SEPOLIA SRL
ZIMBRULUI, bl. 2, sc. 2, ap. 4, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, pierdere netă 52 mii lei, 2 angajați.
Despre SEPOLIA SRL
SEPOLIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 august 2011 cu numărul J2011001557220 și codul unic de înregistrare (CUI) 29036487, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+5% față de 2024), o pierdere netă de 52 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 845 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 martie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 29036487
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011001557220
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 august 2011
- EUID
- ROONRC.J2011001557220
- Cod poștal
- 700047
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 08.03.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Pierdere netă
- 52 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 417 mii lei
- Datorii
- 964 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- -3,5%
- Cifră / angajat
- 738 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 561 mii | 781 mii | 483 mii | 989 mii | 629 mii | 845 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 561 mii | 781 mii | 483 mii | 989 mii | 629 mii | 865 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 513 mii | 746 mii | 571 mii | 964 mii | 700 mii | 848 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 48 mii | 35 mii | -88 mii | 26 mii | -71 mii | 17 mii | 198 mii | 277 mii | 45 mii | -9.830 |
| Profit / pierdere netă | 40 mii | 27 mii | -93 mii | 10 mii | -77 mii | 7.931 | 183 mii | 258 mii | 8.971 | -52 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 1.480 | 268 mii | 364 mii | 232 mii | 118 mii | 3.926 | 56 mii | 38 mii | 874 mii | 787 mii |
| Active circulante | 410 mii | 260 mii | 103 mii | 383 mii | 241 mii | 298 mii | 547 mii | 897 mii | 516 mii | 594 mii |
| din care stocuri | 475 | 475 | 475 | 475 | 475 | 475 | 355 | -5 | — | 30 mii |
| creanțe | 208 mii | 135 mii | 32 mii | 195 mii | 189 mii | 176 mii | 481 mii | 535 mii | 455 mii | 491 mii |
| casa și conturi la bănci | 201 mii | 124 mii | 70 mii | 187 mii | 52 mii | 122 mii | 65 mii | 362 mii | 61 mii | 72 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 62 | — | 62 | — | — | — | 54 mii | — |
| Datorii | 270 mii | 360 mii | 390 mii | 527 mii | 349 mii | 284 mii | 401 mii | 475 mii | 976 mii | 964 mii |
| Capitaluri proprii | 141 mii | 168 mii | 77 mii | 88 mii | 10 mii | 18 mii | 202 mii | 460 mii | 469 mii | 417 mii |
| din care capital subscris vărsat | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 259 din 947 în județul Iași și locul 7.642 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Iași
- TRANSFORMATOR LOGISTICS S.R.L. · Horpaz (com. Miroslava)1,5 mil lei · 3 ang.
- STS CARGO TRANS S.R.L. · Lunca Cetățuii (com. Ciurea)1,5 mil lei · 3 ang.
- LORALISA SRL · Iași1,5 mil lei · 4 ang.
- ROTASIM PLUS S.R.L. · Hlincea (com. Ciurea)1,5 mil lei · 0 ang.
- BRZ TRANS TEAM S.R.L. · Moțca1,5 mil lei · 3 ang.
- ISADAR TRANSPORT SRL · Valea Adâncă (com. Miroslava)1,5 mil lei · 3 ang.
- IGEXPRESS TRANS SRL · Cristești (com. Holboca)1,5 mil lei · 2 ang.
- MOLDTRANSAUTO S.R.L. · Iași1,5 mil lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre SEPOLIA SRL
Care este CUI-ul firmei SEPOLIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SEPOLIA SRL este 29036487, iar codul de TVA este RO29036487. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001557220, iar codul EUID este ROONRC.J2011001557220.
Unde are sediul SEPOLIA SRL?
Sediul social al firmei SEPOLIA SRL este în ZIMBRULUI, bl. 2, sc. 2, ap. 4, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700047, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SEPOLIA SRL?
Activitatea principală a firmei SEPOLIA SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SEPOLIA SRL?
SEPOLIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 august 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SEPOLIA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0232 *** 163). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SEPOLIA SRL?
În 2025, SEPOLIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și o pierdere netă de 52 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SEPOLIA SRL plătitoare de TVA?
Da. SEPOLIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 martie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.