Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare9 ani pe piață

SEMINESCU SRL

CUI 36964465J12/236/2017

VALEA GIRBOULUI, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 350 mii lei, profit net 271 lei, 1 angajați.

Despre SEMINESCU SRL

SEMINESCU SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 ianuarie 2017 cu numărul J12/236/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 36964465, cu sediul în Florești, județul Cluj. Activitatea principală este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei” (cod CAEN 2370). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 350 mii lei (-27% față de 2024), un profit net de 271 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 211 mii lei la 350 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 aprilie 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
36964465
Nr. Registrul Comerțului
J12/236/2017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
31 ianuarie 2017
EUID
ROONRC.J12/236/2017
Cod poștal
407280

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 26.04.2017

TVA la încasare
Da

din 26.04.2017

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
350 mii lei

-27% față de 2024

Profit net
271 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-1,2 mil lei
Datorii
1,4 mil lei
Active totale
184 mii lei
Marjă netă
0,1%
Cifră / angajat
350 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (748%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-400 mii-200 mii0200 mii400 mii600 mii2017: cifra de afaceri 93.517 lei; pierdere netă 86.873 lei20172018: cifra de afaceri 201.288 lei; pierdere netă 243.890 lei20182019: cifra de afaceri 211.818 lei; pierdere netă 235.371 lei20192020: cifra de afaceri 155.257 lei; pierdere netă 110.065 lei20202021: cifra de afaceri 210.703 lei; pierdere netă 183.650 lei20212022: cifra de afaceri 278.353 lei; pierdere netă 285.112 lei20222023: cifra de afaceri 241.774 lei; pierdere netă 35.874 lei20232024: cifra de afaceri 480.861 lei; profit net 4.609 lei20242025: cifra de afaceri 349.663 lei; profit net 271 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă94 mii201 mii212 mii155 mii211 mii278 mii242 mii481 mii350 mii
Venituri totale94 mii201 mii212 mii155 mii211 mii279 mii242 mii495 mii350 mii
Cheltuieli totale178 mii441 mii445 mii264 mii392 mii561 mii275 mii481 mii343 mii
Profit / pierdere brută-84 mii-240 mii-233 mii-109 mii-182 mii-282 mii-33 mii14 mii7.025
Profit / pierdere netă-87 mii-244 mii-235 mii-110 mii-184 mii-285 mii-36 mii4.609271
Număr mediu de angajați—11111111
Active imobilizate20 mii14 mii8.0522.013—————
Active circulante33 mii9.1304.1003.6643.64524 mii47 mii172 mii184 mii
din care stocuri659659———6.4629.519140 mii140 mii
creanțe30 mii7.1253.4873.5913.59117 mii16 mii15 mii15 mii
casa și conturi la bănci2.6651.346613735410722 mii17 mii28 mii
Datorii140 mii354 mii578 mii697 mii878 mii1,2 mil1,2 mil1,4 mil1,4 mil
Capitaluri proprii-87 mii-331 mii-566 mii-691 mii-875 mii-1,2 mil-1,2 mil-1,2 mil-1,2 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 16 din 42 în județul Cluj și locul 257 din 778 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2370 – Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2370 – Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Întrebări frecvente despre SEMINESCU SRL

Care este CUI-ul firmei SEMINESCU SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SEMINESCU SRL este 36964465, iar codul de TVA este RO36964465. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/236/2017, iar codul EUID este ROONRC.J12/236/2017.

Unde are sediul SEMINESCU SRL?

Sediul social al firmei SEMINESCU SRL este în VALEA GIRBOULUI, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407280, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SEMINESCU SRL?

Activitatea principală a firmei SEMINESCU SRL este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei”, cod CAEN 2370. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SEMINESCU SRL?

SEMINESCU SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 ianuarie 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SEMINESCU SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SEMINESCU SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Florești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are SEMINESCU SRL?

În 2025, SEMINESCU SRL a raportat o cifră de afaceri de 350 mii lei și un profit net de 271 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SEMINESCU SRL plătitoare de TVA?

Da. SEMINESCU SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 aprilie 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează