SEMAR GAMES SRL
OITUZ, Municipiul Onești, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 105 mii lei, 3 angajați.
Despre SEMAR GAMES SRL
SEMAR GAMES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 septembrie 2015 cu numărul J2015000971043 și codul unic de înregistrare (CUI) 35011258, cu sediul în Onești, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor din tutun” (cod CAEN 4726). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+12% față de 2024), un profit net de 105 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 560 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 35011258
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000971043
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 septembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000971043
- Cod poștal
- 601013
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.11.2019
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Oneşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 105 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 628 mii lei
- Datorii
- 201 mii lei
- Active totale
- 828 mii lei
- Marjă netă
- 7%
- Cifră / angajat
- 495 mii lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 24% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 90 mii | 136 mii | 292 mii | 507 mii | 560 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 90 mii | 136 mii | 292 mii | 521 mii | 577 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 97 mii | 101 mii | 224 mii | 484 mii | 526 mii | 935 mii | 925 mii | 1,2 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | -6.191 | 35 mii | 67 mii | 37 mii | 51 mii | 173 mii | 175 mii | 149 mii | 120 mii |
| Profit / pierdere netă | -8.753 | 31 mii | 64 mii | 33 mii | 48 mii | 162 mii | 165 mii | 129 mii | 105 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 5.000 | 5.000 | 5.242 | 5.928 | 29 mii | 21 mii | 17 mii | 27 mii | 26 mii |
| Active circulante | 24 mii | 61 mii | 136 mii | 129 mii | 164 mii | 320 mii | 424 mii | 541 mii | 803 mii |
| din care stocuri | 14 mii | 43 mii | 118 mii | 119 mii | 152 mii | 276 mii | 294 mii | 307 mii | 524 mii |
| creanțe | 7.695 | 10 mii | 11 mii | 5.047 | 1.704 | — | 76 mii | 162 mii | 159 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.838 | 7.869 | 6.761 | 4.889 | 11 mii | 44 mii | 54 mii | 72 mii | 119 mii |
| Datorii | 60 mii | 66 mii | 77 mii | 38 mii | 49 mii | 91 mii | 46 mii | 45 mii | 201 mii |
| Capitaluri proprii | -31 mii | -59 | 64 mii | 97 mii | 144 mii | 249 mii | 394 mii | 523 mii | 628 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 9 în județul Bacău și locul 36 din 108 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4726 – Comerț cu amănuntul al produselor din tutun.
Firme similare din județul Bacău
- VAVIS SRL · Onești65,9 mil lei · 0 ang.
- TOBACCO LINK S.R.L. · Onești33,6 mil lei · 5 ang.
- S.C.A. IMPORT LOUNGE S.R.L. · Oituz1,4 mil lei · 4 ang.
- TOBACCO LINE S.R.L. · Onești650 mii lei · 0 ang.
- TOBACCO LEGEND S.R.L. · Onești647 mii lei · 0 ang.
- COMRAD SRL · Florești (com. Scorțeni)154 mii lei · 1 ang.
- CAPOLNA IMPEX SRL · Pustiana (com. Pârjol)92 mii lei · 0 ang.
- ANDRAGO SHOP S.R.L. · Bacău0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4726 – Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1052 Fabricarea înghețatei
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Întrebări frecvente despre SEMAR GAMES SRL
Care este CUI-ul firmei SEMAR GAMES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SEMAR GAMES SRL este 35011258, iar codul de TVA este RO35011258. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000971043, iar codul EUID este ROONRC.J2015000971043.
Unde are sediul SEMAR GAMES SRL?
Sediul social al firmei SEMAR GAMES SRL este în OITUZ, Municipiul Onești, Bacău, județul Bacău, cod poștal 601013, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SEMAR GAMES SRL?
Activitatea principală a firmei SEMAR GAMES SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor din tutun”, cod CAEN 4726. În Registrul Comerțului are autorizate în total 37 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SEMAR GAMES SRL?
SEMAR GAMES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 septembrie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SEMAR GAMES SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SEMAR GAMES SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Onești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SEMAR GAMES SRL?
În 2025, SEMAR GAMES SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 105 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SEMAR GAMES SRL plătitoare de TVA?
Da. SEMAR GAMES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.