SENSIR COM SRL
Str. BARATIEI, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 223 mii lei, profit net 26 mii lei.
Despre SENSIR COM SRL
SENSIR COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 august 1994 cu numărul J15/1073/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6145221, cu sediul în Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 223 mii lei (+19% față de 2024), un profit net de 26 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 208 mii lei la 223 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 septembrie 1994 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 6145221
- Nr. Registrul Comerțului
- J15/1073/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 august 1994
- EUID
- ROONRC.J15/1073/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 02.09.1994
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 223 mii lei
- Profit net
- 26 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 358 mii lei
- Datorii
- 45 mii lei
- Active totale
- 403 mii lei
- Marjă netă
- 11,6%
+19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 499 mii | 335 mii | 430 mii | 380 mii | 202 mii | 208 mii | 263 mii | 281 mii | 188 mii | 223 mii |
| Venituri totale | 499 mii | 341 mii | 431 mii | 395 mii | 215 mii | 208 mii | 286 mii | 284 mii | 208 mii | 224 mii |
| Cheltuieli totale | 397 mii | 356 mii | 380 mii | 353 mii | 160 mii | 150 mii | 200 mii | 234 mii | 251 mii | 193 mii |
| Profit / pierdere brută | 102 mii | -15 mii | 50 mii | 42 mii | 54 mii | 59 mii | 86 mii | 50 mii | -43 mii | 31 mii |
| Profit / pierdere netă | 90 mii | -25 mii | 37 mii | 31 mii | 48 mii | 53 mii | 78 mii | 42 mii | -43 mii | 26 mii |
| Active imobilizate | 143 mii | 141 mii | 140 mii | 140 mii | 140 mii | 145 mii | 139 mii | 138 mii | 127 mii | 127 mii |
| Active circulante | 339 mii | 313 mii | 306 mii | 303 mii | 330 mii | 318 mii | 346 mii | 343 mii | 235 mii | 276 mii |
| din care stocuri | 94 mii | 140 mii | 150 mii | 164 mii | 220 mii | 229 mii | 196 mii | 220 mii | 185 mii | 202 mii |
| creanțe | 168 mii | 60 mii | 60 mii | 105 mii | 107 mii | 31 mii | 84 mii | 6.237 | 38 mii | 4.161 |
| casa și conturi la bănci | 77 mii | 113 mii | 95 mii | 34 mii | 3.104 | 57 mii | 65 mii | 117 mii | 11 mii | 70 mii |
| Cheltuieli în avans | 633 | 57 | — | 400 | 85 | 860 | 823 | 273 | 105 | — |
| Datorii | 32 mii | 114 mii | 68 mii | 35 mii | 48 mii | 36 mii | 42 mii | 66 mii | 29 mii | 45 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 9.676 | 9.676 | 404 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 451 mii | 341 mii | 378 mii | 409 mii | 413 mii | 418 mii | 443 mii | 415 mii | 332 mii | 358 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.760 | 1.760 | 1.760 | 1.760 | 1.760 | 1.760 | 1.760 | 1.760 | 1.760 | 1.760 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 69 din 149 în județul Dâmbovița și locul 4.897 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Dâmbovița
- ANDY4YOU INSTAL SERV S.R.L. · Valea Voievozilor (com. Răzvad)242 mii lei · 1 ang.
- MEP CONSTRUCT S.R.L. · Fieni239 mii lei · 0 ang.
- VITAL SPEED INSTAL S.R.L. · Ilfoveni (com. Nucet)237 mii lei · 1 ang.
- ARCFORCE INSTAL S.R.L. · Găești221 mii lei · 2 ang.
- STOICA INSTALATII SANITARE SRL · Dârza (com. Crevedia)218 mii lei · 0 ang.
- DENLUC INSTAL CONSTRUCT S.R.L. · Târgoviște210 mii lei · 1 ang.
- NEW TERRA INSTAL S.R.L. · Târgoviște209 mii lei · 4 ang.
- EVIDENT INSTALL S.R.L. · Ciocănești204 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
- 5819 Alte activități de editare
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 9003 Activități de creație artistică
Întrebări frecvente despre SENSIR COM SRL
Care este CUI-ul firmei SENSIR COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SENSIR COM SRL este 6145221, iar codul de TVA este RO6145221. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J15/1073/1994, iar codul EUID este ROONRC.J15/1073/1994.
Unde are sediul SENSIR COM SRL?
Sediul social al firmei SENSIR COM SRL este în Str. BARATIEI, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SENSIR COM SRL?
Activitatea principală a firmei SENSIR COM SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SENSIR COM SRL?
SENSIR COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 august 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SENSIR COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 241). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SENSIR COM SRL?
În 2025, SENSIR COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 223 mii lei și un profit net de 26 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SENSIR COM SRL plătitoare de TVA?
Da. SENSIR COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 septembrie 1994 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Târgoviște
- Firme cu CAEN 4322 din județul Dâmbovița
- CAEN 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- Top firme din județul Dâmbovița
- Top firme cu CAEN 4322
- Firme noi din județul Dâmbovița
- Beneficiari de fonduri din județul Dâmbovița
- Compară SENSIR COM SRL cu alte firme