SERV CONTA ACTIV PLUS SRL
POPA ȘTEFAN, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 271 mii lei, profit net 145 mii lei, 1 angajați.
Despre SERV CONTA ACTIV PLUS SRL
SERV CONTA ACTIV PLUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 noiembrie 2011 cu numărul J40/14286/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 29404325, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 271 mii lei (-14% față de 2024), un profit net de 145 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 287 mii lei la 271 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2024 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 29404325
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/14286/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 noiembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J40/14286/2011
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2024
din 01.02.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 271 mii lei
- Profit net
- 145 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 146 mii lei
- Datorii
- 68 mii lei
- Active totale
- 214 mii lei
- Marjă netă
- 53,7%
- Cifră / angajat
- 271 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 32% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 197 mii | 210 mii | 209 mii | 260 mii | 298 mii | 287 mii | 281 mii | 346 mii | 316 mii | 271 mii |
| Venituri totale | 198 mii | 210 mii | 210 mii | 261 mii | 299 mii | 287 mii | 281 mii | 347 mii | 316 mii | 276 mii |
| Cheltuieli totale | 54 mii | 117 mii | 125 mii | 131 mii | 109 mii | 138 mii | 94 mii | 148 mii | 107 mii | 128 mii |
| Profit / pierdere brută | 143 mii | 93 mii | 84 mii | 131 mii | 190 mii | 149 mii | 187 mii | 199 mii | 209 mii | 148 mii |
| Profit / pierdere netă | 138 mii | 89 mii | 82 mii | 128 mii | 187 mii | 146 mii | 181 mii | 196 mii | 204 mii | 145 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 42 mii | 27 mii | 15 mii | 6.086 | 58 mii | 40 mii | 22 mii | 4.340 | 2.141 | 27 mii |
| Active circulante | 98 mii | 71 mii | 73 mii | 130 mii | 176 mii | 151 mii | 252 mii | 211 mii | 218 mii | 163 mii |
| creanțe | 9.096 | 15 mii | 15 mii | 90 mii | 9.158 | 138 mii | 171 mii | 182 mii | 180 mii | 147 mii |
| casa și conturi la bănci | 89 mii | 56 mii | 58 mii | 40 mii | 166 mii | 13 mii | 81 mii | 28 mii | 38 mii | 16 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.740 | 1.569 | 1.423 | 1.867 | 3.303 | — | 2.202 | 6.221 | 6.170 | 24 mii |
| Datorii | 3.808 | 10 mii | 7.671 | 9.521 | 50 mii | 44 mii | 95 mii | 25 mii | 22 mii | 68 mii |
| Capitaluri proprii | 138 mii | 90 mii | 82 mii | 128 mii | 187 mii | 147 mii | 181 mii | 196 mii | 204 mii | 146 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.632 din 3.245 în județul București și locul 5.411 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul București
- MUNTEANU ACCOUNTING & TAX SRL · București Sector 2272 mii lei · 1 ang.
- DIGITAL CONTA S.R.L. · București Sector 1272 mii lei · 1 ang.
- DLG EXPERT AUDIT SRL · București Sector 2271 mii lei · 1 ang.
- HIGHT CONTA S.R.L. · București Sector 3271 mii lei · 2 ang.
- ROTAVI CONTA S.R.L. · București Sector 4271 mii lei · 2 ang.
- PARMENA EXPERT S.R.L. · București Sector 6271 mii lei · 1 ang.
- APOSTU SERVICES SRL · București Sector 4271 mii lei · 1 ang.
- MMD FISC CONTEXPERT SRL · București Sector 4270 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Întrebări frecvente despre SERV CONTA ACTIV PLUS SRL
Care este CUI-ul firmei SERV CONTA ACTIV PLUS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SERV CONTA ACTIV PLUS SRL este 29404325, iar codul de TVA este RO29404325. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/14286/2011, iar codul EUID este ROONRC.J40/14286/2011.
Unde are sediul SERV CONTA ACTIV PLUS SRL?
Sediul social al firmei SERV CONTA ACTIV PLUS SRL este în POPA ȘTEFAN, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SERV CONTA ACTIV PLUS SRL?
Activitatea principală a firmei SERV CONTA ACTIV PLUS SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920.
Când a fost înființată SERV CONTA ACTIV PLUS SRL?
SERV CONTA ACTIV PLUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 noiembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SERV CONTA ACTIV PLUS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 399). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SERV CONTA ACTIV PLUS SRL?
În 2025, SERV CONTA ACTIV PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 271 mii lei și un profit net de 145 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SERV CONTA ACTIV PLUS SRL plătitoare de TVA?
Da. SERV CONTA ACTIV PLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2024 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.