · 1 ang.
- M & K NALDO SRL · Timișoara82 mii lei · 1 ang.
- NOEL SHOE DESIGN S.R.L. · Jimbolia18 mii lei · 0 ang.
- REM SHOES DESIGN SRL · Giroc9.948 lei · 0 ang.
- BAREFOOT TECHNOLOGIES S.R.L. · Dumbrăvița4.500 lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1520 – Fabricarea încălțămintei
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
- 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
- 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
- 1431 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
- 1439 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
- 1511 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
- 1520 Fabricarea încălțămintei
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre SHOESJIM IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei SHOESJIM IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SHOESJIM IMPEX SRL este 31243700, iar codul de TVA este RO31243700. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000414357, iar codul EUID este ROONRC.J2013000414357.
Unde are sediul SHOESJIM IMPEX SRL?
Sediul social al firmei SHOESJIM IMPEX SRL este în HAMMERSTEIN, Loc. Jimbolia, Oraș Jimbolia, Timiș, județul Timiș, cod poștal 305400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SHOESJIM IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei SHOESJIM IMPEX SRL este „Fabricarea încălțămintei”, cod CAEN 1520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 37 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SHOESJIM IMPEX SRL?
SHOESJIM IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SHOESJIM IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0730 *** 988). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SHOESJIM IMPEX SRL?
În 2025, SHOESJIM IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 103 mii lei și o pierdere netă de 90 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SHOESJIM IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. SHOESJIM IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 martie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.