SHEET METAL PROCESSING SRL
GHEORGHE ȘINCAI, Municipiul Carei, Satu Mare
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 4,8 mil lei, profit net 196 mii lei, 19 angajați.
Despre SHEET METAL PROCESSING SRL
SHEET METAL PROCESSING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 noiembrie 2011 cu numărul J30/891/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 29405398, cu sediul în Carei, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,8 mil lei (+50% față de 2024), un profit net de 196 mii lei și 19 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,2 mil lei la 4,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 29405398
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/891/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 noiembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J30/891/2011
- Cod poștal
- 445100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2012
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Carei
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,8 mil lei
- Profit net
- 196 mii lei
- Angajați (medie)
- 19
- Capitaluri proprii
- 3 mil lei
- Datorii
- 438 mii lei
- Active totale
- 3,5 mil lei
- Marjă netă
- 4,1%
- Cifră / angajat
- 251 mii lei
+50% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 12% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,5 mil | 3,8 mil | 3,6 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 4,2 mil | 3,2 mil | 4 mil | 3,2 mil | 4,8 mil |
| Venituri totale | 2,5 mil | 3,8 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 3,4 mil | 4,2 mil | 3,3 mil | 4,2 mil | 3,3 mil | 4,9 mil |
| Cheltuieli totale | 2 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 3,9 mil | 3,2 mil | 4,1 mil | 3,3 mil | 4,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 485 mii | 592 mii | 291 mii | 285 mii | 45 mii | 300 mii | 112 mii | 50 mii | 23 mii | 233 mii |
| Profit / pierdere netă | 413 mii | 505 mii | 255 mii | 248 mii | 17 mii | 264 mii | 85 mii | 14 mii | 18 mii | 196 mii |
| Număr mediu de angajați | 13 | 15 | 17 | 22 | 16 | 16 | 17 | 20 | 18 | 19 |
| Active imobilizate | 158 mii | 297 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 942 mii | 936 mii | 867 mii | 693 mii | 655 mii |
| Active circulante | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 2,9 mil |
| din care stocuri | 260 mii | 317 mii | 586 mii | 622 mii | 657 mii | 831 mii | 1,1 mil | 961 mii | 1,2 mil | 1,3 mil |
| creanțe | 677 mii | 706 mii | 877 mii | 963 mii | 945 mii | 1,3 mil | 948 mii | 893 mii | 797 mii | 885 mii |
| casa și conturi la bănci | 698 mii | 846 mii | 619 mii | 491 mii | 823 mii | 534 mii | 414 mii | 632 mii | 597 mii | 653 mii |
| Datorii | 284 mii | 151 mii | 348 mii | 260 mii | 614 mii | 511 mii | 349 mii | 327 mii | 336 mii | 438 mii |
| Venituri în avans | — | — | 627 mii | 554 mii | 487 mii | 396 mii | 323 mii | 250 mii | 177 mii | 104 mii |
| Capitaluri proprii | 1,5 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 56 în județul Satu Mare și locul 421 din 3.553 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
Firme similare din județul Satu Mare
- FRONTAL PRODUCTION RUMANIEN SRL · Carei8,1 mil lei · 49 ang.
- METALCONF SRL · Gherța Mică4,2 mil lei · 7 ang.
- RO METAL SRL · Satu Mare3,3 mil lei · 21 ang.
- STEELTEK S.R.L. · Turț2,8 mil lei · 6 ang.
- METAL BENDING SRL · Satu Mare2 mil lei · 7 ang.
- SAXON STEEL SRL · Doba1,9 mil lei · 7 ang.
- STAHLPRES SRL · Vetiș1,7 mil lei · 8 ang.
- CIOCAN INVEST S.R.L. · Gherța Mică1,5 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 156/84/2021/a913.03.2026
contestaţie
Tribunalul Salaj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 156/84/2021/a814.10.2025
alte cereri
Tribunalul Salaj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1637/83/2024/a110.12.2024
contestaţie creanţe CONTESTAŢIE la tabelul preliminar al creanţeor
Tribunalul Satumare · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 156/84/2021/a607.11.2024
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor
Tribunalul Salaj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1637/83/202413.08.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată TERMEN ADMINISTRATIV
Tribunalul Satumare · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 156/84/2021/a518.01.2024
intrare/trecere faliment la cererea creditorului
Curtea de Apel Cluj · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 156/84/2021/a515.01.2024
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Salaj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 156/84/202119.02.2021
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Salaj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 554/111/202128.01.2021
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) pentru continuarea procedurii-derularea procedurii de reorganizare
Tribunalul Bihor · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Întrebări frecvente despre SHEET METAL PROCESSING SRL
Care este CUI-ul firmei SHEET METAL PROCESSING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SHEET METAL PROCESSING SRL este 29405398, iar codul de TVA este RO29405398. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/891/2011, iar codul EUID este ROONRC.J30/891/2011.
Unde are sediul SHEET METAL PROCESSING SRL?
Sediul social al firmei SHEET METAL PROCESSING SRL este în GHEORGHE ȘINCAI, Municipiul Carei, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 445100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SHEET METAL PROCESSING SRL?
Activitatea principală a firmei SHEET METAL PROCESSING SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SHEET METAL PROCESSING SRL?
SHEET METAL PROCESSING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 noiembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SHEET METAL PROCESSING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 785). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SHEET METAL PROCESSING SRL?
În 2025, SHEET METAL PROCESSING SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,8 mil lei și un profit net de 196 mii lei, cu 19 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SHEET METAL PROCESSING SRL plătitoare de TVA?
Da. SHEET METAL PROCESSING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Carei
- Firme cu CAEN 2511 din județul Satu Mare
- CAEN 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- Top firme din județul Satu Mare
- Top firme cu CAEN 2511
- Firme noi din județul Satu Mare
- Beneficiari de fonduri din județul Satu Mare
- Compară SHEET METAL PROCESSING SRL cu alte firme